Personel izin talebi iş süreci

Personel izin talebi iş süreci İK departmanına sahip işletmeler için tasarlandı. İnsan kaynakları bir organizasyonun en önemli varlıklarıdır. Her çalışan, her yıl tatile gitme hakkına sahiptir. Bazen çalışanlar kişisel nedenlerle işyerlerinden ayrılmak zorundalar. Bu Normal bir durumdur.

Bir çalışan önemli bir projenin ortasında işlerinden ayrıldığında ya da yokluğundan İK’u bilgilendirmeyi unuttuğunda sorunlar ortaya çıkabilir. Bu olaylar küçük ve önemsiz gibi görünebilir, ancak birinin düşünebileceğinden daha büyük bir etkisi vardır.

Talepten Ayrılma işi süreci, bir çalışan izinle gittiğinde yapılması gereken prosedürleri belirler. Bu kullanıma hazır süreç aşağıdakilere yardımcı olur:

  • Bölüm başkanlarına, çalışanın yokluğundan zamanında bilgi verin. Bu, bir günlük izin, planlı bir izin veya hasta bir gün hakkında bir bildirim olabilir.
  • İzin taleplerini onaylayın.
  • Çalışanın izni durumunda bir muhasebe bölümünün ve İK’nin koordinasyonlu çalışması.

Bir kullanıcı, BPM & Workflow Yazılımı web arayüzünde Talep Bırakma sürecini başlatır. Talep formu, gerekli tüm alanları içerir. Sistem, isteği dikkate almayı düşünen sorumlu kullanıcıyı otomatik olarak belirler. Ardından, ilgili kullanıcı izin taleplerini onaylar veya reddeder.

Kullanıcıların yokluğun nedenlerini göstermeleri isteniyorsa, ilgili elektronik belgeyi görev formuna eklerler.

Kullanıcılar izin türlerini taleplerine göre özelleştirebilir. Örneğin, şunları yapılandırabilirler:

  • Yıllık ücretli izin;
  • Ücretsiz bırakın;
  • Annelik izni;
  • Çocuk bakım izni;
  • Çalışma izni,
  • Hastalık izni vs.

Sistem, izin isteğini dikkate almak üzere müdüre otomatik olarak gönderir. Talep onaylanırsa, sistem bir şablondan İzin İsteği sayfası oluşturur. Kullanıcıların, işlemi başlattıklarında kendi şablonlarını sisteme yaratması ve sisteme eklemesi veya bu çözümün bir parçasını oluşturan şablonu kullanması gerekir. Şablon eklendikten sonra, Sistem Talep Bırakma sayfası oluşturmak için onu kullanacaktır.

Başvuran, personel izin talebi sayfasını basmak ve imzalamak ve bunu bir İK departmanına vermek için bir görev alır. Ücretli izin ise, muhasebe departmanı para dağıtmak için bir görev alır.

This post is also available in: İngilizce