ProcessMaker BPM
T.C. İstanbul Kültür Üniversitesinda Evrak Kayıt ve Takip Sistemi
Kültür Üniversitesinde yaptığımız projede, üniversitenin birimlerine gelen ve giden tüm evrakın kaydının tutulması, meta verilerin saklanması, arşiv oluşturulması ve bu arşiv üzerinde arama yapılması sağlanmıştır. Üniversite birimlerinin kendi iç iş paylaşımına olanak sağlayan ancak birimler arası gizliliği de koruyan yapısı ile projemiz 2015 yaz döneminden bu yana kullanılmaktadır. Bu proje ile ayrıca üniversite diğer süreçlerini de modelleyecek ve süreç yönetimini yapabilecek şekilde çalışmalar yapmıştır.

ProcessMaker BPM
Ergil Grup – Satınalma Talep, Satınalma Onay ve Satınalma Sipariş Süreçleri
İstanbul’da Merkez ofisi, Mersin’de üretim tesisleri bulunan Ergil Grup, 2013 yılından bu yana Satınalma Talep Oluşturma, Depo Kontrolü, Teklif Toplama, Teklif Değerlendirme, Sipariş ve Ödeme sürecinin tamamını ProcessMaker BPM ile gerçekleştirdiğimiz sistemde yürütmektedir.

ProcessMaker BPM
Tekno Grubu – Dijital Arşivleme
Tekno Şirketler Grubu dijital varlıkların, kurumsal içerik ve dokümanların arşivlenmesi için Alfresco ECM sistemini seçti. Kullanan alt firmalar; Tekno Ray Solar, Tekno Mac Afferri, Tekno İnşaat, Tekno İş Makinaları, Tekno Enerji, Tekno Endüstri firmalarıdır.

Openbravo ERP & WHMS
UNILEVER Iran’da Openbravo ile Depo Yönetimi Projesi
Urilever İran firması tarafından, firmanın Qazvin de bulunan Ana deposunda, tüm depoculuk faaliyetlerini kapsayan bir Depo Yönetim Sistemi kurulmuştur. Proje hakkında detaylı bilgiyi blog bölümünde bulabilirsiniz.
ProcessMaker BPM

TAIB Yatırımbank – IT Helpdesk süreci ve Bilgi Güvenliği Süreci
TAIB Yatırımbank, Bilgi İşlem çağrılarının takibi ve Bilişim Sistemi talep ve revizyonlarının takip sürecini, hazırladığımız BPM süreci ile yürütmektedir.
ProcessMaker BPM

Procons RUSYA Projelesi

Procons Construction şirketinde Seyahat ve Bilet Talep ve Satınalma Süreci Rusya’da faaliyet gösteren Türk İnşaat şirketi Procons, Rusya’nın birçok şehrinde eş zamanlı olarak yürütülen şantiyelerindeki çalışanların tüm seyahat talep ve organizasyonlarını ProcessMaker BPM ile yürütmektedir. Gerek şantiyeler arasında, gerekse Türkiye ile Rusya arasındaki seyahatlerin talep ve planlaması sistematize edilmiştir.
Sistem öncesinde satınalma ekibinde 5 kişi sadece bilet işlemleri için yoğun mesai harcarken, bu iş çok daha az kişi ile halledilmeye başlanmış, fiyat ve planlama konusunda firma ciddi anlamda verimlilik kazanmıştır.

ProcessMaker BPM

Tekno Şirketler Grubu – Evrak Takip Süreci
Tekno Şirketler Grubunun tüm alt firmalarında, firmalara gelen yahut giden, finansal yahut finansal olmayan; evrak, kargo, koli vb. gönderilerin; kaydı, firma içinde dolaşım ve takibi ve onay süreçleri ProcessMaker BPM ile takip edilmektedir. Kullanan alt firmalar; Tekno Ray Solar, Tekno Mac Afferri, Tekno İnşaat, Tekno İş Makinaları, Tekno Enerji, Tekno Endüstri firmalarıdır.

ProcessMaker BPM

ElectroKavir Company İran BPM İş Süreçleri Yönetim Projesi
ElecroKavir şirketi İran merkezli 16 firmadan oluşan bir grup firmasıdır. Firmaların 2 tanesi Türkiye’de bulunmaktadır. ElectroKavir süreç yönetim sistemi olarak firmalar genelinde kullanılmak üzere ProcessMaker BPM i seçmiştir. Selensoft danışmanlık ve desteği ile Satış süreçlerinden başlamak üzere ProcessMaker kullanacaktır.

ProcessMaker BPM

Üsküdar Belediyesinde Temizlik ve Fen İşleri İş Takip Süreçleri
Belediyenin iki biriminde, vatandaşlardan gelen günlük çağrı ve şikayetlerin kaydı ve İş Takibi için ProcessMaker BPM ile birimlerin süreçleri modellenmiş ve takip edilmiştir. 2012 yılından bu yana çalışmakta olan İş Takip Sistemi, belediyenin kullandığı 6 ayrı sistemle entegre bir şekilde çalışmaktadır.