Odoo, şu anda çalıştırdığınız iş türüne göre bir SaaS biçiminde (Yazılım olarak Hizmet) kurulabilen bir OpenSource Yazılım Çözümü olarak başladı.

Odoo, çevrimiçi 2 kullanıcı için ücretsiz ve sonra bu eşiğin üstünden geçtiğinizde, hangi özelliklere bağlı olarak modüler üslerde bir abonelik ücreti ödemelisiniz. Bunları ‘paket’ olarak adlandırıyorlar …

Özellikle çok sayıda farklı yazılım kullanıyorsanız, başta OpenSource olmak üzere onu diğer platformlarla bütünleştirme kabiliyeti oldukça caziptir.

Bu tür yazılımlar, daha büyük ölçekli lisans maliyetlerine bağlı kalmaksızın nakit akışını artırdığı için küçük ölçekli işletmeler için mükemmeldir. Buna göre, aylık bazda çok sayıda kullanıcı için ödeme yapılması karşı üretken ve daha çekici hale gelecek bir nokta gelecektir.

Odoo paketlerinin çoğuna ihtiyaç duyduğunuza karar verdiyseniz (yalnızca bir veya iki kişiye gereksinim duymanızın aksine) fiyat çok hızlı yükselir, böylece fonksiyonların çoğunu standart olan diğer ERP’leri araştırmaya değer olabilir.

Araştırılacak diğer ERP’ler şunları içerir:
– Netsuite (iş boyutuna bağlı olarak farklı türevler)
– BrightPearl (stok ve envanter için mükemmeldir)
– Adaçayı (ağır hesap odaklı işletmeler için)
– DynamicsNAV (Odoo’nun sunduğu paketlerin çoğunu içeren zengin özellikli belki de en zengin özelliktir)

Son yıllarda işletme yazılımında bir yazılıma (SaaS) modele göre bir eğilim olmuştur. Çoğu büyük iş yazılımı üreticisi olan ERP ya da daha sonra, yerel olarak yüklenen ürünleri, ek esneklik sağlamak için bulut barındırdığı bir sürümde sunmaya başlamıştır. Bulut tabanlı bir yazılımı dağıtırken,
Yerel bir sunucu veya başka bir ağ donanımına gerek yoktur
, Veri güvenli bir off-site sunucusunda yönetilir ve işlenirken. D
Dağıtımın büyüklüğüne göre, bir sistemin başlangıç ​​maliyetini önemli ölçüde düşürebilir. Bu, bulut çözümünün daha az sermayeli küçük ve orta ölçekli işletmeler için daha iyi bir seçim olmasını sağlayabilir.

Yukarıdakilerin hepsi, işletmenizin büyüklüğüne bağlı olarak ön ödeme veya abonelik ücreti ödeme yollarını sunuyor …

This post is also available in: İngilizce