Johnson Controls OpenBravo ERP’yi tercih etti

Çok uluslu bir şirket olan Johnson Controls Inc., tedarik zinciri yönetimini kolaylaştırıyor, Openbravo ERP ile müşteri hizmetlerini ve karar vermeyi geliştiriyor.

“Openbravo uygulaması, distribütörler arasındaki süreçleri şirketin stratejik planının bir parçası olarak standartlaştırmanın anahtarıydı: müşterilerimize daha iyi çözümler sunmaya hazır iş zekası, gerçek zamanlı bilgi ve anahtar veriler için tam bir değişiklik.”

Edmundo Lozano

BT Müdürü Satış ve Pazarlama, Amerika için Johnson Controls Inc.

 

Sonuçlar:

Openbravo ERP çözümü ile, tüm tedarik zinciri ile ilgili tüm bilgiler gerçek zamanlı olarak yönetilir ve otomatik olarak merkezi bir sistemde birleştirilir. Bu, önemli bilgilerin mevcut olmasını sağladı ve sonuç olarak önemli stratejik kararlar almayı daha da hızlandırdı. Tedarik zinciri yönetimini kolaylaştırarak iletişim ve müşteri hizmetlerini geliştirin.

 

Zorluklar:

Meksika’da Johnson Controls 120 bağımsız distribütöre sahiptir. Zorluk şuydu:

Standartlaştırılmış idari süreçlere sahip tüm distribütörler için ortak bir yönetim sistemi sağlayın.
Tedarik zincirini düzene sokun ve iletişimi geliştirin.
Müşteri hizmetlerini geliştirin.

 

Çözüm:

Johnson Controls, açık kaynak modeli sayesinde iş süreçlerinin kurumsal ihtiyaçlara adapte edilmesine olanak tanıyan esnek teknolojisinden dolayı, Openbravo’yu seçti, bir bulut bilişim modeli ve distribütörler için uygun maliyetler benimsedi.
Openbravo ERP, farklı boyutlarda üç distribütörde uygulandı. Ara sınav, 60 distribütöre Openbravo uygulamak ve uzun vadede ülke çapında 120 bayiyi kapsayacak şekilde tam teslimatı tamamlamayı hedefliyor.

 

Şirket tanımı:

Johnson Controls, Inc., 1885 yılında 150’den fazla ülkede ve 168.000 çalışanıyla kurulmuş çok uluslu bir şirkettir. Şirket, otomotiv pilleri veya hibrit ve elektrikli araçlar için gelişmiş akülerin yanı sıra binalar için enerji ve operasyonel verimlilik optimizasyonu gibi çeşitli ürün, hizmet ve çözümler sunan üç farklı iş biriminden inşaat ve otomotiv sektörlerine hizmet vermektedir. Johnson Controls, global olarak çeşitlendirilmiş teknoloji ve 150’den fazla ülkedeki müşterilere hizmet veren endüstri lideridir. 168.000 çalışanı binaların enerji ve işletim verimliliklerini; kurşun-asit otomotiv aküleri ve hibrit ve elektrikli araçlar için gelişmiş aküleri; ve otomobiller için dahili sistemleri optimize etmek için kalite ürünleri, hizmetleri ve çözümleri yaratır.

Johnson Controls, inşaat ve otomotiv sektörlerinde global olarak farklılık yaratmış bir şirkettir. Bu pazarlarda üç iş birimiyle faaliyet göstermektedir:

Building Efficiency

150’den fazla ülkede yer alan ofisleriyle, bir milyonun üzerindeki müşteri için enerji verimliliğini artıran ve işletim maliyetlerini azaltan ürünler, hizmetler ve çözümler sunuyor.

Automotive Experience

Johnson Controls, otomotiv koltuklarında, tavan sistemlerinde, kapı ve gösterge panellerinde ve iç mekan elektroniğinde global liderdir.

Power Solutions

Johnson Controls Power Solutions, kurşun asitli otomotiv akülerinde ve Marş-Durdurma, hibrit ve elektrikli araçlar için gelişmiş akülerde küresel liderdir.

This post is also available in: İngilizce