Bu Yük Yönetimi modülü satış sisteminde kullanılmak için tasarlandı. Bu Satış Siparişinde tanımlanan şartlara ya da koşullara uygun navlunları hesaplar. Buna ek olarak da navlun maliyetlerini hesaplar ve müşteriden tahsilat için Satış Siparişine yeni bir satır olarak ekler.

Bu modül ile mümkün olacak :

 • Taşıyıcıları tanımlayın
 • Aynı taşıyıcı için farklı fiyat listeleri tanımlayın. Ağırlığı, demetleri, teslimat süresi temelinde Fiyat listeleri
 • Böyle ülke / hedef ülke, bölge / hedef ülkenin, ağırlığı aralığı, demetleri gibi her fiyat listeleri ayrıntılarını tanımlayın
 • Bir katsayısı uygulayarak mevcut olanları dayalı fiyat listeleri oluşturun
 • Teslim Süresi tanımlayın
 • Siparişin toplam ağırlığına göre satış sipariş koşullarına uygun taşıyıcılar hesaplayın
 • Satış siparişinin navlun maliyetlerini hesaplamak ve belgede bir çizgi olarak dahil ya da değil
 • Sırayla hesaplanan müteakip mal sevkiyat belgeleri doldurulur

Ana veri yapılandırması

Böyle mevcut Taşıyıcılar ve navlunlar gibi bazı yeni kuruluşlar kurmak için gerekli Satış Siparişi navlun maliyetlerini hesaplamak için.

Navlun Kategori

Bu pencerede, navlun maliyetini hesaplamak için kuralları tanımlayabilirsiniz. Bu pencerede kurmak için 2 ana konfigürasyonları vardır:

Yük UOM o sevk edilir miktarını ölçmek için kullanılan birimini belirler. İki değerler kullanılabilir Ürün Birim yük miktarı sevk birimleri ve sayısına göre belirlenir bu durumda Ağırlık yük miktarı sevk ağırlığına göre hesaplanır bu durumda. Ne zaman Ağırlık yeni bir alan seçilir Ağırlık UoM ağırlık hesaplanmalıdır uom ayarlamak için görünür.

Diğer yapılandırma yuvarlama modları vardır. Navlun miktarı hesaplandığında bazı yuvarlama gerekebilir. Bu hat düzeyinde (en yuvarlama ayarlamak mümkündür Yuvarlak Hattı ) ve belge düzeyinde ( Yuvarlak Toplam ).

FreightCategory.png

Alanlar Listesi:

 • Organizasyon: Bir kuruluş müşteri veya tüzel birimidir – örnekler mağaza, departmanı vardır. Sen kuruluşlar arasında veri paylaşımı yapabilirsiniz.
 • Arama Anahtar: Bir arama anahtar belirli bir kaydı bulma hızlı bir yöntem sağlar.
 • Adı: arama tuşu ile birlikte varsayılan arama seçeneği olarak kullanılan bir kayıt / belge daha açıklayıcı tanımlayıcı (benzersiz olması gerekiyor) (benzersiz ve çoğunlukla kısadır). Bu uzunluğu 60 karaktere kadar olduğunu.
 • Açıklama: Açıklama 2000 karakterle sınırlıdır.
 • Karakteristiklerini uom: navlun nasıl hesaplanacağını gösterir Ürün Birim veya Ağırlığı .
 • Ağırlık uom: zaman görüntülenir Ağırlık olarak seçilir Yük UOM . Bu, kapalı bir liste değildir ve ağırlık olarak tanımlanır uoms gösterecektir. Bu Ambalaj Modülü kullanarak mümkün olabilir.
 • Yuvarlak Toplam: yük miktarı hesaplanır belge düzeyinde uygulanan Yuvarlama modu. Dört olası değerler: değil, yuvarlak, Yuvarlak (Yarım kadar), Ceil (toparlayın) ve Kat (kesecek) :
  • Örnek ağırlığı 1,2 kg sonra hesaplama 2kg açısından: toparlayın
  • Kat: Örneğin hesaplama 1kg bakımından sonra 1,3 kg ağırlık
 • Yuvarlak Hat: yük miktarı hesaplanabilir ediliyor hat düzeyinde uygulanan Yuvarlama modu. Dört olası değerler: değil, yuvarlak, Yuvarlak (Yarım kadar), Ceil (toparlayın) ve Kat (kesecek)
Bulbgraph.png   Not : aynı isimde ve benzer alanları ile Core pencere ile bu pencereyi sanmayın. Bu modülün pencere var Yük UoM ve Yuvarlama alanları gibi zorunlu whiles çekirdeğin pencere değil set

Teslim Süresi

Bu pencerede teslimatlar farklı yüklenir. Bu tür genellikle Sevkiyat söz süresi dayanmaktadır. 24 saat, bir sabit zaman önce ertesi gün, standart, … Sabit Yük Maliyet Satış Siparişleri kullanılan Eğer kullanmak için hangi ürün tanımlamak mümkündür Teslim Süresi ürün burada tanımlanmış ise Sabit Maliyet Ürün tanımlanan Örgütü kullanılır.

DeliveryPeriod.png

Alanlar Listesi:

Organizasyon
Bir kuruluş, müşteri veya tüzel birimidir – örnekler mağaza, departmanı vardır. Sen kuruluşlar arasında veri paylaşımı yapabilirsiniz.
Isim
Arama tuşu ile birlikte varsayılan arama seçeneği (benzersiz ve çoğunlukla kısa) olarak kullanılan bir kayıt / belge daha açıklayıcı tanımlayıcı (benzersiz olması gerekiyor). Bu uzunluğu 60 karaktere kadar olduğunu.
Tanım
Bir Açıklama 2000 karakterle sınırlıdır.
Sabit Maliyet Ürün
Sabit maliyet kullanıldığında Freight satışları Sipariş Hattı kullanılan ürünler. Burada seçilen ürün Satış Sipariş ve Fiyat Listesi dahil edilmelidir.

Taşıyıcı

Bu pencerede tüm tanımlanır Taşıyıcılar veya Kargo Şirketleri ki Örgütü ile çalışır. Bunların her birinin yüklerim da dahildir

Bulbgraph.png   Not : Shipping Company adlı Core pencere ile bu pencereyi sanmayın

Kafa Tab

Bu sekmede Taşıyıcı ana bilgi ayarlanır. Bir seçin İş Ortağı karşılaştırma yapabilmek için Carrier’ın müşterilerine ücret miktarı ile fatura. Ürün Navlun Maliyet Sıralı miktarları dayalı müşteriden tahsil edildiğinde ayarlanması gerekir. Bu ürün daha sonra Navlun Maliyet ile Satış Sipariş Hattı kullanılır. Bu fiyat / miktar Yük Tanımı göre hesaplanır gibi Satış Cemiyetin Fiyat Listesine dahil edilmesi gerekmez.

Carrier.png

Alanlar Listesi:

Organizasyon
Bir kuruluş, müşteri veya tüzel birimidir – örnekler mağaza, departmanı vardır. Sen kuruluşlar arasında veri paylaşımı yapabilirsiniz.
Isim
Arama tuşu ile birlikte varsayılan arama seçeneği (benzersiz ve çoğunlukla kısa) olarak kullanılan bir kayıt / belge daha açıklayıcı tanımlayıcı (benzersiz olması gerekiyor). Bu uzunluğu 60 karaktere kadar olduğunu.
Tanım
Bir Açıklama 2000 karakterle sınırlıdır.
İş Ortağı
Taşıyıcı İş Ortağı.
Ürün
Bu navlun maliyeti hesaplandığında satış sipariş hattında kullanılan bir üründür.

Navlun Tab

Bir için tanımlanan yüklerin her Carrier . Her yük bir tanımlamak zorundadır Yük Kategori ve Teslim Dönem . Onlar tarafından tanımlanan bir zaman geçerli Döneminde geçerli Tarihinden İtibaren Geçerli ve Tarihi geçerlidir alanlar. Tarih geçerli boş bırakılabilir ve kayıt kaydederken otomatik olarak hesaplanır. Sadece her için tanımlanan bir yük olabilir Carrier , Yük Kategori ve Teslim Süresi bir anda. Bunu sağlamak için bir doğrulama, yeni bir yük düzeltmek için modifiye her zaman çalıştırılır Tarihi Valid yüklerin çakışmasını önlemek için.

Döviz yük ve Fiyat Vergi içerir tanımlanması gereken ek alanlar vardır.

Bu sekmeleri de içerir oluşturun Yük yüklerin oluşturulmasını kolaylaştırmak için düğmeye. Varolan bir dayalı yeni bir yük oluşturulduğunda bu işlem kullanılır. Örneğin bileti güncellenir ve önceki navlun baz olarak kullanıldığı zaman. Süreç bazı parametreleri vardır:

 • Navlun : Onun kopyalamak için kullanılan baz yük olduğunu Yük Tanımlar yeni navlun içine.
 • Çarpan Faktörü : Bu ​​Bankası Freight tanımlanan tutarlara çarpıldığı bir sayıdır. Örnek,% 10 tüm bileti artırmak için 1.10 bir faktör tanımlanmalıdır.
 • Sabit Faktörü : Bu ​​Bankası Freight tanımlanan tüm tutarlar için eklenen bir sayıdır. Örnek 1eur tarafından tüm ücretleri artırmak için 1 bir faktör tanımlanmalıdır.
 • İlk Sabit Tutar Faktörü uygulayın : Bayrak faktörler uygulanır ki sırasını tanımlamak için. Kontrol ederken Çarpan faktörü sonra ilk sabit bir tutar geçerlidir.

Freight.png

Alanlar Listesi:

Isim
Arama tuşu ile birlikte varsayılan arama seçeneği (benzersiz ve çoğunlukla kısa) olarak kullanılan bir kayıt / belge daha açıklayıcı tanımlayıcı (benzersiz olması gerekiyor). Bu uzunluğu 60 karaktere kadar olduğunu.
Navlun Kategori
A Freight Kategori Yük miktarı hesaplamak için bir dizi kural tanımlar
Tarihten itibaren geçerli
Tarihten itibaren geçerli bir tarih aralığı ilk gününü gösterir
Tarih geçerli
Bugüne kadar geçerli bir tarih aralığı son gününü gösterir
Para
Bu belge işleme kullanılacak para gösterir.
Teslim Süresi
Vaat teslim süresi veya Freight garantisine dayalı bir Teslim Dönem veya yöntem tanımlar
Fiyat Vergisi Kapsar
Fiyatları vergi dahil ise KDV Dahil bayrak gösterir. Bu da brüt fiyat olarak bilinir.
Navlun Düğme oluşturma
Otomatik olarak başka bir Freight dayalı Yük tanımları oluşturmak için süreç.

Tanımı Tab

Bu sekmede Freight her fare tanımlanır. Ücretler Kökeni ve Hedef yerleri ve sevk edilmek üzere bir miktar aralığına dayalı olabilir.

Yerleri Bölge ve Ülke tarafından tanımlanır. Daha ayrıntılı bilgi olanlar tercih yaşıyorsanız eğer istenirse boş bırakılabilir. Örneğin orada bir tanım yer tanımı olmadan ve hedef ile başka bir eğerABD ve bu ülkeye bir yük tanımlanmış hedef ülke ile tanımını göndermek kullanılır.

Miktar aralığı Yük Kategori birimine dayanmaktadır ölçülür. Ürün Birimler veya Kilo.

Bir bayrak da vardır Birim Fiyatı mı zaman tanımlar Yük Miktarı yük miktarı ile çarpılır gereken bir miktar ya da bir fiyattır.

Definition.png

Alanlar Listesi:

Ülke
Ülke için bir belge üzerinde gönderme ülkeyi gösterir.
Hedef Ülke
Ülke için bir belge üzerinde alıcı ülkeyi gösterir.
Bölge
Bölge, bu ülke için benzersiz bir Bölge tanımlar. Bir belge üzerinde gönderme bölgeyi gösterir.
Hedef Bölge
Bölge için bir belge üzerinde alıcı bölgeyi gösterir.
Min Miktar
Minimum Miktar.
Max Adet
Maksimum Miktar.
Yük Miktarı
Yük Miktarı belge para Freight için ücret miktarını gösterir.
Birim Fiyatı mı
Yük Miktarı sabit bir tutar ya da birim başına bir fiyat Bu alan gösterir.

Organizasyon

Örgüt yılında ayarlamak mümkündür Sabit Maliyet ürünü. Bir bu kullanılır Sabit Maliyet Navlun Satış Sipariş ve hiçbir ilave edilir Sabit Maliyet Ürün tanımlanır Teslim Süresi .

Ürün

Durumda Navlun Kategori kullandığı Kilo olarak Yük UOM . Bu ağırlık ve Ürünleri UOM (alanları ayarlamak için gerekli Ağırlık ve Ağırlık UOM ). Bu değerler sayesinde Satış Sipariş toplam ağırlığını hesaplamak mümkündür.

Satış Sipariş yüklerim

Kafa yük tanımı

SO Freight.png

Ne zaman satış sipariş yaratılıyor bu navlun maliyetleri nasıl yönetildiğini tanımlamak mümkündür. Tüm satırları sadece bunu rezervasyon önce ilave edildiğinde bu yapılır.

İlk tanımlanır Teslim Ücretleri . Bu teslimat yapılır ve tahsil edilir nasıl belirleyen bir değerler listesi.

Mevcut Teslimat Ücretleri değerler şunlardır:

Sıralı miktarlarda (Ürün Adet) dayalı maliyet
Gerçek maliyet yeni bir sipariş satırı ekleyerek Müşteriye tahsil edilir. Yük miktarı esas alınarak hesaplanır Ürün Birimleri .
Sıralı miktarlarda (Kilo) dayalı maliyet
Gerçek maliyet yeni bir sipariş satırı ekleyerek Müşteriye tahsil edilir. Yük miktarı esas alınarak hesaplanır Toplam Ağırlık sipariş.
Sabit maliyet
Bir Sabit Maliyet sevk yük miktarı dikkate alınarak değil Müşteriye tahsil edilir.
Ücretsiz
Hiçbir maliyet müşteriden tahsil edilir.
Hiçbir maliyeti. Yerel pikap . Yük müşteri teslim toplayıp sorumlu olarak hesaplanabilir gerekmez.
Hiçbir maliyeti. Taşıma nedeniyle . Hayır navlun maliyeti müşteriye taşıyıcı ücretleri doğrudan maliyeti olarak hesaplanan gerekmektedir.

Bu alan boş veya bırakıldığında hiçbir maliyeti. Yerel pikap başka eylem yapılması gerekir seçilir. Boş Nakliye Yönetimi bu Düzenin uygulanan anlamına gelir.

Diğer 5 değerlerden herhangi seçildiğinde bu seçmek için gerekli Freight için kullanılacak gemi için Sipariş Müşteri .

Ağırlık UOM alan varsayılan getirilir Ağırlık UOM tanımlanan Client . Bu doldurmak zaman sırası hat takılı iken Toplam ağırlık otomatik olarak hesaplanır. Ağırlığı tanımlanan veya toplam ağırlık boş bırakılır uom sipariş ağırlığına tanımlı bir dönüşüm değil orada bir ürün varsa. Durumda Sıralı miktarlarda (Kilo) dayalı Maliyet Teslimat Ücretleri bir hata iletisi sorunu çözülünceye kadar satış sipariş hattını değiştirmek için izin vermiyor gösterilir seçilir.

Bulbgraph.png   Bazı durumlarda ağırlık hesaplanmamıştır. Ağırlık hesaplama yangın sürecini tetiklemek için hatlardan birini güncelleyin.

Navlun düğmesini seçin

SelectFreight popup.png

Yük kullanılarak seçilir Seç Yük düğmesini. Bu, tüm yeni bir pencerede gösteren Freights bu Satış Sipariş için kullanılabilir. Mevcut yüklerim ön tarafından filtre edilebilir Teslim Süresi durumda biri zaten Satış Sipariş başlığında seçilir. Bu filtre huni simge kullanılarak temizlenebilir.

Mevcut yüklerim göre seçilirler Kökeni ve Hedef Satış Sipariş, ve Yük miktarı ve Programlanan Teslim Tarihi . Onlar tarafından sipariş edilen Final Yük miktarı , aynı zamanda ucuz olan ilki, otomatik olarak seçilir.

Final Yük Miktarı müşteriden tahsil edilecek tutardır. Bu Satış Düzenin para birimine dönüştürülür. Satış Sipariş vergileri bir Fiyat Listesi kullanır eğer nihai yük miktarı da vergileri de içerecektir.

Nihai yük miktarı hesaplanacaktır edilemez bazı senaryolar vardır. Bu durumda yük konunun bir açıklayıcı mesaj ile uyarı gösteren seçilemez.

Olası sorunlar şunlardır:

 • Navlun kur ve siparişin para birimi arasındaki kayıp dönüşüm.
 • Satış siparişi üzerine hesaplanan toplam ağırlığa sahip değil.
 • Satış siparişi ağırlık UOM ve yük ağırlığı UOM arasında bir dönüşüm sahip değil.
 • Taşıyıcı madde eksik bir ürün.
 • Ürün için eksik vergi tanım.

İstenilen yük basın seçildiğinde Bitti düğmesine penceresini kapatmak için. Yük ve Teslimat Süresi seçilen değerler ile güncellenir.

Navlun Maliyet Sipariş Hattı

Ne zaman Sıralı miktarlarda (Ürün Adet) dayalı maliyet , Sıralı miktarlarda (Kilo) dayalı maliyet veya Sabit Maliyet seçildiği zaman yeni Sipariş Hattı eklenir Yük seçilir. Bu sipariş hattı 1 bir miktar ile Carrier tanımlanan ürün var. Miktar Kullanıcıya tahsil edilecek olan hesaplanan navlun maliyeti olduğunu.

Eğer Sabit Maliyet kullanılan ürün olan Sabit Maliyet Ürün tanımlanan Teslim Süresi veya Örgüt . Satış Sipariş ve Fiyat Listesi’nde tanımlandığı gibi, bu durumda tutar Ürün fiyattır. Ürün bulunamadı veya bir hata Freight Seçilen zaman gösterdi ve kullanıcı tekrar sorun çözüldü yük seçmek için ihtiyacı var Fiyat Listesi’nde mevcut değil ise.

Ağırlık süreci ayarlayabilirsiniz

Bu elle Satış Sipariş toplam ağırlığını ayarlamak mümkündür. Düğmesini görüntülemek için bu bir tercih tanımlamak gereklidir elle emir kilo ayarlamak için Enable özelliği ve herhangi bir değer.

Bu süreç Satış Sipariş ağırlığı UOM istenen ağırlığını ayarlamak için eşsiz bir parametresi vardır.

Ürünler Sevk içinde yüklerim

Bir zaman mal sevkiyatı tek bir dayalı oluşturulduğunda Satış Siparişi bazı yük bilgiler içine kopyalanır. Gönderi kullanılarak elle oluşturulmuş ise Gönderen oluşturun Hatları düğmeye tamamlandığı zaman bu bilgiler kopyalanır. Kopyalanan alanlar şunlardır:

 • Teslimat Ücretleri
 • Navlun
 • Teslim Notlar