Odoo Deneyimi, yeni nesil iş uygulamaları paketi olan Odoo CRM, MRP ve Open ERP’nin son sürümü olan Odoo 11’deki Yenilikler‘i sunmak için 12 aylık zorlu bir çalışma, ter ve zaferin doruk noktasını temsil ediyor.

Hedefimiz, kullanıcıları sevdikleri araçları kullanarak yetkilendirerek her şirketin potansiyelini ortaya çıkarmaktır. Bu, size en iyi uygulamaları, özellikleri ve kullanıcı deneyimini sunmanın yollarını sürekli aradığımız anlamına gelir. Bu, yazılımımızın en son sürümünü – Odoo 11’imize getiriyor. Kurucumuz Fabien Pinckaers, Odoo 11’i Odoo Deneyimi’ndeki açılış sunumu sırasında açıkladı. Oldukça beklenen etkinliğe rekor kıran 1200 katılımcının yanı sıra 1000 canlı akış Youtube ziyaretçisi katıldı!

Odoo 11’deki Yenilikler

Tabii ki, bugün Odoo 11’i Odoo.com/trial üzerinden deneyebilirsiniz . İştahınızı azaltmak için Odoo 11’in bazı önemli noktalarına göz atabilirsiniz:

Performansı
Geliştirme : Geliştirilmiş Kullanıcı Deneyimi ve Hız

Odoo’da ayrıntıların göz ardı edilemeyecek kadar önemli şeyler olmadığına, ürünlerimizin daha insancıl hissetmesine yardımcı olacağına ve kullanıcılarımıza olumlu bir deneyim sağladığına kesinlikle inanıyoruz. Bu artan kullanıcı memnuniyeti derecesi, yeni bir sürümün piyasaya sürülmesinde diğer her faktörü de beraberinde getiriyor. Kullanılabilirlik ekibimiz, son 12 ay boyunca, Odoo’yu daha pürüzsüz ve daha uyumlu hale getirecek olan küçük detayları üzerinde çalışmak üzere yüzlerce görev üzerinde çalışıyor.

Yeni Bir Bakış ve Hiss

Bu yeni tasarımla birincil hedefimiz estetik açıdan hoşa giden ve kullanım kolaylığını kolaylaştıran bir arayüzle kullanıcılarımızı memnun etmekti. Odoo’nun her zaman kabul edilmiş endüstri standartlarına meydan okuduğu bilinmektedir, paradigmayı geleneksel, zorlu ERP arayüzlerinden eğlenceli ve çekici bir düzeye kaydırmıştık. Bunu bu sürümle tamamen yeni bir seviyeye taşıdık. Ana sayfadan Kanban’a ve form görünümlerine, sohbetçilere ve hatta raporlara kadar her arayüzü ‘mükemmel piksel’ olarak istedik:

Arka planın geleneksel renkleri, tüm ekran boyutlarına ve cihazlarına uyacak şekilde optimize edilmiş daha saf, parlak ve yüksek bir krom paletine dönüştürüldü.
Yazı tipi daha kolay okunan temizleyici
Arayüz, her çalışma ortamına (akıllı telefon, dizüstü bilgisayar ve geniş ekran) mükemmel uyum sağlayacak şekilde geliştirildi.

 

% 300 geliştirilmiş hız

Odoo veritabanınızda günde birkaç saat çalıştığınızda, her tıklama önemlidir. Tek bir tıklama hızı bir saniyeliğine artarsa, ay sonunda çok fazla zaman kazandıracağınızı ve iş yerindeki verimliliğinizi ve mutluluğunuzu artıracağınızı biliyoruz. Bu nedenle, Ar-Ge ekibimiz Odoo 11’i önceki sürüme göre daha hızlı hale getirmek için SQL sorguları sayısını operasyona göre azaltmayı başardı.

Çalıştığımız performans testi beklentilerimizin ötesine geçti. Ortalama olarak, Odoo 11, Odoo 10’dan 3 kat daha hızlıdır ve boşluk, veritabanının boyutuna bağlı olarak daha da büyüktür!

Faydalı İlerleme Çubuğu bulunan Yeni Bir Kanban Yerleşimi

Özellikle satış temsilcileri ve proje yöneticileri için büyük fark yaratan küçük detaylardan biri. Aşama başlıklarındaki yeni ilerleme çubuğu sayesinde, ekipleriniz yalnızca bir tıklamayla etkinliklerinin durumunu (Yapılacaklar, Bitti veya Vazgeçti) filtreleyebilir, etkinliklerini izleyebilir ve sürmekte olan fırsatlarını daha iyi takip edebilir. önce. Bir başka hoş “küçük detay” yeni bir animasyon, sonraki aşamaya bir fırsat sürüklediğinizde ve bıraktığınızda her aşamadaki durumu güncellemektir.

 

Odoo için özel bir Mobil UI tartışın

Meslektaşlarınızla birlikte hareket halindeyken sohbet etmek, bu yeni kullanıcı arayüzüyle bir esintidir. Uygulama mobil kullanıcılar için yeniden tasarlandı ve ana düğmelere artık ekranın altındaki “başparmak bölgesi” içinde erişilebiliyor ve akıllı telefonunuzdan daha iyi IMing, canlı yayın ve genel iletişim sağlanıyor.

 

Odoo Projesi: Proje ve Çalışanların Kârlılık Analizi

Odoo, servisler arasında, olağan iş akışının her aşamasını kapsayan uygulamalar arasında kapsamlı bir entegrasyon sağlaması bakımından mükemmel bir araçtır:

Müşteri memnuniyetini artırmak için Odoo Sales
Hizmetlerinizi sunmak için Odoo Projesi
Projelerde harcanan zamanı kontrol etmek için Odoo Zaman Çizelgesi
Müşteri desteğini yönetmek için Odoo Yardım Masası

Odoo 11 ile bu zengin hizmet listesine ekstra bir unsur ekledik: Çalışanlarınızın ve projelerinizin karlılığını uygun bir raporda bir bakışta analiz etme olanağı. Faturalama yöntemlerinize dayanarak, faturalanamayan görevlerinizin sayısının yanı sıra, her bir projeye tüm sabit ve faturalandırılabilir ürünlerin maliyet ve gelirlerinin detaylı bir analizini yapacaksınız.

Odoo Studio: Ek Özellikler ve Daha İyi UX

Odoo Stüdyosu, geçen yıl yayınlanmanın vazgeçilmeziydi. Bu araç, herhangi bir son kullanıcıya, BT geçmişine sahip olmadan bile, birkaç dakika içinde kurumsal uygulamaları oluşturma ve özelleştirme becerisi sağlayarak genel ürüne muazzam bir katma değer katmıştır.

Bu yıl amaç, daha olgun ve kullanıcı dostu bir uygulamayı serbest bırakmaktı. Bazı özelliklerde şunlar bulunmaktadır:

Uygulamalar arasında geçiş yapma: Birkaç uygulamayı Studio uygulamasından ayrılmadan özelleştirin
One2Many ve Many2Many alanları için liste ve form görünümlerini düzenleme
Özel uygulamanızdan Gantt görünümleri oluşturun
Görünümünüzdeki alanları sürükleyip bırakın
Uygulamanızı daha ilgili alanlarla özelleştirin

 

Odoo Envanteri ve MRP: Esneklik ve Sağlamlık

Ar-Ge ekibi, bu 2 çekirdekli uygulamaya yeni ve geliştirilmiş bir sürüm getirmek için çok çalıştı.

Fonksiyonel açıdan, başlıca gelişmeler şunları içerir:

Ek özellikler ve daha temiz menüler ve gelişmiş raporlar sayesinde daha iyi bir kullanıcı deneyimi
Herhangi bir işlemi (Envanter) ve tüketilen / üretilen öğeleri (MRP) güncelleme yeteneği sayesinde daha iyi esneklik ve sağlamlık
Görsel göstergeler, kaydedilmiş notlar ve hataları veya gözetim önlemeye yardımcı olmak için uyarı.

IOS için Odoo Uygulaması

IOS kullanıcıları sonunda çalışmalarını ofisten alıp iPhone’tan hareket halindeyken çalışabilirler. Herhangi bir iOS cihazı için optimize edilmiş yeni bir Mobil uygulama piyasaya sürdük ve iPhone kullanıcılarına işletme yönetimi yazılımı için bir sonraki esneklik seviyesini sağladık.

Her uygulama, kayıtlarınızı, raporlarınızı, satışlarınızı, içerik yönetiminizi ve daha pek çok şeyinizi korumanıza izin veren bir yerel uygulamadan edinilebilir. Push bildirimleri sizi takip ettiğiniz her görev veya eylem hakkında bilgilendirmenize yardımcı olur ve uyarlanabilir içerik yayınlama sistemi, her ekranın herhangi bir cihaz boyutundan en iyi şekilde görüntülenmesini sağlar.

Odoo uygulamasını iOS için buradan indirebilirsiniz

This post is also available in: İngilizce