Personel işe alım iş süreci

Yeni işe alınan bir çalışanın çalışmaya başlamasından önce, işveren, bunları personel kayıtlarına kaydettirmeli ve işyerini hazırlamalıdır. Bu işlemler birçok şirket için tipiktir, ancak sıklıkla zaman sınırları ve yürütücüleri belirlenmemiştir. Yeni bir çalışanın çoğu zaman mümkün olan en kısa sürede çalışmaya başlaması gerekir. İyi tasarlanmış Personel işe alım iş süreci bu sorunların çözümüne yardımcı olur.

Bir kullanıcı BPM & Workflow Yazılımı web arayüzündeki İstihdam sürecini bağımsız bir süreç olarak başlatabilir. Bununla birlikte, genişletilmiş İstihdam Talebi sürecinin bir parçası olabilir.

Bir İK uzmanı, başvurana bir iş sunmaktadır.

Başvuran teklifi kabul ederse, bunları personel kayıtlarına kaydetmek gerekir. Sorumlu kullanıcılar ilgili görevleri alır ve onları BPM & Workflow Yazılımı web arayüzünde kontrol edebilir.

Yeni işe alınan çalışanın bulunduğu bölüm başkanı, yeni bir üye için bir işyeri hazırlamak zorundadır.

BT departmanının başı, şirketin BPM & Workflow Yazılımı gibi bilgi sistemlerine erişim izinlerini yapılandırır.

İK uzmanı, bir iş sözleşmesi hazırlamaktan ve yeni çalışanı kaydetmekten sorumludur.

Personel işe alım iş süreci modelinde farklı departmanların üyeleri aynı anda gereken tüm işlemleri yapar. Çalışanlar BPM & Workflow Yazılımı web arayüzünde gösterildikleri için görevleri ihmal edemez veya erteleyemezler. Süreç yaklaşımı, istihdam usulleri için harcanan zamanın azaltılmasına olanak tanır.

This post is also available in: İngilizce