Lafarge Doküman Paylaşımını Optimize Edecek Alfresco’yu Seçti

Lafarge, Alt Yüklenicileri ve Müşterileriyle Doküman Paylaşımını Optimize Edecek ve 200.000 € ‘luk Tasarruf Sağlayan Alfresco’yu Seçti. Lafarge Doküman Paylaşımını Optimize Edecek Alfresco’yu Seçti

Özgürlük Kulesi’nden (New York) Çiçek Kulesine (Paris) kadar, Lafarge dünya şehirlerini inşa eden inşaat malzemeleri sağlıyor. Şirket 1833’te Fransa’da kuruldu; Bugün, 61 ülkede 63.000 personel istihdam etmektedir. Lafarge çimento, agrega ve beton endüstrilerinde önemli bir oyuncu.

Zorluklar

BT departmanı belge yönetim sistemini modernize etmek istedi:

Birden çok çözümde saklanan belgeleri merkezileştirin (dosya sunucuları, Documentum, FormScape, Lotus Notes …)

Kullanıcılara sezgisel, güçlü ve verimlilik artışı sağlayan bir araç sağlayın

Harici belge depolama ve servis maliyetlerini ortadan kaldırın
Lafarge ile inovasyon müdürü Jean-Philippe Palau, “Herkes tarafından kullanımı kolay ve eğrilebilir bir çözüm üretmek istedik, böylece uygun gördüğümüz şekilde kalıplanabiliriz” diyor.

 

Çözüm

Bazı ortaklar Alfresco’yu tavsiye ettiler, bu nedenle BT Departmanı müşteri hesap belgelerini (anlaşmazlık durumunda gerekli olan faturalar ve teslimat fişleri) saklamak ve arşivlemek için bir test projesi başlattı. Alfresco’da depolanan birkaç milyon belgeyi görüntülemek için bir Web portalı geliştirildi.

Alfresco’nun entegrasyon ve geliştirme kolaylığından etkilenen BT Departmanı, Lojistik Departmanı için ikinci bir proje başlattı. Kamyon şirketleri, 1.500 aracın ve sürücülerinin mevzuata uygun olduğunu göstermek için düzenli aralıklarla (ör., Ehliyet, kayıt, sigorta ve yol dengesinin kanıtı) belgeleri sağlamalıdır. İstemci portalında modellenen bir Web portalı — belge yüklemek ve erişmek için kullanılır. İş akışları, son kullanma tarihi yaklaştığında yeni belgeler için uyarılar ve otomatik talep oluşturur.

Bir pilotun takip ettiği üç aylık bir POC, çözümü doğruladı. Kullanıcı geri bildirimi, çözümün uyarlanmasına ve normalde BT ile kolaylıkla ilgilenenler de dahil olmak üzere herkes tarafından kullanıcı dostu, sezgisel ve değerli bir araç oluşturulmasına yardımcı oldu.

Kullanıcı hakları karışıklığı önlemek için gereksiz bilgileri saklar. Kullanımı çok kolay olduğu için, yeni araç minimum eğitim gerektirir. Platformun ekiplere basit bir sunumu yeterliydi. Bir mini kullanıcı kılavuzu dağıtıldı ve kullanıcıların sorularına cevap vermek için temas noktaları eğitildi.

 

Çözüm yavaş yavaş dağıtıldı. Bugün, Lojistik Departmanında 100 personel ve 500 kamyon şirketi Alfresco kullanıyor. Yıl sonuna kadar, tüm alt yükleniciler Alfresco’yu düzenlemelere ve güvenlik standartlarına uyduğunu göstermek için kullanacaklar.

 

Sonuçlar

Lafarge, harici depolama ve sertifika şirketlerine çok sayıda kağıt belge gönderir. Müşteri hesap belgelerini dahili olarak yöneten Alfresco, Lafarge’a yılda 200.000 € tasarruf sağlıyor. Bu, Alfresco’daki belgeleri taramak, dijital olarak imzalamak ve depolamak için daha büyük bir projenin ilk adımıdır. Daha büyük proje için tarih belirlenmedi; Ancak, “finansal kazanç büyük olacak” diyor Jean-Philippe Palau.

Lojistik ekibi artık tüm taşeron firmaların yasalara uymasını sağlayarak idari görevler yerine temel sorumluluklara odaklanabilir.

Yardımsız Alfresco uygulayarak, BT Departmanı maliyetlerden tasarruf etti. Tescilli bir çözümle, bu kadar kolay olmayacaktı. “Tescilli çözümlerle ilgili sorunlardan biri, satın alma hizmetlerinin çok pahalı olmasıdır. Açık kaynak bir çözümle kendimizi geliştirebilir ve uygulayabiliriz, tescilli çözümün maliyeti hızla engelleyici hale gelir. Ayrıca, başlangıçtan itibaren her şeyi kapsayan bir gereksinim listesi olması nadirdir, bu yüzden çevik bir çözüme sahip olduğumuzu gerçekten takdir ediyoruz. Jean-Philippe Palau, web komutlarını kullanarak, tüm işlevleri doğal olarak çağırabilir ve onları “Alfresco” ya da “yeniden yazmak zorunda kalmadan” ek katmanlarla zenginleştirebiliriz.

Bugün, ekip mevcut iki projenin başarısını diğer bölümlere kendi projelerini başlattıklarını önermek için kullanıyor. İdeal olarak, Alfresco, Lafarge bünyesindeki tüm belge yönetimi ihtiyaçları için kullanılmalıdır. Lafarge Doküman Paylaşımını Optimize Edecek Alfresco’yu Seçti