Odoo Implementasyon Metodolojisi

Sizden ne bekliyoruz

25 ila 250 saatlik hizmet süresi içinde, piyasadaki diğer ERP tedarikçilerinden çok daha hızlı olarak tam özellikli projeler uyguluyoruz. Çoğu projeler 1 ila 4 ay arasında tamamlanır.

Ancak , başarılı bir uygulama ile yavaş bir uygulama arasında gerçekten ayrım yapan şey, biz miyiz yoksa siz misiniz? Deneyimimizden, başarılı bir projeye neden olan şey burada.

Şirketinizde bir uygulama yönetisi istiyoruz

Proje yöneticinizle birlikte şirketinizdeki proje ile ilgili tek bir irtibat noktası isteyeceğiz. Bu kişinin etkin olması için:

  • Proje için haftada en az 2 tam gün kullanılabilir olunuz, aksi halde uygulamayı yavaşlatırsınız. En iyisi ise, en hızlı uygulamaların tam zamanlı bir proje yöneticisine sahip olmasıdır.
  • Kendi başlarına kararlar alma yetkisine sahiptir . Odoo genellikle şirketlerin tüm bölümlerini daha iyi hale getirir. Böyle bir projede, küçük detayları almak için bir çok kararınız olur. Birkaç karar verici arasında çok fazla geriye gidip geliyorsa, potansiyel olarak işleri ciddi ölçüde yavaşlatabilir.
  • Çoğu departmanda politikalar geliştirmek ve uygulamak için liderlik etmek. Bu kişinin üst yönetimin desteğini alması veya üst yönetimin bir parçası olması gerekir.

İşinizin% 95’ini değil% 100’ünü entegre edin

Odoo’yu muhtemelen seçtiniz, çünkü başka hiçbir yazılım böyle yüksek düzeyde bir otomasyona, özellik kapsamına ve entegrasyona izin vermiyor. Ancak o yönde aşırılık yanlısı olma.

Özelleştirmeler size maliyet, bakım yapmak daha karmaşıktır, uygulamaya risk katmaktadır ve yükseltmelerle ilgili sorunlara neden olabilir.

Standart Odoo muhtemelen işinizin% 95’ini kapsar. Geri kalan% 5 esnektir, aksi takdirde% 5 orijinal proje fiyatının iki katına mal olur. Biri daima gizlileştirilen özelleştirme maliyetlerini hafife alır.

  • Odoo yolunu yap, değil seninkini. Esnek ol, Odoo’yu tasarlanmış şekilde kullanın. Nasıl çalıştığını öğrenin ve eski sistem (ler) in çalışma biçimini kopyalamaya çalışmayın.
  • İlk önce proje, özelleştirmeler ikinci sırada. Gerçekten özelleştirmeler istiyorsanız, onları ideal olarak üretim aşamasına geçtikten sonra projenin sonunda ekleyin. Bir müşteri Odoo’yu kullanmaya başladıktan sonra, bunu Odoo yolundan çıkarmayı öğrenirken genellikle özelleştirme isteklerinin yaklaşık% 60’ını düşürür. Alanınızı eklemek veya birkaç e-postayı otomatikleştirmek için bir ekran özelleştirmekten çok, tüm iş süreçlerinizin çalışması daha önemlidir.

Proje yöneticilerimiz doğru kararı vermenize ve alınan dengeleri ölçmenize yardımcı olmak için eğitilmiş ancak hedefler üzerinde onlarla uyumluyseniz daha kolaydır.

Odoo öğrenmeye yatırım zamanı

Ücretsiz deneme sürümünü başlatın. Sistemle oyna. Odoo ile ne kadar rahat iseniz, kararlarınız o kadar iyi olur ve eğitim aşaması o kadar kolay olur.

Yazılımla oynamak yerine hiçbir şey yerini almaz, ancak bazı ilave kaynaklar aşağıda belirtilmiştir:

Işleri bitir

Odoo’yu kullanmaya başlamak için kolay bir yol ister misiniz? Uygulama için yapılacaklar listesini yönetmek için Odoo Notes’u yükleyin: https://www.odoo.com/page/notes . Odoo evinizden Apps’a gidin ve Notes uygulamasını yükleyin.

Bu modül aşağıdakileri yapmanıza izin verir:

  • Danışmanınızla daha iyi etkileşime geçmek için yapılacaklar listelerini yönetin;
  • Çalışanlarınızla Odoo bilgi ve iyi uygulamalar paylaşın;
  • Odoo’nun tüm jenerik araçlarını: Mesajlaşma, Tartışma Grupları, Kanban Panosu vb. Ile tanışın.