POS çözümünün, üretkenlik verimliliğinin artırılması için kritik olması ve bu nedenle Openbravo WEB POS RFID OKUYUCU özelliği, POS’ta bekleme sürelerini kısaltmak için tasarlanmış yeni teknolojileri desteklemektedir.

Openbravo Web POS RFID Okuyucularını Destekliyor

Openbravo Web POS, çeşitli kart okuyucular, yeni barkod tarayıcıları ve 3.0RR16Q3’ten beri RFID Okuyucular’ı artık desteklemektedir.

“RFID Okuyucu” nedir ve onunla neler yapabiliriz?

rfid2R adio- F requency İD entification otomatik nesnelere bağlı etiketleri tanımlamak için, elektromanyetik ya da elektrostatik bağlantı kullanmaktadır. Etiketler kendilerini tanımlamak için bilgi içerir (Seri numarası, EAN…). Pasif etiketler, yakındaki bir RFID okuyucusundan enerji alır ve barkoddan farklı olarak, etiketin okuyucunun görüş alanı içinde olması gerekmez, böylece nesneye gömülebilir. Bu yüzden barkod için alternatif olarak kullanılır. RFID okuyucular, bir ürünü daha hızlı ve daha kolay tanımamızı sağlar, işimizi daha verimli hale getirir.

Ayrıca, aynı anda birden fazla nesne okuyabiliriz, böylece tek bir RFID okuyucu tüm ürünleri bir seferde tam bir alışveriş sepetinde okuyabilir.

Web POS ile RFID Okuyucu kullanmaya nasıl başlanır

Öncelikle, RFID okuyucuyu (fiziksel aygıt), Donanım Yöneticisi’nin konuşlandırıldığı makineye bağlamalı ve bu bağlantıyı kurmak için Donanım Yöneticisi’nde uygun bir yapılandırma oluşturmalıyız. Bu yönüyle ilgili daha fazla bilgi için  cihaz yapılandırmasına bakın .

Arka ofiste, Pos Terminal Tipi penceresi de bazı yapılandırma seçeneklerine sahiptir ve en azından “RFID kullan” kontrolünü etkinleştirmelisiniz – ayrıntılı bir açıklama için Openbravo ERP konfigürasyonuna bakın .

Şimdi, Web POS eylemini etkinleştirdikten sonra RFID Okuyucu tercihini Devre Dışı Bırak / Etkinleştir ana menüde bir RFID düğmesi bulacaksınız. Bu düğme RFID okuyucuyu devre dışı bırakmamızı ve etkinleştirmemizi sağlar.

RFID Okuyucunun durumu, ana araç çubuğundaki SCAN etiketinin yanında yeni bir simgeye yansıtılır. Bu simgenin 3 durumu vardır:

  • Yeşil : RFID okuyucu bağlı ve etkindir.
  • Kırmızı : RFID okuyucu bağlı ama devre dışı.
  • Gri : RFID okuyucu ile bağlantı kesildi.

 

Openbravo WEB POS RFID OKUYUCU

Doğru şekilde yapılandırılmış her şeyle, ürünler okuyucuyu kullanarak fişe eklenebilir. Bunu yapmak için, sadece bir RFID etiketini okuyucunun yanına taşımanız yeterlidir ve bip sesi çıkarır.

Bir İade işlemi durumunda, taranan ürünler negatif miktar ile eklenir. Aynı ürünü iki kez eklemek gibi yaygın sorunlardan kaçınarak tarama işlemine güvenlik eklemek için bazı tamponlar vardır.

Gördüğünüz gibi, RFID Okuyucu‘yu Web POS ile kurmak için çok fazla konfigürasyon bulunmadığından, RFID tarayıcılarla çalışmaya başlamak ve böylece POS verimliliğinizi arttırmak kolaydır.