Bir alt montaj, başka bir imal edilen ürünün bir bileşeni olarak kullanılması amaçlanan üretilmiş bir üründür. Kompleks bir BoM’yi basitleştirmek, üretim akışınızı daha doğru bir şekilde temsil etmek veya aynı alt montajı birden fazla BoM’de kullanmak için alt montajları istihdam etmek isteyebilirsiniz. Alt montajları kullanan bir BoM, genellikle çok seviyeli bir BoM olarak anılır.

Odoo’daki çok seviyeli malzeme faturaları, üst düzey bir BoM ve alt birleştirme BoM’ler oluşturarak gerçekleştirilir. Daha sonra, alt montaj ürününün satın alma yolu tanımlanmıştır. Bu, en üst düzey ürün için bir imalat siparişinin her oluşturulduğunda, her alt montaj için bir imalat siparişi yaratılmasını sağlar.

Üst Seviyeli Ürün BoM’ini Yapılandırma

Çok düzeyli bir BoM’yi yapılandırmak için üst düzey ürün ve BoM’yi oluşturun. Herhangi bir alt montajları bileşen listesine ekleyin. Her bir alt montaj için herhangi bir ürün için olduğu gibi bir BoM oluşturun.

Alt Montaj Ürün Verilerini Yapılandırma

Alt montajın ürün formunda, imalat ve Sipariş Yap yollarını seçmelisiniz . İmalatı rota önceliklidir Satın rota, bu nedenle ikinci seçerek herhangi bir etkisi olmaz.

Bunu, üretimin yanısıra alt düzeneği satın muktedir istiyorsanız seçin satın alınabilir . Alt montaj ürünü formundaki diğer tüm alanlar tercihinize göre yapılandırılabilir.