ProcessMaker iş akışı yazılımı 3.2 sürümü yayınlandı!

ProcessMaker BPM ve İş Akışı Yazılımının 3.2 sürümünü duyurmaktan heyecan duyuyoruz!

ProcessMaker BPM iş akışı yazılımı 3.2 sürümü yayınlandı! BPM ve İş Akışı Yazılımınızı harici sistemlere bağlama yeteneğine sahip olmak, şirketinizin çalışmasını en iyi duruma getirmenin doğru bir yoludur. Bu yeni sürümde, Connector özelliğini ekledik. Aslında, kütüphane 3.1’de bir tür vardı ama şimdi 3.2 versiyonu için tamamladık, biraz cilaladık ve kullanıma hazırladık. Enterprise Connector Library (Bağlayıcı Kitaplığı), ProcessMaker BPM Enterprise 3.2 sürümü iş süreçlerinizi harici sistemlerle bütünleştirmek için kullanmak istediğiniz konektörleri aramanıza ve indirmenize izin verir. Daha birçok teknoloji ortağıyla birlikte konektörler ekleyeceğiz. Eğer elimizde bir şey yoksa, kendinizinkini ekleyebilrisiniz! RESTful ile bir hizmet eklemek için birkaç dakikanızı almanız yeterlidir, öyleyse deneyin.

Bizim Service Task’ımız başka müthiş bir özelliktir. ProcessMaker’da, dış sistemlere bağlanma şeklinin geçerli olması, tetikleyicilerin içinde API çağrıları kullanmaktır. Bu, orada çalışan teknik meraklılar için çok işe yarıyor, ancak işletme analistlerini süreç haritasında göremeyecekleri için biraz delirtiyor. Bir hizmet görevi, üçüncü parti bir sisteme olan bağlantıyı çok görsel açıdan açık hale getirir, daha iyi bir genel haritalama deneyimi sağlar ve herkesin işlemin gerçekte ne yaptığını görmesini kolaylaştırır. Bir Hizmet Görevi, Bağlayıcı Kitaplığı’ndan kullanmak istediğiniz bağlayıcıları arayacakınız yerdir. Harici kaynakları prosesinize entegre etmek için programlama tetiklerine elveda deyin. Artık, bir bağlayıcıyı işlem haritanıza sürükleyip bırakabilirsiniz.

Veri Raporlama Araçlarımızın ne kadar serin olduğunu gördünüz mü? Bu araçlar ProcessMaker 3.1 sürümünde tanıtıldı ve umarız zaten onları keşfetmişsinizdir. ProcessMaker 3.2’de şimdiye kadar ürettiğimiz diğer herhangi bir raporlama aracından daha iyi sonuçlar veriyoruz, bu nedenle Ürün Yönetimi ve Mühendislik ekiplerimize şeref duyuyoruz. Elbette, tablo liste raporlarının yalnızca çok fazla seks itirazının olduğunun farkındaydık. Yöneticiler grafik ve renkleri görmek istiyorlar, değil mi? Şimdi, size iş akışı verilerinizi tablolar, pasta grafikleri ve çubuk grafikler kullanarak sunma imkanı veren bir Gadget adı verilen şeye sahibiz .

Bunlar, 3.2 ‘deki büyük üç kitlesel eklemelerdir. Şimdi size daha teknik gelişmelerin birkaçından bahsedelim:

Bu sürümde Nesne Değişkeni tanıtıyoruz. Bu, karmaşık verileri depolamak için kullanılabilen ve tetikleyiciler ve ağ geçidi koşullarında kullanılabilen yeni bir değişken türüdür. Nesne Değişkenleri, servis görev yürütmesinden döndürülen verileri almak için de kullanılır ve harici kaynaklardan döndürülen karmaşık verileri de işleyebilir. Nesne Değişken verileri diğer tüm değişkenler gibi uygulama veri deposunda saklanır.

ProcessMaker 3.2 ayrıca geliştirilmiş Loglar ile birlikte gelir . Şimdi, tüm dava yürütme adımları tamamen günlüğe kaydedildi. Bu günlükler bir geliştirme aracı olarak kullanılabilir ve atılan hatalar, tetikleyici veya SQL yürütmeleri ve yürütme süresi hakkında bilgi içerir. Günlükler, işleminizin ilerleme durumunu takip edebilmeniz için işleminizin tüm yürütme adımlarını kaydetmektedir.