Odoo, entegre işletme yönetimine modern bir yaklaşım

Bilgi Sistemleri iş rekabet gücünü artırmak için son birkaç yıldır giderek görünür bir rol oynamıştır. Sadece tekrarlayan görevleri ele alan araçlardan daha fazla, bir şirketin günlük faaliyetlerinin tümünde rehberlik ve ilerlemek için kullanılır. Öyleki Entegre yönetim yazılımı kullanımı şirketlere önemli bir rekabet avantajı sağlamaktadır.

Yanıt, güvenilirlik ve hızla artan beklentileri için bir ihtiyaç standart yanıt işletim süreçleri etrafında entegre bir açık lineer yapıya sahip bölümler dayalı bir organizasyon oluşturmaktır. Satış elemanlarının, muhasebecilerin, lojistik personelin ve herkes arasındaki verimliliği artırmak için problemlerinizde ortak bir anlayışa sahip olmalısınız.

Bunun için paylaşılan referanslar, politikalar ve iletişim için ortak bir dil gerekir. Bir ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) sistemi bu ortak referans noktası için ideal bir platform sağlar.

Yönetim Hizmetinde Açık Kaynak yazılım

Riskler ve entegrasyon maliyetleri, bu sistemlerden elde edilecek tüm önemli avantajlara engel teşkil etmektedir. Bugün küçük ve orta ölçekli şirketlerin (kobilerin) az bir kısmının ERP kullanmasının nedeni budur. Buna ek olarak, SAP, Microsoft ve Oracle gibi büyük ERP satıcılarının kullanıcılar tarafından aranan basitlik ve esneklik ile bir ERP sisteminin gücü ve kapsamlı kapağı uzlaştırmak mümkün olmamıştır. Ama bu küçük ve orta ölçekli işletmeler için aradığınız tam olarak ne olduğunu.

Açık Kaynak Yazılım geliştirme süreçleri ve onların geliştiriciler tarafından kabul edilen yeni iş modelleri, kurumsal yazılım bu tür böyle maliyet ve kalite sorunları çözme yeni bir yol sağlar.

Küçük ve orta ölçekli işletmelere bir ERP sistemi tamamen kullanılabilir hale getirmek için, maliyet azaltma ilk önceliktir. Açık kaynak yazılım büyük ölçüde açık kaynak yazılım kütüphaneleri agresif yeniden kullanımı yoluyla geliştirme maliyetlerini azaltmak için mümkün kılar; onların pahalı satış yükü tüm aracılar (distribütörler), ortadan kaldırmak için; yazılımın ücretsiz yayın maliyetlerini satan kesip; ve önemli pazarlama giderlerini azaltmak için.

Aynı proje üzerinde çalışan ve katkıda ortakları binlerce arasında açık etkileşim olduğundan, ortaya çıkan yazılım kalitesi büyük ölçüde inceleme yararlanır. Sadece bir başlangıç ​​olarak muhasebeci, yazılım geliştiricisi, satış elemanı, profesyonel ISO 9001 kalite, tarım ürünleri uzmanı, gümrük ve ilaç satıcılarının alışkanlıkları uzman: Ve bir kez her şey olamaz.

Bu geniş kapsamlı gereksinimleri ile karşı karşıya kalan, ne ortakları ve katkıda dünya çapında bir ağ daha iyi olabilir? Her bir kişi kendi mesleki yeterlilik göre kendi katkılarını ekler. Bu kitap boyunca böyle işler iyi organize edildiğinde sonuçlar herhangi bir makul beklentileri aşan göreceksiniz.

Ama gelişme gerçek bir meydan okuma bu çözüm basit ve esnek, hem de tam yapmaktır. Ve bu kalite düzeyine ulaşmak için bu faaliyetlerin tüm organize bir lider ve koordinatör gerekir. Tiny ERP geliştirme ekibi Yani, bugün Odoo denilen, yazılım organizasyonu, senkronizasyon ve tutarlılık çoğu sorumludur.

Ve Odoo bütün bu alanlarda yüksek performans sunar!

Odoo, hızlı, kolay ve esnek bir iş çözümü.

Çünkü onun modülerlik, Odoo işbirlikçi gelişmeler temiz kullanılabilir işlevler büyük bir listeden seçim için herhangi bir şirket sağlayan entegre edilmiştir. En açık kaynak yazılım, erişilebilirlik, esneklik ve kullanım kolaylığı gibi gelişimi için önemli anahtar kelimelerdir. Deneyim onlar sadece indirmek ve doğrudan kullanabilirsiniz, çünkü sistemde birkaç ay kullanıcıları eğitmek gerek olmadığını göstermiştir.

Yani şirket sadece gruplama ve en uygun modülleri yapılandırarak özelleştirilmiş sistem kurmak için izin, her türlü ihtiyaçlarını uygun modülleri bulacaksınız. Modüllerin yüzlerce mevcuttur.

Onlar personelin yemek tercihleri ​​bakabilirim sipariş sandviç için jenerik gösteri otomasyon modülü kadar, Maç ve Leclerc mağazaları ile arabirim için kullanılır olmuştur tarım ürünleri, EDI arayüzü gibi özel modüller arasında değişir.

Sonuçlar oldukça etkileyici. (Başlangıçta Tiny ERP denir) Odoo günde 600 den fazla indirme ile, dünyanın herhangi bir diğerinden daha indirilir Yönetim Yazılımı. Bugün 18 dilde mevcuttur ve ortaklarının ve katkıda dünya çapında bir ağa sahiptir. 800’den fazla geliştiriciler işbirlikçi kalkınma sistemine projelere katılmak.

Bizim bilgilerimize göre, Odoo rutin büyük şirketler tarafından değil, aynı zamanda çok küçük şirketler ve bağımsız şirketler tarafından sadece kullanılan tek yönetim sistemidir. Yazılım ve kullanım kolaylığı büyük insanların fonksiyonel beklentileri arasında oldukça şık koordinasyon: Bu çeşitlilik yazılımın esnekliği bir örneğidir.

Ve bu çeşitlilik aynı zamanda tarım ürünleri, tekstil, kamu ihaleleri, IT ve ticaret birlikleri de dahil olmak üzere bir yazılım kullanmanız çeşitli sektörlerde ve esnaf bulunur.

Son ama en az, bu tür yazılım yüksek kod kalitesi, iyi karar mimarisi ve ücretsiz teknolojilerin kullanımı karışımından ortaya çıkmıştır. (Eğer bir BT kişi ise) Aslında, Odoo indirme boyutu sadece yaklaşık 6 MB olduğunu bulmak için sürpriz olabilir. Bu yükleme sırasında genişletilmiş zaman boyutu, onunla değil çalışma kodu paketlenmiş tüm resmi çeviriler çoğunlukla kaynaklanmaktadır. Biz ERP fayda beklenebilir tek insanlar bazı uzak endüstriyel gayrimenkul üzerindeki bir widget fabrika sahipleri gün uzun bir yol kat ettik.