Omnichannel gereksinimleri daha iyi nasıl karşılanır? Omnichannel Gereksinimleri Nasıl iyi bir şekilde karşılanır? OmniChannel (Çok Kanallı) tüketicileri bugün bir perakendeciyle etkileşime girdiklerinde üstün bir deneyim bekliyorlar. Hangi kanalı kullanıyor olursa olsun, seçeneklerin istedikleri yere ve seçtikleri bir zamana göre teslim edilmesini istiyorlar.

Esnek dağıtım ve getiri politikaları beklentileri, tüketiciler için gittikçe daha da önem kazanmış ve ilerlemeli perakendeciler için yerine getirilmesi bir öncelik olmuştur.

Omnichannel gereksinimleri daha iyi nasıl karşılanır?

Aberdeen Group tarafından hazırlanan 2016 raporunda, son müşteri memnuniyeti artışının % 45 oranında arttığını belirtti. Ayrıca, perakendecilerin% 70’inin karlılığı gidermek ve işletme giderlerini düşürmede en kritik olan daha etkili depo ve mağaza düzeyinde süreçleri benimsemeyi düşündüklerini belirtti.

JD Associates tarafından yapılan yeni bir araştırmada, üst düzey 250 perakendecinin üçte ikisinden fazlası omnichannel yerine getirmenin bir yatırım önceliği olduğunu söyledi. Geçen sene yapılan yatırım harcamalarının ortalama yüzde 29’u nakliye ve lojistik, teslimat seçenekleri, sipariş yönetimi, envanter görünürlüğü ve getiri yönetimi gibi çözümlere gitti. Bununla birlikte, aynı çalışmaya göre, sadece% 19’u şu anda çok kanallı talepleri kârlı bir şekilde yerine getiriyor.

Kaldıraç yerleri

Günümüzün çok kanallı tedarik zinciri, tüm sistem doğru bir şekilde entegre edilmezse, çalışma masraflarını ve işlem aşamalarını artırarak çalışabilir.

Bir bakıma, büyük perakendecilerin avantajı var, çünkü halihazırda yerleşmiş bir lojistik altyapısı ve dağıtım ağı var.

Bununla birlikte, perakendeciler mağazalara rutin toplu gönderim yapmak yerine, daha fazla sayıda bireysel (küçük) siparişin olabildiğince düşük maliyetle karşılanabilmesi için mağazadaki ve dağıtım merkezindeki stoktan yararlanmalıdır.

Son kilometre masraflarını düşürmek için müşterilere en yakın yerden kendilerine ulaştırmak, mağaza veya dağıtım merkezi olmak çok önemlidir. İlave dağıtım merkezleri, gerektiğinde mağazalara ve müşterilere nakliye masraflarını düşürebilir.

Çok yönlü stok akışlarını destekleyin

Geri dönüşleri kabul etme, işleri tekrar sisteme koyma ve bunları satış için marka haline getirme yeteneği, her çeşit ve büyüklükteki ürünler hakkında konuşurken o kadar basit değildir.

Önceden, getiriler temelde fiyat indirimleri olarak sona ermişti. Tüm mağazalar ve dağıtım merkezlerinde envanterin gerçek zamanlı görünürlüğü, siparişlerin ve getirilerin daha verimli bir şekilde yönetilmesini mümkün kılar.

Omnichannel gereksinimleri daha iyi nasıl karşılanır? Omnichannel gereksinimleri nasıl iyi bir şekilde karşılanır?

Global atletik konfeksiyon şirketi Lululemon, son dönemde elde ettiği büyümeyi, envanter yönetimi ve yerine getirme konusundaki teknolojik entegrasyonuna atfetti. Online satışlar toplam gelirin yalnızca beşte birini temsil ederken, online satışlardaki büyümenin mağaza içi satışları da eşlik etti.