Oxford University Press, Alfresco ile Dijital Varlık Kullanımını Maksimize Etti. Oxford University Press (OUP), 40’tan fazla dilde yayın yapan dünyanın en büyük üniversite basını. Prestijli Oxford Üniversitesi’nin bir bölümü olarak, üniversitenin araştırma, burs ve eğitim alanındaki mükemmeliyetini arttırıyor.

Oxford University Press, Alfresco ile Dijital Varlık Kullanımını Maksimize Etti.

OUP, hem basılı hem de dijital formatta çeşitli formatlarda yayın yapan çeşitli bir yayıncılık programına ve okul öncesiden ortaokula, öğrencilerden akademisyenlere, okurlardan araştırmacılara, bireylerden kurumlara kadar geniş bir kitleye yayılmıştır. Kuruluşun amacı, eğitimin genel amacının bir parçası olarak ve mümkün olduğu kadar geniş ve etkin bir şekilde bilgi yaymak amacıyla, kullanıcılara uygun içeriği kullanıcılara ulaştırmaktır.

Meydan okuma

Dijital içeriğiyle yeni kitlelere ulaşma çabasının bir parçası olarak, OUP, dijital varlıkların önemli kütüphanesini en üst düzeye çıkarmasına ve tüm kuruluş çapında işbirliğini artırmasına olanak tanıyan, dünya çapında dağıtılmış bir Dijital Varlık Yönetimi platformu (DAM) arıyordu.

6.000’den fazla çalışan ve yönetilecek milyonlarca varlık ile OUP, sağlam, ölçeklenebilir ve dünya çapında erişilebilir bir DAM çözümü gerektirdi.

OUP, her biri kendi bilgisi, içeriği ve dijital varlıkları olan bölümlere ayrılmıştır. DAM’ın öncelikli amaçları, tüm birimler arasında işbirliğini ve iletişimi arttırmak, manuel yönetimi, maliyet ve çabaları en aza indirmek ve varlıkların kullanımını maksimuma çıkarmak olarak tanımlandı.

Özellikle, OUP aşağıdakilere bir gereklilik gösterdi:

  • Dijital Varlıklarınızı kolayca / verimli bir şekilde oluşturun, yeniden kullanın, yeniden belirleyin ve dağıtın
  • Pazar ihtiyaçlarına hızla cevap verin ve bunları aşın
  • Dijital çıkışı artır

Çözüm

On iki şirketi kapsayan resmi bir değerlendirme sürecinin ardından Alfresco, OUP’un gereksinimlerini karşılayacak küresel bir DAM sistemi sunmak için seçildi.

Geliştirilen DAM çözümü, editörlerin, yayıncıların, tasarımcıların ve içerik çalışanlarının tüm editoryal döngüyü yönetmesini sağlar; İlk kavram ve tanımdan, erken araştırmalar, kitap ve elektronik interaktif ürünlerin devreye alınması ve oluşturulması. Bu, ürün tasarımını ve teslimatını hızlandırır, çalışmayı daha verimli ve ekonomik hale getirir, ayrıca tüm özelliklerin yerine getirilmesini ve kalite kontrollerinin ve hakların gerçekleştirilmesini kolaylaştırır.

Sistem, farklı düzeylerde güvenlik ve erişime sahiptir ve dahili proje yöneticilerinin, tüm varlık kütüphanesini açığa çıkarmadan, dünya genelinde dağınık bir şekilde çalışan harici serbest çalışanlarla sınırlı içeriği paylaşmasına izin verir. Bu merkezi kontrol, basının varlıkların daha iyi düzenlenmesini sağlamasının yanı sıra neyin ne zaman ve ne zaman erişebileceğine dair üst düzey bir görüş vermesini sağlar.

OUP’un eski sistemlerinde, varlıklar farklı içerikli silolarda yer almaktaydı, bu da bölümlerin projeler üzerinde iletişim kurması veya işbirliği yapması için zor ve zaman alıcı bir hale getirdi. Yeni DAM çözümü, tek bir entegre platformda mevcut olan her bir bölüme karşılık gelen bir Alfresco Sitesi atar.

Alfresco, arama bileşeni olarak Solr’u kullanır. Kullanıcıların site içinde, site içinde, projelerin içinde, klasörler dahilinde arama yapmasına izin vererek varlıkların keşfedilebilirliğini büyük ölçüde geliştiren güçlü Arama ve Geri Alma işlevselliği sağlar.

Çözüm içindeki gelişmiş arama seçenekleri şunları içerir:

  • Arama kapsamını tanımla: mevcut konumumda; belirli bir sitede; tüm DAM boyunca
  • Gelişmiş Arama; farklı varlık türleri ve varlık türleri dahil olmak üzere
  • Yönlendirilmiş arama
  • Bulanık arama; yakınlık araştırması; ve / veya / operatörleri değil
  • Birleşik global arama
  • Meta veri araması
  • Folksonomiler ve taksonomiler

 

DAM’ın gelişmiş arama işlevi, kişiselleştirilmiş görünümler (basit, ayrıntılı, kılavuz, galeri, önizleme, sonsuz kaydırma), kullanıcılara özel bir deneyim sunma ve ihtiyaç duyduklarında ihtiyaç duydukları şeyi bulmalarına yardımcı olur.

Yeni, entegre, global DAM, açık, esnek ve geleceğe hazır bir mimari üzerine inşa edilmiştir. DAM, esnek, ölçeklenebilir bir NoSQL veritabanı olan MarkLogic, bir nesne depolama platformu olarak Dell DX ve güçlü arama ve geri alma işlevi için Solr ile bir editoryal platform ve içerik deposu olarak Alfresco One açık kaynak kodlu ECM’yi kullanır. Çözüm, OUP’un mevcut üçüncü taraf masaüstü yayıncılık sistemleriyle entegre olacak şekilde tasarlanmıştır ve uçtan uca bir içerik çözümü sunarak, kullanıcılara aşina oldukları bir şekilde çalışmaya devam etmelerini ve kesintileri en aza indirmelerini sağlar.

 

Sonuçlar

Baskı ihtiyaçlarının üzerine OUP önemli ve hızla genişleyen bir dijital çıktıya sahiptir ve DAM bu alanlarda önemli kalite ve süreç iyileştirmeleri sağlayacaktır. Tek bir hakikat kaynağı olarak, platform, kuruluştaki tüm keşifler ve editöryal ihtiyaçlar için merkezi bir merkez sağlar ve gelişmeye devam ederken acil ve gelecekteki ihtiyaçları dikkate alır.

Yeni platform, OUP’un tüm dijital varlıklarını güvenli bir şekilde, kolayca yönetilebilen ve keşfedilebilen, içeriğin yeniden kullanılmasına ve yeniden kullanımına yardımcı olacak şekilde depolamasına ve erişmesine izin veriyor. Bu, OUP’un varlıklarının değerini artırmasına ve kitlelere daha hızlı ve verimli bir şekilde ulaşmasını sağlar. Örgütsel bir bakış açısından, iletişim ve işbirliği departmanlar arasında iyileştirilmiş, daha fazla işbirliği ve bilgi paylaşımı düzeyine olanak sağlamıştır. Kolaylaştırılmış iş akışı ve onay süreçleri, daha verimli ve ekonomik çalışmanın yanı sıra ürün özelliklerine göre doğruluk ve uygunluk sağlar.

Siz de Oxford University Press gibi Alfresco ile Dijital Varlık Kullanımınızı Maksimize Etmek için hazırsanız Alfresco ürün ve çözüm sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.