vTiger CRM Programı
Açık Kaynak CRM Sistemi

Vtiger 7 Açık Kaynak CRM Programı

Birkaç yıl önce Vtiger 6'yı piyasaya sürdüğümüzde, işletmelerin yüksek düzeydeki ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlandı - bir işletmenin müşteriyle ilgili bilgilerini yakalamak, düzenlemek ve kullanılabilir hale getirmek için. Böylesine işlev merkezli bir bakış açısıyla, kullanıcı merkezli tasarım ikincil bir rol üstlendi.

O zamandan beri, Vtiger’in kullanıcı deneyimini iyileştirmek, Vtiger olan gemi için True North haline geldi. Satış, pazarlama ve müşteri desteği genelinde yöneticiler ve çalışanlarla yapılan görüşmelerin rehberliğinde Vtiger’in navigasyonu ve arayüzü, daha sezgisel ve kullanışlı olacak şekilde sıfırdan yeniden tasarlandı. Bir dizi yeni özelliğin eşlik ettiği bu tasarım, bugün Vtiger topluluk baskısı olan Vtiger CRM 7'nin en yeni büyük revizyonunda hayata geçirildi.

İşletmenizi buluta taşımak mı istiyorsunuz? Vtiger CRM bulut sürümünü bugün deneyin!

Vtiger 7'de CRM deneyimine aşina olan birçok şeyi fark edeceksiniz. Oturum açmak sizi kayıt listelerini, ölçümleri ve ilgilendiğiniz grafikleri görüntüleyen bir panele götürür. Modüller ve otomasyonlar, Vtiger'in işlevselliğinin çoğunu yakalamaya devam ediyor. Bununla birlikte, bunun ötesinde, uygulama deneyimi, Vtiger 6'nın veritabanı gezgini tarzı görünüm ve tarzından farklıdır. Bu yeni deneyimde gezinmenize yardımcı olmak amacıyla, işte bazı önemli değişiklikler:

Modernleştirilmiş arayüz


Tarayıcınızda Vtiger 7'ye giderken, doğrudan ana gemiden size haberleri ve güncellemeleri gösteren yepyeni bir giriş ekranı ile karşılaşacaksınız. Giriş yapıldığında, bu, gözler için Vtiger 6'dan çok daha kolay olan modern tasarım ilkelerini kullanan bir UI deneyimine yol açar. Google'ın Materyal Tasarım paletinden ödünç alınan renkler, kullanıcı arayüzü çizgileri ve kılavuzları daha açık renktedir ve dikkatinizi en önemli bilgilere odaklamanıza yardımcı olur Bu, tipik olarak bir CRM kaydını oluşturan diğer verilerin yığınlarından da vurgulanmaktadır.

Birden çok gösterge tablosu


Vtiger'de oturum açmak, göreceğiniz ilk şeylerden biri sekmeli kontrol panelidir. Pek çok kullanıcı için, ihtiyaç duydukları tek şey "Gösterge Tablom" sekmesidir - kendileri için önemli olan şeylerin anlık görüntüsünü almak için ihtiyaç duydukları her türlü widget ve grafiği destekler. Farklı alanlarda çalışan ve her birindeki ilerlemeyi ayrı ayrı izlemesi gereken kullanıcılar için, sabitlenmiş grafikleri ve widget'ları operasyonel alanlarına göre bölmek, dikkat gerektiren içgörüleri ve alanları tespit etmeye yardımcı olabilir. Bu amaçla, Vtiger 7, "Diğer" menüsünden yeni gösterge tablosu sekmeleri ekleme özelliğini içerir. Örneğin, Vtiger kullanan bir CEO, satış ölçütleri ve müşteri destek ölçütleri için ayrı gösterge tabloları tutmak isteyebilir.

Yeni bir ana menü


Vtiger'de gezinmek, iki bölüme ayrılan ana menüyü ortaya çıkarmak için sol üst köşedeki menü simgesine tıklayarak menüye erişerek başlar - biri satış, pazarlama, destek, projeler ve alt menüleri barındırır. envanter ve diğer ortak araçlar ve ayarlar için. Bir alt menünün üzerine gelmek, ilgili modüllerin bir listesini gösterir. Bunlar, işlevsel olarak ilgili modülleri eklemek, kaldırmak veya yeniden düzenlemek için özelleştirilebilir.

İlgili modül kenar çubuğu


Bir modüle erişmek için kullandığınız alt menüye bağlı olarak, o uygulamadan diğer ilgili modüllere kısayollar içeren bir kenar çubuğu sayfanın sol tarafında görünecektir. Bu, insanların ilgili modüllere daha hızlı gitmesine yardımcı olur. Örneğin, satış alt menüsü aracılığıyla kişilere erişen satış görevlileri, kenar çubuğu kısayollarından yalnızca bir tıklama ile fırsatlara ve fiyat tekliflerine gidebilir.

Daha kullanışlı kayıt görünümleri


Vtiger 6'daki kayıtlar, organize ve ilgili bilgi depolarından biraz daha fazlasıydı. Vtiger 7, onlarla çalışma şeklinizi artırarak kayıt yardımcı programını bir adım öteye taşır. Vtiger 7'de artık her kayıt aşağıdaki özelliklere erişebilir (tümü yukarıdaki ekran görüntüsünde görülebilir):

  • Serbest biçimli kayıt gruplama, arama ve erişim için etiketleme.

  • Özelleştirilebilir kayıt başlıkları ve anahtar alanlar

  • Simge tabanlı ilgili kayıt gezgini.

  • Dosya ekli yorumlar

  • İlgili kayıtlardan yorumlar

  • Kişiler, kuruluşlar ve fırsatlar için temas noktaları özeti

Diğer Başlıca Özellikler

Takvimdeki herhangi bir tarihli kaydı görüntüleyin

Etkinlikler ve görevler sizin için önemli olan tek tarihler değildir - bu nedenle takviminiz yalnızca bunları göstermekle sınırlı olmamalıdır. Vtiger 7'de artık takvimde tarih bulunan herhangi bir kaydı görüntüleyebilirsiniz. Bu, fırsatların kapanış tarihlerini, müşteri doğum günlerini veya tarih içeren başka herhangi bir şeyi göstermeyi seçebileceğiniz anlamına gelir.

Yeni görev yöneticisi


Vtiger 7’nin yeni görev yöneticisine her zaman herhangi bir sayfanın sağ üst köşesinden erişilebilir ve siz ve diğer kullanıcılar için görevleri görmenize, düzenlemenize ve oluşturmanıza olanak tanır.

Renkli seçim listeleriSeçim listelerindeki renk atıf ayarı sayesinde seçim listelerinde gezinmek artık görsel olarak daha kolay. Yöneticiler, seçim listesini oluştururken ve değerler eklerken bir renk ayarlayabilir. Daha sonra, kullanıcılar çekme listelerini görüntülediklerinde, bu renkler, seçim listelerinin kullanıldığı herhangi bir aşağı akış tablo veya çizelgesinin yanı sıra liste seçimi sırasında gösterilir. Bu, farklı değerleri birbirinden ayırt etmeyi çok daha kolay hale getirir.

Ayrıntılı oluşturma / düzenleme ayrıcalıkları

Bazı durumlarda, kullanıcıların Vtiger CRM'de kayıt oluşturmalarına izin verilmeli, ancak bu kayıtları oluşturduktan sonra bu kayıtları düzenlememelidir. Vtiger 7, kullanıcıların tek "oluşturma / düzenleme" ayrıcalığının Vtiger 6'dan ayrı oluşturma ve düzenleme ayrıcalıklarına bölünmesiyle tam da bunu yapmasını sağlar. Kullanıcılarınızın ne yaptığından bağımsız olarak, tüm düzenlemelerin kaydın güncellemeler sekmesinden görülebileceğinden emin olabilirsiniz.

Teklifler ve faturalarda gelişmiş vergi hesaplamaları

Ürünler ve hizmetler bir satış siparişine, teklife veya faturaya eklendikten sonra, satılan ürün ve hizmetlere, satılan yere ve diğer koşullara göre farklı şekilde uygulanan vergiler ve ücretler için ayarlanmalıdır. Bu karmaşıklıkla başa çıkmanıza yardımcı olmak için, Vtiger 7 gelişmiş vergi hesaplama ayarlarına sahiptir. Bunlar, satış siparişlerinin, fiyat tekliflerinin ve faturaların vergileri ve masrafları nasıl işleyeceğini yapılandırmanıza olanak tanır, böylece teklifleri ve faturaları kullanmak için başka bir yere gitmenize gerek kalmaz.

Liste görünümünde düzenlemek için çift tıklayın


Kayıt alanları artık doğrudan liste görünümünden üzerlerine çift tıklanarak düzenlenebilir. Bu, bir düzenleme yapmak için kayıtlara tıkladığınızda size zaman kazandırır.

Hepsi birlikte, bu değişiklikler Vtiger 7'de gezinmeyi daha kolay, kullanımı daha kolay ve her kullanıcı için duyarlı bir şekilde daha kullanışlı hale getiriyor. Vtiger CRM 7'ye geçiş yapmayı mı düşünüyorsunuz? Bize ulaşın, size yardımcı olalım.

# CRM
vTiger CRM Programı
Mehmet Demirel (SELENSOFT) 6 September, 2020
Share this post
Tags
CRM
Archive
Mükemmel Çok Kanallı Deneyimlere Sahip 15 Marka Örneği