Personel izin isteme iş akışı, bir organizasyonun çalışanlarının tatil zamanı, hastalık izni veya iş gezisi izni talep edebilmesi ve hızlı ve etkili bir şekilde onay alabilmesi için tasarlanmıştır. Ayrıca, bu süreç ücretli hasta veya tatil izinlerini takip eden insan kaynakları sistemlerini güncellemek için kullanılabilir.

Personel izin isteme iş akışı – bölüm 1

Eşitlikten kağıt formlarını çıkartmak ve ayrıca kağıda imzalanmak için vakit ayırmak zorunda kalan müfettiş veya bölüm başkanının izin talep edilmesi, bir çalışanın ProcessMaker’a giriş yapmasına ve izin sürecinde bir davaya başlamasına izin verir. Herhangi bir bilgiyi sunmadan önce, ProcessMaker, kullanıcının istek formunu görüntülemeden önce kullanıcının hala bir tatil süresinin kaldığını doğrulayacaktır. Kullanıcı, açılır menüler, tarih seçiciler ve metin kutuları yardımıyla formu doldurur ve ‘gönder’ tuşuna basar. ProcessMaker daha sonra gönderenin kullanıcısına karşı çalışan bir danışmanı bulmak ve davayı buna göre yönlendirmek için bir arama gerçekleştirir.

Personel izin isteme iş akışı – bölüm 2

Süpervizör e-posta yoluyla izin talebinden haberdar edilir. Kullanıcı ve taleple ilgili tüm bilgiler, “Onayla” ve “Reddet” etiketli iki düğmenin eklenmesiyle e-postada bulunur. Bu düğmeler, yöneticinin, bu taleple ilgili olarak doğrudan ProcessMaker’da oturum açmak zorunda kalmadan e-postadan bir karar vermesini mümkün kılar. Seyahat eden ya da dizüstü veya mobil cihazlarıyla birlikte seyahat eden denetçiler için mükemmel. Bir karar verildikten sonra, çalışanın anında danışmanın kararının sonucu hakkında bir e-posta aracılığıyla bilgilendirilir.

Personel izin isteme iş akışı – bölüm 3

İzinten ayrılma sürecinin son iki görevi, çalışanların izinlerinden geri dönmesi ve aldığı gün sayısını, istedikleri gün sayısını yansıtan (Çalışanın beklenenden daha erken geri gelebileceğini) teyit etmek içindir. Müteahhit, daha sonra buna uyma veya gönderilen bilgilere meydan okuyan çalışana geri gönderme seçeneğine sahiptir. İki taraf arasındaki tüm yorumlar, süreç süresince bir yorum geçmişi günlüğüne toplanır.

Personel izin isteme iş akışı – bölüm 4

Süpervizör, tüm bilgilerin doğru olduğunu düşünürse, ProcessMaker’ın veritabanından alınan tatil gün sayısını düşüreceği “sistemi güncellemeyi” seçecek ve çalışanın kalan kaç tatil gününün bir özetini verecektir.