Openbravo Pollyanna Grup’un Moda Perakendeciliğinin Yeni Çağına Uyum Sağlamasına Yardımcı Oluyor

Moda endüstrisi, Zara ve H & M gibi çok uluslu hızlı moda markalarının giderek daha fazla egemen olmasına rağmen, özel, çağdaş moda vurgu yapan ve uluslararası pazar yerine bölgesel hizmet sunan niş oyuncular için hala yer var. Peki o zaman nasıl Openbravo, Pollyanna Group’un Moda Perakendeciliğinin Yeni Çağına Uyum Sağlamasına Yardımcı oldu?

Bu perakendecilerin, işletmelere özel ihtiyaçları için özelleştirilebilecek kadar esnek ve büyüme hedeflerine ulaşmak için benimsemek istedikleri omnichannel yeteneklere odaklanmalarını ve seçmelerini sağlayan entegre ve çok kanallı bir perakende satış çözümlerinden faydalanmaları gerekiyor.

Bu, 2017 yılında Openbravo’ya yaklaştığında Andorra merkezli Pollyanna Group’a bakan bir durumdu. Pollyanna Group , erkek, kadın ve çocuk modasına hitap eden dokuz mağazasında benzersiz bir stil geliştiren, köklü bir moda perakendecisi.

Openbravo Pollyanna Grup’un Moda Perakendeciliğinde Yeni Çağa ayak uydurmasına Nasıl yardımcı oldu?

Müşteri ile daha güçlü bir bağ kurmak

Gerçek şu ki, en seçkin moda markalarının çoğu, kendilerine ulaşamayacakları çok sayıda müşteriyle ilişkileri kurmak için yerel ve yerleşik çok markalı perakendecilere güveniyor. Bu, müşteri deneyimini, Pollyanna Group gibi bölgesel perakendeciler için en önemli önceliği geliştirmek için kullanılan bir teknolojidir.

Şirket, her mağazanın müşterilerinin davranışları ve satın alma tercihleri ​​hakkında daha güçlü ilişkiler kurabilmesi için içgörü sağlamasına yardımcı olacak çok kanallı bir çözüm istedi. Pollyanna Grubu, sosyal medyayı kullanmanın yanı sıra bir sadakat programı, hediye kartları ve bir Bebek Kaydı’nı web sitesi aracılığıyla yönetmektedir. Bu, çevrimiçi kanallar aracılığıyla indirimlere, özel etkinliklere, mevsimlik satışlara ve yeni koleksiyonlara özel veya premium erişim sağlayarak ve satın alma yoluyla ek satın alma ve satış sonrası temas noktalarına izin verir.

Yeni Openbravo POS çözümü, mağaza çalışanlarının satış noktasında müşteri bilgilerine kolayca erişebilmelerini ve geri dönüş yapıp yapmadıklarını, bir teslimat planladığını veya kayıt veya sadakat hesabından kredi kullandıklarında daha etkin bir şekilde yardımcı olmalarını sağlar.

Müşterinin ne istediğini sunmak

Pollyanna Grubu ayrıca satışların gerçek zamanlı görünürlüğünün ve envanter yönetimi ve ikmaliyle entegrasyonunun faydasını da gördü. Yeni çözüm, şirketin talepteki değişikliklere daha hızlı bir şekilde uyum sağlamasına ve uyarlamasına, siparişleri artırmasına, yavaşlatmasına ya da envanteri bir konumdan diğerine, gerektiğinde hareket ettirmesine olanak tanır.

Pek çok taban perakendecisi gibi, Pollyanna da küratör olarak rolünü yerine getirmek için birden fazla marka ve tedarikçiyi yönetiyor. Yeni çözüm, yeni ürünleri hiyerarşik olarak kategorilere ayırmayı ve bunları birden fazla mağazada daha hızlı ve daha kolay tanıtabilmeyi kolaylaştıran merkezi bir mağaza yönetimi işlevselliğini içeriyor.

Günümüzün omnichannel dünyasında, çok markalı mağazaların, özellikle markaların amiral mağazalarının iyi temsil edilmediği yerlerde moda alışverişçilerine önemli bir ihtiyaç duymaya devam ettiği açıktır. Pollyanna Grubu gibi iyi bilinen perakendeciler bile perakende satış operasyonlarını mağazalarına göre optimize etmek için yeni teknolojiler ekleyerek değişimden faydalanabilir.

Pollyanna Grubu hakkında daha fazla bilgi için Müşteri Hikayesini okuyun. Openbravo’nun moda perakendecilerine nasıl fayda sağlayacağı hakkında daha fazla bilgi için lütfen Veri Sayfamızı buradan indirin  veya izleyin veya web semineri, Omnichannel lideri veya laggard: Moda perakendecisi olarak seçiminiz nedir?