Perakende Sektöründe Coca Cola Hızlı ikmal değerinin üzerinde seyrediyor. Birçok perakendeci için boş raflarda, birkaç günlüğüne, hatta bir günlüğe, birkaç saat veya daha azına sahip olmak günlük satışlarda önemli bir fark yaratabilir. Coca Cola’nın daha hızlı ikmaline odaklanması, bugün perakendeciler için öneminin altını çiziyor.

Perakende Sektöründe Coca Cola Hızlı ikmal değerinin üzerinde

Coca Cola Perakendede Hızlı ikmal değerinin üzerinde

Raflarının garanti altına alınması için Rusya’nın ev sahibi şehirlerindeki 2018 Dünya Kupası müşterileri için stoklanacak olan Coca Cola, perakendecilere işin ne kadar yardımcı olabildiğini göstermek için oldukça dikkate değer uzunluklarda geçti.

Bu yeni BBC makalesinde, markaların yerinde olmaması veya tükenmesi durumunda süpermarketleri izlemek ve uyarmak için kameraları rafların içine nasıl yerleştirdiklerini anlatıyor. Rusya’daki mesafelerin yarattığı zorluklara rağmen, yeni teknoloji raf yenileme sürelerinin sadece 20 dakikaya düşürülmesine yardımcı oldu.

Perakendecilerin, İkmali (Replenishment) hızlandırmalarının en iyi yolu nedir?

Tabii ki, her perakendeci raflarını izlemek için kamera ve görüntü tanıma yazılımlarını kullanmayacaktır. Ancak entegre perakende yönetim sistemlerinde ikmal süreçlerinin hızını ve verimliliğini önemli ölçüde artırabilecek çeşitli yetenekler vardır.

Birincisi, perakendecilerin daha karmaşık ürün çeşitlerini destekleyebilecek ve onları tedarik zincirine entegre etmek için yeni ürünleri piyasaya sürmeyi kolaylaştıracak esnek bir mal yönetim sistemine ihtiyaçları vardır. Bir dinamik fiyatlandırma ve promosyon motoru, gerçek zamanlı satış koşullarının bir fonksiyonu olarak en uygun fiyatları ve farklı indirimleri ve promosyonları kolayca ayarlamasına olanak tanır.

Entegre Tedarik Zinciri Yönetimi

Daha sonra, perakendeciler daha yüksek verimlilik elde edebilirler. Ve zamanında mobil cihazlardan envanter yönetimi ve ikmal faaliyetlerini istemek için gerçek zamanlı, doğru stok verilerini kullanan entegre bir tedarik zinciri çözümü ile zamanında, uygun maliyetli satınalma ve ikmali sağlayabilirler .

Bu, bir stok rafta veya stok noktasında belirli bir seviyenin altına indiğinde, otomatik olarak tetiklenerek tedarikçilere siparişleri yönlendirerek taşıma optimizasyonunun sağlanabileceği anlamına gelir. Ve stoğun temin edilmesi için görev önceliğinin kullanılması, mümkün olan en kısa sürede rafta olmasını sağlar.

Modüler ve esnek bir platform: Openbravo Retail ERP

Son olarak, perakendecilerin bir sonraki adıma geçmeye hazır olduklarında, Coca Cola’nın görüntü tanıma sistemi gibi yeni teknolojileri kolayca test, adapte ve entegre etmelerine olanak veren modüler ve esnek bir platform. elimizde mevcut! O da Openbravo Retail ERP Sistemidir.