IT Hizmet Talebi iş süreci

Bilgi işlem ekibine Sorun Bildirimi Çözüm Talebi iş sürecinin adıdır, IT Hizmet Talebi iş süreci. Bilgisayar yazılımı ve donanım arızaları işi durdurur. Onları çabucak düzeltmek önemlidir. Şirketler, çalışanlarının sorunlarını bildirmelerine ve çözümlemelerine olanak tanıyan bir Hizmet Masası uygular. Küçük şirketler, çalışanlar BT yönetmeninden veya yöneticiden yardım istemektedir. İşte bu sürecin adı, IT Hizmet Talebi iş süreci ‘dir.

IT Hizmet Talebi iş süreci, Hizmet Masası için bir ikame. Hizmet Masası işlevlerinin tamamında ihtiyaç duymayan küçük ve orta ölçekli işletmeler için mükemmel bir şekilde çalışır. Bir şirket, Workflow’daki süreci kullanarak, teknik sorunları giderme prosedürünü otomatikleştirir ve basitleştirir; bir konuyu IT hizmetinden çözerek çözmek için.

Olaylar hızla halledilmelidir. Çalışanlar için önemli olan tek şey budur. Yazılımları veya donanımı çalışmazlarsa, “nereye gideceğim” ve “kimi arayayım” diye düşünmek zorunda olmamalılar. Süreç yaklaşımı ile sorun derhal ortadan kaldırılacaktır.

IT Ekibine Sorun Bildirimi Çözüm Talebi iş süreci: IT Hizmet Talebi iş süreci

Bir bilgisayar yazılımı veya donanım olayı gerçekleştiğinde, bir kullanıcı BPM & Workflow Yazılımı web arayüzünün ana sayfasındaki İşlemi Başlat düğmesini tıklatarak BT İsteği sürecini başlatır.

Süreci başlattıktan sonra, başlatıcı sorunu açıklar ve talebi IT yönetmenine veya olay işleme görevlerini atamadan sorumlu başka bir kişiye gönderir.

«Olayın işlenmesi» görevi

IT direktörü yürütücüyü görevlendirir.

«Olayın halledilmesi» görevi

Görev alan görevli, olay açıklamalarını ve yönetmenin yorumunu görebilir ve çözmeye başlayabilir.

«Olayın ele alındığını onaylayın» görev

Olay çözüldükten sonra, başlatıcı onaylamak için bir görev alır. Bundan sonra süreç tamamlanır.