Piyasada birçok IT Servis Yönetimi yazılımı ürünü var, ancak hangisi sizin ihtiyaçlarınıza gerçekten uygun?

BPM Yazılımı ile IT yardım masası isteklerini yönetin:

  • SLA’larınızın karşılandığından emin olmak için vakaları takip edin ve denetleyin
  • Vaka çözüm sürecinizi tam organizasyonel ihtiyaçlarınız için uyarlayın
  • Otomatik anket göndererek müşteri memnuniyetini izleyin
  • BPMN süreç modeli ve aşağıdaki yürütülebilir örnekler, bir kuruluştaki çalışanların BT destek biletlerini yükseltmelerine olanak sağlayan bir BT yardım masası destek sistemini göstermektedir.

 

360 derece Müşteri Desteği için İşlem Şablonu (aşağıdaki İşlem şablonuna bakın) BT desteği için kullanışlıdır. Birden fazla kanaldan alınan şikayetleri / şikayetleri yönetmeye yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Müşteri destek vakaları başlatılabilir:

Web formundan (mobil veya masaüstü) anonim bir kullanıcı tarafından Otomatik giriş
BPM Portal’dan bir temsilci tarafından
Twitter üzerinden

Müşteri destek vakaları şunlar tarafından yönetilir:

Genel ve destekli müşteri desteği temsilcileri
Yerinde teknisyen ekibi

Müşteri destek vakaları Google Haritalar kullanılarak izlenebilir.

IT Servis Yönetimi Yazılımı


IT Hizmet Talebi iş süreci

Bilgi işlem ekibine Sorun Bildirimi Çözüm Talebi iş sürecinin adıdır, IT Hizmet Talebi iş süreci. Bilgisayar yazılımı ve donanım arızaları işi durdurur. Onları çabucak düzeltmek önemlidir. Şirketler, çalışanlarının sorunlarını bildirmelerine ve çözümlemelerine olanak tanıyan bir Hizmet Masası uygular. Küçük şirketler, çalışanlar BT yönetmeninden veya yöneticiden yardım istemektedir. İşte bu sürecin adı, IT Hizmet Talebi iş süreci ‘dir.

IT Hizmet Talebi iş süreci, Hizmet Masası için bir ikame. Hizmet Masası işlevlerinin tamamında ihtiyaç duymayan küçük ve orta ölçekli işletmeler için mükemmel bir şekilde çalışır. Bir şirket, Workflow’daki süreci kullanarak, teknik sorunları giderme prosedürünü otomatikleştirir ve basitleştirir; bir konuyu IT hizmetinden çözerek çözmek için.

Olaylar hızla halledilmelidir. Çalışanlar için önemli olan tek şey budur. Yazılımları veya donanımı çalışmazlarsa, “nereye gideceğim” ve “kimi arayayım” diye düşünmek zorunda olmamalılar. Süreç yaklaşımı ile sorun derhal ortadan kaldırılacaktır.

IT Ekibine Sorun Bildirimi Çözüm Talebi iş süreci: IT Hizmet Talebi iş süreci

Bir bilgisayar yazılımı veya donanım olayı gerçekleştiğinde, bir kullanıcı BPM & Workflow Yazılımı web arayüzünün ana sayfasındaki İşlemi Başlat düğmesini tıklatarak BT İsteği sürecini başlatır.

 

Diğer Yazılar