Teknoloji perakendecilere ve markalara nasıl yardımcı olur? Teknoloji perakendecilerin ve markaların kazanmalarına nasıl yardımcı olur? Herkes bir pazarlık, özellikle moda tüketicileri ve fabrika satış mağazalarının ve diğer moda dışı moda zincirlerinin olağanüstü büyümesini seviyor Pazarlık fiyatlarında yüksek kaliteli moda satın alma fikri ne kadar popüler hale geldiğini gösteriyor.

Teknoloji perakendecilere ve markalara nasıl yardımcı olur?

Off-fiyat perakendecileri, saniyeler, sezon sonu kapanışları, iptal edilen siparişler, taşmalar ve diğer perakendeciler tarafından iade edilen mal alımlarında uzmanlaşmıştır.

Fiyat dışı sektör ABD’de hızla büyümüştür çünkü endüstrinin en büyük zorluklarını ikiye katlamaktadır: Tam stokta fazla stok ve yavaş büyüme. Bu büyüme şimdi diğer bölgelere yayıldı.

İşletme Moda raporuna göre, 2003 ile 2017 arasında, Avrupa’daki satış dışı mağaza sayısı ikiye katlandı . ABD piyasasının başlarında olduğu gibi, bugünün Avrupa pazarı da fabrika çıkış merkezleri, off-fiyat zinciri TJ Maxx ve fiyat dışı olarak uzmanlaşmış az sayıda çevrimiçi oyuncu tarafından yönetiliyor.

Off-fiyat piyasası çeşitli avantajlar sunuyor. Stokları sürekli olarak değişmekte olduğundan, fiyat dışı perakendeciler, müşterilerini geleneksel perakendecilere göre tutmak için çok daha iyi bir konumdadır.

Teknoloji perakendecilerin ve markaların kazanmalarına nasıl yardımcı olur?

Fiyat dışı iş modeli, geleneksel moda perakendecilerinin önemli bir sorun olarak gördükleri bir erdemdir: moda perakendeciliğinin öngörülemeyen ve değişken doğası.

Ancak satış dışı perakende sektörü, başarısının kurbanı olabilirdi. Fiyat dışı envanter satmaya ya da ayrı fiyat-dışı markaları oluşturmaya zemin alanı tahsis eden geleneksel perakendecilerin sayısının artması, fiyat dışı perakendecilerin müşterileri almak için daha agresif bir şekilde rekabet etmesi gerektiği anlamına gelir. Buna ek olarak, kapanış ürünleri için stok için daha fazla rekabet olacaktır.

Peki perakendeciler ve üreticiler off-fiyat fırsatını nasıl başarılı bir şekilde kullanabilirler?

Serbest perakendeciler için bulut tabanlı bir değişim olan Inturn , aşağıdaki tavsiyeyi sunmaktadır:

1. IT SİSTEMLERİNİZİ GÜNCELLEYİN

Sektörün dinamikleri nedeniyle fiyat dışı perakendecilikte duyarlı ve güvenilir bir BT altyapısına sahip olmak özellikle önemlidir. Sistemlerinizi envanter yönetimi, işaretleme optimizasyonu ve satın alma gibi alanlarda güncellemeniz gerekebilir.

2. HANGİ ENVANTERİN İŞARETLENMESİ VE SATILMASI GEREKTİĞİNİ BELİRLEYİN

Tüm toptan, perakende ve e-ticaret kanallarında ürünlerin görünürlüğüne sahip olmanız gerektiğinden, açık ve güncel bir raporlama platformuna sahip olmak önemlidir.

3. ALICI AĞINIZI OPTİMİZE EDİN

Zamanlama her şeydir – başarınızın büyük bir unsuru, doğru zamanda doğru pazardaki envanteriniz için doğru alıcıyı bulmaktır. Mevcut alıcılarınızı gözden geçirin ve yerel ve global pazarlardaki yenilere ulaşın.

4. ALICILARA AYRINTILI ÜRÜN BİLGİLERİ İLE SAĞLAYIN

Ayrıntı her şeydir ve sadece bir metin açıklamasına dayanarak ürün satın alan alıcılar, bu ürünler için çok daha düşük bir fiyat ödeyeceklerdir çünkü satın aldıklarından tam olarak emin değiller.

5. PİYASA TALEBİNİZİ ANLAYIN

Belirli pazarlardaki belirli alıcılar için küratörlüğünü yapılan teklifler, ürünlerin daha yüksek bir fiyata satılma olasılığının daha yüksek olacağından, alıcıların ürünleri son müşterilere daha büyük bir fiyatla satabilecekleri anlamına gelir.

Teknoloji perakendecilerin ve markaların kazanmalarına nasıl yardımcı olur?

Openbravo‘nun moda perakendecilerine nasıl bir rekabet avantajı sağlayabileceğiyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için, isteğe bağlı web semineri olan  “Omnichannel lideri veya laggard’ı izleyin. Moda perakendecisi olarak seçiminiz nedir? ”