Odoo CRM Programı

Odoo CRM Programı’nın Harika Özellikleri ile

Daha Hızlı Satış Yapın

Modern Kullanıcı Arayüzü
Odoo CRM Programı Satış için tasarlanmış sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Satış faaliyetlerine daha iyi genel bakış için bir Gösterge Panosuna haizdir. CRM’nizi yapılandırmak ve geliştirmek için yararlı ipuçları ve en iyi uygulamalara sahiptir.

Mobile
İnternet bağlantınız olmasa bile Odoo’nun mobil kullanıcı arayüzü ile yolda satış yapın.

Veri girişini azaltın
E-postalardan otomatik olarak oluşturulan adayları (leadleri), VoIP çağrılarını alın. Teklifleri sadece birkaç tıklamayla gönderin, Müşteri adaylarınızı, fırsatlarınızı CRM Panonuzda sürükleyip bırakarak yönetin.

Müşteri Adayları (Leads)

Müşteri Adaylarını Besleyin
Müşteri Adayı segmentine ve Lead etkinliklerine göre özel olarak hazırlanan e-postaları otomatik olarak göndermek için kampanyalar oluşturun.

Aday Puanlama
Açık ve örtük ölçütlere (görüntülenen sayfalarda, yerelleştirme, saat) dayanarak müşteri adaylarınızı puanlayın. Aday skoru ve ekip atama kurallarına göre farklı eylemler tanımlayın. Adayın toplam puanı ile adayın bir fırsata dönüşmeye layık olup olmadığına karar verin.

Müşteri Adaylarınızı İçeri aktarın
Odoo’nun sütun eşleme aracı ile aday verilerinizi kolayca içe aktarın.

Çevrimiçi Edinme
Lead’leri web sitenizden kazanmak için 30’dan fazla pazarlama uygulaması alın: Arama Motoru Optimizasyonu aracı, SEA, form oluşturucuları vb.

GeoIP
Ülkelere, eyaletlere ve şehirleri otomatik olarak ziyaretçinizin IP adresinden algılayın.

Canlı sohbet
Ziyaretçilerinizle konuşmak ve potansiyel müşterilere dönüştürmek için Web sitenizde Odoo Live Chat’i etkinleştirin. Ana ülkeler veya sayfalar için kurallar tanımlayın.

Verileri Tekilleştirme
Bir adayı bir fırsat haline getirirken birleştirme işlemi için öneri alın. Potansiyel müşterilere göre otomatik olarak kişiler oluşturun.

Atama Kuralları
Kotalara ve bölütlere dayalı olarak doğru satış ekibine veya satış elemanına potansiyel müşteri tahsisi yapmak için kendi kurallarınızı belirleyin.

Çağrı-eylemler
Odoo’nun beş eylem çağrısı ve a / b test aracı ile müşteri kazanımı optimize edin.

URL İzleyiciler
Tüm pazarlama kampanyalarınızda, UTM izleyicilerini kullanarak potansiyel satış kaynaklarını takip edin.

Fırsatlar

Etkinlikler ve çağrı yönetimi
Fırsat başına aktivite dizisi düzenleyin. Faaliyetleri zamanlayın. Her faaliyeti, önceden tanımlanmış eylemler ile fırsatın sohbetinde hemen kaydedin. Ekibinizin faaliyetlerini takip edin, günlüğe ekleyin ve analiz edin.

Gösterge Panosu Yönetimi
Fırsat panonuz ile fırsatlarınıza genel bir bakış sağlayın. Sürükle ve bırak arayüzü ile daha hızlı çalışın. Her satış ekibi için belirli aşamaları oluşturun. Süreçleri daha iyi organize etmek için alt aşamalar oluşturma imkânına kavuşun. Kaybedilen fırsatların otomatik arşivlenmesini diğer fırsatların ise elle arşivlenmesini sağlayın. Kayıp artık bir aşama değildir ama ayrı bir alandır. Böylece panonun daha güçlü analizini mümkün kılar – örneğin aşama başına kayıp oranı.

Aşamaları Özelleştirme
Aşamalarla ilgili açıklama ekleyerek panonuzu (pipelayn boru hattınızı) özelleştirin.

Toplantıları Programlama
Müşterilerin fırsatından toplantılar zamanlayın. Cep telefonları ve Google takvimiyle senkronize olun.

Sonraki Eylemi Planlayın
Bir sonraki eylemleri planlayın ve günlük işlerinizi en önemli fırsat ve görevlere dayanarak planlayın.

360° derece görüş açısı sağlayın
Tüm bilgileri hemen fırsatınıza ekleyin: web sitenizde ziyaret edilen sayfalar, e-postalar, toplantılar, sonraki eylemler, önceki siparişler vs.

Günlük Aramalar
Birkaç tıklamayla oturum açabilir veya VoIP aramalarını tetikleyebilir. Odoo, görüşmeden sonraki bir sonraki işlemi otomatik olarak yeniden planlamayı önermektedir.

Kaybetme nedenleri
Satış etkinliğini artırmak için fırsatlarınızdaki kayıp sebeplerini analiz edin.

Yenilenmiş yapılandırma seçenekleri
Gerekirse müşteri adayını etkinleştirin.

Müşteriler

Adres defteri
Satış elemanlarınız arasında paylaşılan net bir adres defteri edinin.

Müşteri Tercihleri
Müşteri tercihlerini kolayca yapın: dil, teslimat yöntemleri, finansal veriler, vb.

Çoklu Adres
Tek bir şirket için birden fazla adrese ve iletişime sahip olun.

Tam Geçmiş
Herhangi bir müşteriye eklenen etkinliklerin tüm geçmişini görün: fırsatlar, siparişler, faturalar, toplam borç vb.

Odoo CRM Programı ile Verimli Anlık İletişim

VoIP
Müşterilerde veya fırsatlarda bir arama sırası oluşturun, tarayıcıdan otomatik veya elle arama yapın. Otomatik olarak aramalar yapın, müşteri formunu açın, sonraki işlemleri otomatik hale getirin vb. Başarısız çağrılar için e-postayı yeniden planlayın veya gönderin. Size bir arama geldiğinde ise bir otomatik açılır pencere açılır. Asterisk v13.2 VOIP sunucusu ile entegre edin.

E-postalar Şablonları
Müşterilerinizle veya fırsatlarınızla en yaygın iletişim için e-postaların şablonunu oluşturun.

Özel Uyarılar
Anahtar fırsatlarını yalnızca bir tıklamayla izleyin ve ilgili etkinliklere dayalı uyarılar alın.

E-posta Ağ Geçitleri
Doğru fırsata otomatik olarak bağlanmış olan tüm e-posta iletişimlerinizi alın. İsterseniz Gelen e-postalara göre de otomatik olarak yeni aday oluşturun.

Odoo CRM Programı Raporlama

Gösterge paneli
Önceden tanımlanmış gösterge panolarını kullanın veya gelişmiş raporlama altyapısıyla kendi araç çubuklarınızı oluşturun. Filtreleri ekiple paylaşın.

Fırsat Analizi
Fırsatlarınızı gruplama, detaylandırma vb. gelişmiş filtreler ile analiz edin.

Aday Analizi
Pazarlama kampanyalarınızın ROI’sini (YGD-Yatırım Geri Dönüşünü) değerlendirmek için potansiyel satış kaynaklarıyla ilgili istatistikleri alın.

Odoo CRM Programı Entegrasyonları

SATIŞ

Fırsatları sadece birkaç tıklamayla teklife çevirin. Müşteri geçmişiyle ilgili tam bir bakış elde edin.

ENVANTER

Ürün kullanılabilirliği bilgilerini doğrudan teklif içinde alın. Teslimat emirlerini tetikleyin ve siparişten teslimat durumunu kontrol edin.

GÜÇLÜ API

Odoo CRM’yi API ile hemen hemen her şeyi yapın: diğer yazılımları bağlayın, aday oluşturma işlemini otomatikleştirin vb.

GOOGLE DOKÜMANLAR

Herhangi bir belgeyi fırsatlarınıza bağlamak için Google Docs entegrasyonunu kullanın: kalifikasyon formları, gelişmiş fiyat tabloları …

TÜM SATIŞ KANALI

Tüm satış kanallarınızı entegre edin: çevrimiçi satışlar ( e-Ticaret ), iç satışlar ( CRM ) ve mağaza satışları (POS Satış Noktası).

PAZARLAMA UYGULAMALARI

Odoo‘nun pazarlama uygulamaları ile Müşteri Adayı kazanmayı ve beslemeyi artırın: E-posta Pazarlama, Etkinlikler, URL izleyiciler, açılış sayfaları vs.