Openbravo Mobil Depo Sipariş Toplama Kullanım Kılavuzu

Openbravo ile Mobil Depo Sipariş Toplama (Picking) Kullanım Kılavuzu

Giriş

Mobil Atölyesi Toplama modülü, Mobil Atölyesi modülünün üstüne kurulmuştur. Bu modül, Giden konumları kullanarak Toplama Listelerini yönetmek için yeni bir pencere tipi ekler. Bu yeni pencerede kullanıcılar kendilerine atanan toplama listelerine erişebilirler. Her toplama listesinde, her bir gerekli öğenin giden konuma taşındığını doğrulayabilirler. Olayları yönetmek de mümkündür.

Menüyü yapılandırma

Mobil Atölyesi Kullanıcı Kılavuzunda açıklandığı gibi, Mobil Atölyesi Menüsü penceresinde yeni bir kayıt oluşturmak gereklidir. Seçimlere erişmek için kayıttaki pencere türünü seçin.

Bir Seçme Listesi Nasıl Onaylanır

Pencereyi açın

Depo Mobil uygulamasına giriş yapın ve daha önce oluşturulan menü girişine dokunun. Bu, Toplama Listesi penceresini açar. * Düğmesine dokunmak, Toplama Listesi seçiciyi açar. Seçicide, kullanıcıya atanan ve Done durumunda olmayan tüm Giden Toplama Listeleri görünür.

Mobile Warehouse Operations, Mobil Depo Otomasyonu, Mobil Depo Yönetimi

Mobile Warehouse Operations, Mobil Depo Otomasyonu, Mobil Depo Yönetimi

Seçim Listesi öğesini düzenle

Bir Toplama Listesi seçildiğinde seçici kapanır ve tüm öğeleri pencereye yüklenir. Öğeler menşe depolama kutusuyla gruplandırılmıştır. Başlık, seçili toplama listesinin ve toplama işleminin yapıldığı anda malların bırakılması gereken Giden konumlandırıcının kimliğini gösterir.

Her öğe, bir kontrol işareti, gerektiğinde ürün adı ve niteliklerini, toplanacak miktar ve gerçek seçilmiş miktarı gösterir.

Onay işaretine dokunmak, toplanan miktarı toplam gerekli miktar ile güncelleyecektir. Alınan miktara dokunmak 1 birim artar. Alınan miktar gerekli miktar olduğunda, onaylamak için hazırdır, onay işareti yeşile döner ve Bitti düğmesi etkinleştirilir.

Pencerenin sağ panelinde bir tuş takımı var. Düzenleme modundayken, alınan miktarı ayarlamak mümkündür. Bu panelde, toplanan miktarı ayarlamanın farklı yolları vardır:

  • Bir sayı girin ve Enter tuşuna basınca bu sayıyı alınan miktar olarak ayarlayın.
  • Bir sayı girin ve + veya – tuşlarına basın, bu sayıyı toplanan miktara artırın veya azaltın.
  • Tuş takımında herhangi bir sayı olmaksızın + veya – tuşlarına basarak seçilen miktarı 1 birim artırır veya azaltır.

 

Openbravo, Mobil Depo, Sipariş Toplama, Picking, WHM

Openbravo Mobil Depo Sipariş Toplama (Picking List) Kullanım Kılavuzu, WHM

Sağ panel Tarama modundayken, seçilen ürünün barkodunu taramak veya el ile girmek mümkündür. Bir ürün tarandığında, uygulama öğe listesini arar ve seçilen miktarı 1 birim artırılır. Ürünün 1 maddeden fazla olması durumunda, alınacak bekleyen miktarla ilk olanı güncellenir. Bu, tek bir ürünün farklı niteliklerini seçmek gerektiğinde veya ürün farklı depolama kutularından seçildiğinde ortaya çıkabilir.

WHMP ScanMode.png

Seçme listesi öğeleri onaylama

Toplama listesinde yapılan tüm değişiklikler onaylanıncaya kadar kalıcı değildir. Bunu yapmak için Bitti düğmesine dokunulması gerekiyor. Bu bir onay mesajı açar ve hazır olan tüm öğeleri onaylar. İşlem bittiğinde, yeni durumları göstermek için öğe listesi yeniden yüklenir.

Tamamen seçilmeyen öğeler varsa, seçtikleri miktarın sıfıra sıfırlanacağını unutmayın. Bu miktarları kaybetmek istemiyorsanız, herhangi bir seçim listesi öğesini onaylamayın.

Önceki resimde operatör, RN-2-0-0’dan tüm öğeleri seçmiştir. Hazırlar, böylece onay işareti yeşil ve Bitti düğmesi etkin. Bir sonraki saklama bölmesine gitmeden önce operatör, bu öğelerin onaylandığı arka tarafta devam etmek için Bitti düğmesine basın.

Onaylanan tüm öğeler açık yeşil arka plana sahiptir ve seçilemez veya düzenlenemez. Seçilmiş miktar yerine durum ile birlikte bir metin gösterilir.

WHMP ProcessItems.png

İnsidansı yönet

Bir sorun olduğunda ve operatör gerekli ürünleri alamıyorsa, ilgili ürün üzerinde bir artış söz konusudur. Bu sağ panelden yapılabilir. Düzenleme modunda bir öğe seçildiğinde, olayları yükseltmek ve sıfırlamak için 2 düğme vardır.

İnsidans butonu insidansı artırıyor. Arka uçtaki madde ve toplama listesi, İnsidans durumuna güncellenir. Mobil penceredeki öğe yeni durumla güncellenir. Bu durumda, öğe açık turuncu bir arka plan ile gösterilir ve seçilen miktar yerine yerine gösterilir.

İnsidansı geri çevirmek, insidansı arka uçta sıfırlamakta ve öğe bekleme durumuna güncellenmektedir.

Openbravo Mobil Depo Sipariş Toplama (Picking) Kullanım Kılavuzu

Openbravo Mobil Depo Sipariş Toplama (Picking) Kullanım Kılavuzu

Süreci Tamamlama

Tüm öğeler onaylandığında, Toplama Listesi durumu Tüm Onaylandı olarak değiştirilir ve bir Belge Onaylandı mesajı görüntülenir. Tamam’a dokunulduğunda, kullanıcı yeni bir Seçim Listesi ile başlamak için Depo Operasyonları menüsüne yönlendirilir.

Otomatik Onaylama Durumunu Tüm Onaylanmış – Kapalı olarak seçmek için tercih edilir. Toplama Seçme Listesi Otomatik Kapatma, varsayılan değer N ile Toplama Listesi Modülünde mevcuttur. Mobil Seçim Modülü kullanıcıları, tüm hatlar onaylandığında bu tercihi otomatik olarak kapatmak için bu tercihi etkinleştirebilir.

WHMP Finish.png