Merhaba Odoo Topluluğu, bu bir Odoo Topluluğuna Açık Bir Mektuptur! ERPNext Topluluğu adına yazıyorum. ERPNext ile karşılaşmadıysanız, Odoo gibi Python’da yazılmış ve 2008’den beri aktif olarak geliştirilmiş bir açık kaynaklı ERP ürünüdür. Sıfırdan inşa edilmiş ve Odoo ile ilişkisi yoktur. Odoo’dan çok daha küçük olsa da ERPNext’in arkasında güçlü bir topluluk var.

Bugün yazacağım nedeni, 2017 için planlarınızı yaparken, ERPNext’i yapmanız gereken işler listenizde saklayınız.

Neden ERPNext Matter?

Hepinizin bildiği gibi, Odoo halen bugün dünyadaki en büyük açık kaynaklı ERP ürünü ve topluluğudur ve ürünün ve toplumun her ikisini de büyütmek için agresif bir iş çıkarıyor. ERPNext sessizce kendi toplumunu inşa ediyor ve kullanılabilirlik ve kalitede engeli zorluyor ve Odoo’daki fikirler genellikle ERPNext’den toplanıyor.

Hiçbir rekabet göz önüne alındığında, Odoo’nun kapalı yoldan inmesi muhtemel olduğunu da biliyoruz.

Tekeller, kullanıcı için kötüdür ve çoğumuz Mircosoft’un eski günlerini yaşamışlardır. Piyasada güçlü bir rekabet olduğunda inovasyon gelişir. İster Android v / i iOS veya Windows v / s Linux veya RedHat v / s Debian olsun. Mesleki spor gibi, sağlıklı rekabet bize en iyiyi getiriyor.

En son örnek, GitHub v / s GitHub’tır. Uzun yıllar boyunca, GitHub ürünü durgun hale geldi ve açık kaynak geliştirici pazarının açık galibi olduğu için yeni özellikler sunmayı bıraktılar. Ancak güçlü bir rakip olarak GitLab resme girdi, en iyisini GitHub’da sundu ve biz kullanıcılar faydalandıkça.

ERPNext’in daha iyi bir kullanıcı deneyimi oluşturmak ve daha fazla şey tutmak için açık kaynak kodlu olması nedeniyle Odoo’yu zaten etkilediğine inanıyoruz. Güçlü bir ERPNext olmadan, Odoo’ya rekabet olmayacak ve giderek daha fazla kapalı modül yapmaya devam edecek ve ürünü yenilemekten vazgeçmeye devam edecektir. ERPNext’e destek vererek, bir toplum olarak her şeyin en iyisini elde etmeyi garanti edersiniz.

ERPNext nasıl farklı?

Benzer görünse de, ERPNext ve Odoo’nun bazı temel farklılıkları vardır:

  1. ERPNext’de kapalı modüller yok. ERPNext% 100 açık kaynak ve bu şekilde devam edecektir.
  2. Yükseltmeler ücretsizdir. Daha fazla özellik, daha iyi performans ve güvenlik içeren yeni sürümler için ERPNext örneğinizi güncellemek / güncellemek için bir kurumsal lisans satın almak zorunda değilsiniz
  3. ERPNext’de ücretli uygulamalar yok. Odoo’nun aksine, ERPNext piller ile birlikte gelir; böylece ihtiyaç duyduğunuz özelliklerin çoğu zaten ürüne kutudan çıkar.
  4. ERPNext topluluk tarafından oluşturulmuştur. ERPNext’in desteklediği iki kuruluş, bir SAAS servisi olan Frappé Technologies ve bir Vakıf (yakın zamanda kurulmuş) tarafından yürütülmekte ve geri bildirim ve topluluk katkılarıyla yürütülmektedir.

Nasıl Başlarsınız?

ERPNext, tezgah programıyla birlikte bir VM’ye kurulumu gerçekten kolaydır ve tamamen multi-tenant üretim hazır ayarıyla birlikte gelir.

Denemenin en kolay yolu, erpnext.com’da SAAS’a kaydolmak ve özellikleri keşfetmektir.

Topluluk, https://discuss.erpnext.com forumunda veya Gitter web sitesinde https://gitter.im/frappe/erpnext adresinde yer almaktadır.

Henüz yapmadıysanız ERPNext’e bir dönüş yapın, ikisini de deneyen insanların genellikle ERPNext’i sevdiğine söz veriyoruz!

Dövüşümüz Odoo ama Microsoft, Sage ve Netsuite değil. İki güçlü ürünü olması, açık kaynaklı büyümeyi hızlandırmanın en iyi yoludur. ERPNext, açık kaynak alanındaki Odoo için ciddi bir zorluk oluşturabilen ve Odoo’nun topluluğa sadık kalmasını sağlayan tek ürün !

2017’yi, Open Source’un nihayetinde iş yazılımında büyük kıldığı bir yıl haline getirelim, bunu gerçekleştirmek için el ele verelim. Herhangi bir sorunuz varsa veya başlamak için yardıma ihtiyacınız varsa, https://discuss.erpnext.com adresinden bir not yayınlayın; sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarız!

Rushabh Mehta,

ERPNext Vakfı Müdürü

ERPNext’ten Odoo Topluluğuna Açık Bir Mektup!