Okula Dönüş dönemi genellikle perakendeciler için yoğun bir zamandır. Ulusal Perakende Federasyonu (NRF), okula dönüş (BTS) harcamalarının geçen yıl 68 milyar dolardan bu yıl 75,8 milyar dolara ulaşacağını ve Ağustos ayını kış tatilinden sonra yılın ikinci en yüksek harcama dönemi olmasını öngörüyor .

E-ticaretin yaptığı yollara rağmen BTS harcamaları hâlâ tuğla ve harç perakendecilerinin hakimiyetindedir . Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi’ne göre, tüketiciler satın alma işlemlerinin% 83’ünü fiziksel mağazalar içeren BTS alışverişi için hala fiziksel mağazaları tercih ediyor.

Okula dönüş promosyonları, tuğla ve harç perakendecilerine müşteri sadakati oluşturmak ve müşterileri çevrimiçi promosyonlar , sadakat ödülleri ve ücretsiz gönderim / mağazadan alma seçeneklerini kullanarak mağazalara çekmek için harika bir fırsat sunar. Çevrimiçi sipariş veren ve mağazadan teslim alanların% 79’u ICSC’ye göre mağazada bir kez ek ürün satın alabileceklerini söyledi.

Birçok perakendeci okula dönüş promosyonlarına Temmuz ayında başlıyor. Ancak , tüketicilerin yüzde 70’i alışverişlerini okul başlamadan bir ay önce yapacak , bu yüzden tanıtımlarınıza başlamadıysanız, şimdi müşterileri mağazanıza getirmek ve müşteri sadakati oluşturmak için tüm kanallarınızı kullanmak için mükemmel bir zaman.

Tüm kanalların fiziksel mağazadan bir noktada geçmesini sağlayın

NRF verileri, tüketicilerin yüzde 50’sinden fazlasının en azından bazı BTS’i çevrimiçi alışveriş yapacağını gösteriyor. Çok kanallı bir deneyim, alışveriş yapanlara zamandan tasarruf etmelerini ve yaz kalabalığından kaçınmalarını sağlayan esnek seçenekler sunar.

Mobil ve çevrimiçi kullanıcıların sadakat ödülleri için kaydolmasını sağlamak, perakendecilere müşteri verilerini toplama ve belirli ürün kullanılabilirliği konusunda müşterileri uyarma ve yalnızca fiziksel bir mağazada gerçekleştirilebilecek çevrimiçi promosyon kodları sunma fırsatı verir.

Mağazaya girdikten sonra, müşterileri oradayken başka bir şey satın almaya (veya müşteri sadakat programınıza kaydolmaya) ikna etmek daha kolaydır.

Ücretsiz gönderim ve mağazaya gönderim özellikleri de müşterileri çekmek için iyi yollardır. NRF’ye göre, tüketicilerin% 89’u ücretsiz gönderimden yararlanacaklarını ve çevrimiçi / mağazada satın alma (% 54), çevrimiçi yedek ürünler (% 11), hızlandırılmış teslimat (% 16) kullanacaklarını ve aynı gün teslimat için ekstra ödeme (% 10).

Marks & Spencer , bu taktikleri kullanan tuğla ve harç perakendecisine bir örnektir. 50 sterlin üzerindeki siparişlerde ücretsiz teslimat ve ücretsiz mağaza teslim alma, müşterinin mağazada veya evde satın alma yolculuğuna başlayıp başlamaması için tanıtımlarının işe yaramasını sağlar.

Fiziksel mağazalar daha yerel bir deneyim sağlar

Tuğla ve harç mağazaları , özellikle e-ticaret sitelerinin sunamayacağı, özellikle mağazalar bir niş müşteriye okula geri ürün satıyorsa, her zaman yerel ve somut bir alışveriş deneyimi sunabilecektir.

Ürün bilgilerine ve kullanılabilirliğe ve ayrıca sipariş emirlerine erişmek ve ödeme almak için satış gücünü mobil uygulamalarla donatan perakendeciler, satış güçlerini müşterilere daha kişisel ve zaman kazandıran bir alışveriş deneyimi sunacak şekilde güçlendirecektir.

Olağanüstü hizmet sunma yeteneğine sahip bilgili bir personel, müşterilerin çevrimiçi olduklarından biraz daha fazla harcama yapmalarını ve benzersiz bir şey satın alma yolunun dışına çıkmalarını sağlamak için genellikle yeterlidir. Envanterin uygun şekilde yönetilmesi ve yerleştirilmesi, kolay göz atmayı sağlar ve stokun hem ebeveynlere hem de çocuklarına iyi görünmesini sağlar.

NRF verileri, tüketicilerin yarısından fazlasının hala giyim mağazalarında alışveriş yapacağını ve yaklaşık üçte ikisinin mağazalara ve indirim mağazalarına gideceğini gösteriyor. Okula dönüş promosyonları, müşterilerin sepetlerini tek bir yerde doldurmaları ve müşteri sadakatlerini artırmaları için mükemmel bir fırsattır.