Openbravo Mobile Depo Yönetim Sistemi

 

UNIBRAVO, Dağıtım sektöründeki işletmeler için Mobile Depo Otomasyonu ve Depo Yönetim Sistemi çözümleri sunar.

Openbravo WHM Mobil Depo Otomasyon Sistemi

Uzun süre yapılan arge çalışmaları ve proje deneyimleri sonucunda geliştirilmiş bir Mobil Depo Yönetim Sistemidir. Hızlı tüketim sektörünün lider firması Unilever İran tarafından tercih edilmiştir. Dünya’da bir çok ülkede kullanılan Openbravo ERP Sistemi birçok dilde çalışabilmektedir. Parametrik yapısı sayesinde farklı sektörlerdeki birçok firmanın iş süreçlerine uyarlanabilecek yeteneğe sahiptir. Depo süreçlerinizde yaşadığınız kayıplar, hatalar ve zaman kayıpları Openbravo WHM Mobil Depo Yönetim Sistemi ile ortadan kalkmaktadır.

 

Openbravo ERP Mobil Depo Çözümleri (WHMS) ile tüm stok işlemlerinizi yönetin…

Openbravo WMS ve Mobilite

Hızlı ve mobil şekilde stok işlemleri yapabilen, gerçek bir stok izlenebilirliği sağlayabilen, farklı sektörlerdeki depo ihtiyaçlarına cevap verebilen ve farklı platformlarda çalışabilen uçtan uca destek sağlayan yatay bir WMS çözümüdür. Openbravo ERP’nin gelişmiş WMS işlevselliği oldukça esnektir ve kolayca öğrenilebilir. Mobile WMS web tabanlı olarak mobil ve buluta hazır teknoloji platformu üstüne geliştirildi.

 

Depoları, Lokasyonları ve Stokları optimize edin

Proaktif bir şekilde envanter ve maliyetleri yönetmek, eldeki ve transit durumundaki stoklara mobil cihazların kullanımı ile gerçek zamanlı erişmek ve tedarikçiler ile envanter bilgisini self-servis paylaşmak artık kolay! Openbravo WMS çözümü olan Mobile Depo ve Stok Yönetim Sistemi online ve mobil kullanımınızn için hazır!

Openbravo Mobile Depo Yönetimi Çözümü Farklı lokasyonlardaki tüm depolarınızı takip edebileceğiniz ve stok işlemlerinizi mobil olarak yapabileceğiniz esnek ve maliyet etkin bir çözümdür.

Mal Giriş İşlemleri (Goods Receipt)

Depo içi Stok Hareketi İşlemleri (GM)

Stok Hareketi Görevleri (SMT)

Stok Hareketi Görev Atamaları (SMTA)

Sipariş Toplama İşlemleri (Picking)

Mal Çıkış İşlemleri (Goods Shipment)

Palet Barkod Oluşturma İşlemleri

Barkod Yazdırma

 

Mobil Stok Girişi

Openbravo Mobile Goods Receipt modülü ile tedarikçilerden gelen malların önce kontrolü, sonra sayımı yapılarak depodaki ilgili lokasyona alınarak girişi yapılır böylece tedarikçi teslimatları gerçekleştirilir.

Mobil Stok Hareketi Görevi (SMT)

Openbravo Mobile Stok Movement Task modülü ile tedarikçilerden gelen ve depodaki ilgili lokasyona alınan mallar forklift operatörleri tarafından kendilerine atanmış veya havuzdaki bir görevi SMT menüsü seçilerek ürün için tavsiye edilen lokasyona hareketi gerçekleştirilir.

Mobil Depo içi Stok Hareketi

Openbravo Mobile Goods Movements modülü ile malların bir depo içindeki bir lokasyondan başka bir lokasyona taşınma işi manuel olarak veya önceden oluşturulmuş SMT ile forklift operatörleri tarafından gerçekleştirilir.

Mobil Sipariş Toplama (Picking)

Openbravo Picking modülü bir depo içinde toplama operasyonlarının yönetimini gerçekleştirir. Toplama listeleri (picklist) ile siparişlere ait ürünlerin toplama lokasyonuna taşınma işlemlerini yönetir.

Sevkiyat (Mal Çıkışı/Shipment) 

Ürünleri toplanan siparişlerin müşteriye teslimatını gerçekleştirmek için siparişlerin sevkiyatını yönetir.

Openbravo ERP Mobil Depo İşlemleri

 

mobil-stock-control-software-warehouse-managementMal girişinden mal çıkışına kadar depodaki tüm süreçler sistem üzerinde gerçekleştirilir. Tam şeffaflık sağlayarak depoda her zaman hangi malzemeden hangi miktarda ve hangi adreste olduğu bilinir.

 

Her ürünün depo içinde gördüğü tüm işlem ve hareketlerin geriye dönük takibi yapılır. Depo süreçlerinizdeki hatalar belirgin bir şekilde azalır.

 

Sevkiyatlardaki hız ve doğruluk artar. Bu da beraberinde müşteri memnuniyetinde artış sağlar. Süreçler basitleştiğinden depoda gerçekleştirilen her bir işlemin maliyeti düşer.

 

RF terminalleri gibi hareketli veri girişi kullanılarak süreçler kağıt ve doküman kullanılmadan gerçekleştirilir.

Harici sistemlerle arayüzler aracılığıyla bağlantı kurulur.

 

Aynı Mimari Üzerinde

 

 

mobile-wh-loginOpenbravo Çekirdek Mobil Altyapısı bunun istemci tarafında hariç, Openbravo`nun çerçevesinin tüm yararlanmanızı sağlar bir Openbravo`nun modülüdür. Bu modül mobil cihazlar dahil farklı platformlarda ve dokunmatik ekranlarda çalışmak üzere tasarlanmıştır.

 

Ayrıca Openbravo’nun üstüne uygulamaları geliştirmek için olanak sağlayan esnek bir altyapı sağlamaktadır.

 

Duyarlı Tasarım ile çoklu cihaz desteği

 

Duyarlı tasarım konsepti şeffaflığı sayesinde iOS ve Android için sağladığı destek ile mobil cihazlarda ve farklı cihaz boyutlarında çalışma özgürlüğünü kazanın. 

Sistemde oluşturulan sipariş emirleri ile operasyonların yürütüldüğü bir yapıya sahip olan Openbravo Depo Yönetim Sistemi, depo operatörlerinin işlemleri doğru yapmalarını sağlar.

Openbravo Mobil WHM Sistemi, depo ölçeğiniz ve süreçleriniz ne boyutta olursa olsun tüm süreçlerinize hitap edebilecek şekilde geliştirilmiştir.

Mal kabul, Lokasyon Takibi, Ürün Takibi, Sipariş Yönetimi, Mal Toplama ve Sevkiyat işlemleri vb. gibi çok sayıda operasyonu kapsar.

 

 

Openbravo Depo Yönetim Sistemi
Openbravo Depo Yönetim Sistemi

 

  • Stok lokasyonlarını ve depoları etkin şekilde kullanmaya olanak sağlar.
  • Depo içerisinde ürün aramaya son verir, hataları ortadan kaldırır.
  • İş süreçlerini hızlandırır, daha fazla zaman ve depo alanı kazandırır.
  • Tüm işlemlerinizi kayıt altına alır ve geriye dönük tam izlenebilirlik sağlar.
  • Farklı raporlar ile 360 derece görüş sağlar.

 

Openbravo WHM Analytics:

Sahip olduğu zengin raporlama seçenekleri sayesinde dönem sonlarında ya da anlık olarak ihtiyaç duyduğunuz tüm raporları performans sıkıntısı yaşamadan ve sizleri bekletmeden oluşturmaktadır. 

Mal kabul, sevkiyat, sipariş karşılama, ürün raporları, iadeler vb. birçok seçeneğin yanında Openbravo Depo Otomasyon Sistemi içerisinde kendi raporlarınızı oluşturabileceğiniz özel sorgu oluşturmak için Analytics modülüne sahiptir.

 

 

 

Openbravo Depo Otomasyon Sistemi, kendi malzeme ve mamul ambarını yürüten işletmeler için, üretim yapan ve üretime malzeme besleyen ambarlarını yöneten işletmeler için ve lojistik hizmeti veren firmaların depolarında kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Parametrik yapısı sayesinde ek geliştirme yapılmaksızın çok sayıda sektörde kullanılmaktadır. 

Openbravo Mobil WHM Sistemi Türkiye Destek ekibimiz müşterilerimize, bakım anlaşmalarında belirtilen destek saatlari içerisinde uzaktan bağlantı, telefon, email desteği ve yerinde müdahale seçenekleri ile destek vermektedir.

Openbravo Teknolojisi:

Open Source, ERP application framework, Model Driven Development, Modularity, Pure web application – Rich client, Java – Lightweight J2EE, Support for multiple databases teknolojileri ile geliştirilmiştir. PostgreSQL ve Oracle veri tabanlarını destekler.