Sağlık Sektöründe ECM Platformu Kullanımı: Alfresco ECM, Sağlık İçerik Yönetimi Platformu. Sistemler arasında parçalanmış hasta verileriyle, sağlayıcılar tam bir resim elde etmek için mücadele edebilir. Alfresco, tüm verilerinizi tek bir hasta görünümünde birleştirerek arkasındaki kaosunu ortaya koyar – yapılandırılmış ve yapılandırılmamış veriler, EMR’nizde bulunan her şey ve olmayan her şey dahil. Böylece hastalarınızı gerçekte oldukları gibi görebileceksiniz.

Sağlık Sektöründe ECM Platformu Kullanımı

Hasta verilerine insan yaklaşımı!

Alfresco ECM Platformu, ihtiyaç duyulduğunda ve yerde hastayla ilgili tüm içeriğe anında ve kapsamlı erişim sağlar. Tüm hastaların elektronik belgelerini EMR’nize ekleyerek Alfresco, hasta geçmişinin tam bir görünümünü sunarak, daha iyi bakım sunumu ve sonuçlara yol açar.

Orijinal kaynağından veya biçiminden bağımsız olarak kolayca hasta görüntüleme, sorgulama ve arama
Çoklu Resim Arşivleme ve İletişim Sistemi (PACS) arasında paylaşım bilgisi oluşturmak için DICOM ve DICOM olmayan klinik içeriği bağlayın
XDS, sistemler arasında sağlık bilgisi alışverişine izin verdi.

Sağlık Sektörü için ECM Platformu konusunda bir Vaka Çalışması

Başarı Hikayesi

Sussex Ortaklığı NHS Foundation Trust, güneydoğu İngiltere’de yaşayan insanlar için NHS bakımı ve tedavisi sağlar. İnsanların evlerinde, uzman kliniklerde, hastanelerde, GP ameliyatlarında ve hapishanelerde bakım sağlanır. Hizmetler her yaştan çocuklar, gençler ve yetişkinleri hedefler ve çoğu ortak olarak sağlanır.

“Alfresco’yu seçtik çünkü hem şimdi hem de gelecekte ihtiyaç duyduğumuz tüm işlevlere sahip görünüyor.”

Theresa Jones, BT Çözümleri Başkanı, Sussex Partnership NHS Foundation Trust

Zorluklar

NHS Foundation Trust kurumu, kurum içi belgeleri, görüntüleri, videoları ve diğer içeriği saklamak ve yönetmek için uygun bir çözüm arıyordu.

Çözüm ayrıca, hasta belgeleri gibi yüklenen içeriği tutmak için Trust’ın Elektronik Hasta Kayıt Sistemi olarak kullanılacak olan Carenotes ile entegre edilmek zorundaydı.

Hükümetin rehberliği ve Trust’ın kendi mülkiyetinin yanı sıra açık kaynakların eşit olarak değerlendirilmesi konusundaki taahhüdü doğrultusunda, Trust Alfresco One’a imza attı; raporlar, hasta dosyaları, taramalar, resimler ve klinik notları gibi her türlü içeriğin yönetimini kolaylaştıran bir açık kaynaklı Kurumsal İçerik Yönetim Sistemi’ni uygulamaya geçirdi.

Bir dizi önde gelen Kurumsal İçerik Yönetim Sisteminin kapsamlı bir değerlendirmesini takiben, Alfresco’nun açık kaynaklı çözümü, şimdi ve gelecekteNHS Foundation Trust’un ihtiyaçlarını karşılamak için yeterince ölçeklenebilir ve esnek olacak şekilde en uygun seçim olarak tanımlandı.

Çözüm

Sussex Ortaklığı NHS Foundation Trust, Alfresco One’ı başsız bir depo olarak kullanmaya karar verdi ve Carenotes’un tanıdık kullanıcı arayüzüne sorunsuz bir şekilde eğitim ve entegrasyon ihtiyacını ortadan kaldırdı. Bu, geçişi mümkün olduğunca kullanıcılar için kolaylaştıracaktır.

Uygulama süreci aşamalı olarak gerçekleşecek ve Trust, elektronik hasta kayıt sisteminde halihazırda bulunan 2.5 milyon belgeyi başlangıçta geçirecek.

Mevcut kayıtların başarılı bir şekilde göçünü takiben, Trust, NHS İngiltere’nin daha geniş dijital yol haritası ve kağıtsız 2018 taahhütleri ile uyumlu olarak, mevcut tüm kağıt klinik kayıtlarının en son hacmini taramak ve saklamak için bir dijitalleştirme projesine başlayacaktır.

Projenin yaşam döngüsünün bir sonraki aşaması, içerik yönetimi yeteneklerini İK ve yönetim gibi klinik olmayan sistemler içerecek şekilde genişletmektir. Alfresco’nun bulut çözümünü kullanan Trust, içerik yönetimi platformunun yeteneklerini şirket ağının dışındaki ortak kuruluşlara genişletebilir, ancak bunu güvenli ve güvenli bir şekilde yapar.

Sonuçlar

Trust’ın önemli klinik sistemlerinden tüm belgeleri tek bir depoya getirerek, personel dokümanların daha doğru bir şekilde endekslenmesi ve belgelere bakmak için harcanan zamanın azalması ile daha kolay bir süreçten faydalanacaktır. Klinisyenler, hastaların ihtiyaçlarına zamanında cevap verebilecek ve sonuçta Güven’in daha iyi hasta bakımı sunabilmesini sağlayacaktır.

Güçlü bir arama aracı olan Alfresco One, klinik içeriği, ihtiyaç duydukları anda personelin parmaklarının ucuna getirir, dokümantasyonu almak için harcanan zamanı azaltır ve hastalarla geçirilecek zamanı arttırır. Depoda depolanan içerik her zaman senkronize edilir ve hem dahili hem de harici olarak tüm kullanıcılar, en güncel içeriği görüntülediğinden emin olabilir. Bir kayıt yönetimi modülü, tüm içeriğin yaşam döngüsü boyunca izlenebilmesini ve yönetilmesini sağlar.

Temmuz 2015’te planlanan canlı yayın tarihi ile, Trust bir test ortamında Alfresco kullanıyor, Carenotes ile entegrasyon sağlanıyor. Sistem canlı ve başarılı olduğu kanıtlandığında, beklenen yönetim zamanı tasarruflarından ve iş verimliliğinden daha fazla yararlanabilmek için, daha geniş bir Güven, özellikle kurumsal hizmetler tarafından benimsenmesi için kendi iş durumuna başlayacaktır.

Özel bir bulutta Alfresco kullanarak, Güven, seçilen kayıtlı içeriğe erişimi ilgili ortak kuruluşlara, kontrollü ve güvenli bir şekilde genişletmeyi planlıyor.

This post is also available in: İngilizce