Hastane, Sağlık ve Tıbbi iş akışlarınızın arkasındaki kalp atışını BPM ile yönetin. Sağlık Sektörü için BPM Çözümleri‘mize bakın. Sağlık sektöründeki ağır düzenlemeler, tüm kademelerin yönetmeliklere uygun operasyon prosedürlerini takip etmesini sağlayan iş süreçlerini gerektirir. Bununla birlikte, yönetmelikler değiştiğinde, genellikle daha karmaşık hale geldiğinde, prosedürlerin değiştirilmesi gerekir. Operasyonel süreçlerin yönetmeliklerle uyumlu kalmasını ve bir sağlık kuruluşundaki tüm profesyonellerin bu prosedürleri takip etmesini sağlamak kolay bir iş değildir.

Düzenleyici raporlama gereksinimleri zaman alıcı ve pahalı olabilir. Sağlık Sigortası Taşınabilirliği ve Hesap Verebilirlik Yasası (HIPAA) gibi düzenlemeler, sağlık kuruluşlarının operasyonel süreçlerini hızla uyarlamasını gerektirir. Bir sağlık kuruluşu yönetmeliklere uymazsa, parasal cezalar, daha yüksek sigorta primleri ve güvenilirliğini kaybetme ile sonuçlanan kötü basın kapsamı da dahil olmak üzere olumsuz sonuçlar doğurur. Aynı zamanda, yönetmeliklere uymak, personel verimliliğini düşüren, servis yanıt süresini azaltan, hasta memnuniyetini düşüren, maliyetleri artıran ve bakım kalitesini düşüren süreçlerle sonuçlanabilir. Bu sorunların tümü, pazar payını düşürebilir ve maddi sıkıntıya neden olabilir, bu da tesisin yüksek düzeyde bir hasta bakımı sunma kabiliyetini daha da engeller.

Sağlık Sektörü için BPM Çözümleri

Sağlık tesisleri, ProcessMaker BPM yazılımı ile sağlık operasyon prosedürlerini otomatikleştirebilir ve basitleştirebilir. Bir çevrimiçi iş süreç sisteminin gerçek zamanlı yeteneği, operasyonel prosedürlerin yeni veya değiştirilmiş bir düzenlemeyle etkilenmesi durumunda oluşabilecek aksaklıkların giderilmesini sağlar. Prosedür düzenleyici değişikliğe uyması için hızla güncellenebilir. Personelin her prosedürünün adımları boyunca yönlendiren otomatik iş akışı ile personel, güncellenmiş prosedürü en kısa zamanda tekrar eğitimle izleyecektir. Buna ek olarak, çevrimiçi bir sistem, eski kağıt tabanlı formlarla ilgili sorunları ortadan kaldırır. Yeni hasta takibi ve hasta serbest bırakması gibi temel işlemler, servis yanıt süresini ve hasta memnuniyetini artırmak için daha hızlı uygulanabilir.

“ProcessMaker BPM, kurumumuzdaki Medicaid uygulamalar ile ilgili eksik belgeleri gereksiz gecikmeleri, sıkça yaşanan hataları önlemek için kullanılmaktadır.”
Brandon Jackson, Mali İş Zekası Başkan Yardımcısı, Stonegate Senior Living, LLC, Dallas Texas, ABD.

“ProcessMaker BPM bugün, operasyonları kolaylıkla yönetebilmemizi ve ölçeklendirmemizi sağlayan önemli şirket süreçlerine dönüşen verimlilik sağlamıştır.”
Robert O’Hara, Baş Finans Sorumlusu, Barton & Associates