ERPNext’de En Çok Beğenilen Özellikler, ERPNext’i değerlendiren müşteri adaylarımızdan alınan sorulardan bazıları aşağıda verilmiştir.

ERPNext’de bir gösterge tablosu yani pano nerede? Neden ana sayfada değil? ERPNext, PDKS yazılımımızla entegre olabilir mi? Çok dilli mi ve yerelleştirilmiş mi? 

Bununla birlikte, ERPNext’i uygulamaya başladıklarında, ilgi gösterdikleri özellikler açısından büyük bir değişim yaşıyoruz. Aşağıda, ERPNext kullanıcılarının en çok sevdikleri özellikler (siparişler ve faturalar gibi ticari işlemler dışında) bulunmaktadır.

ERPNext’de En Çok Beğenilen Özellikler

Özelleştirme

ERPNext’in çekirdek gücünden biri de özelleştirme yetenekleridir. Sıfırdan özel belge türleri ekleyebilir, standart formlara özel alanlar ekleyebilir, özel baskı biçimleri, özel iş akışları, özel raporlar ekleyebilir ve adını kendiniz koyabilirsiniz. Bu özellikler ERPNext’i, büyüyen iş gereksinimleriyle eşleştirmek için kullanıcıya daha ölçeklenebilir hale getirir.

Bununla birlikte, bazı kullanıcıların ERPNext hesabını, gerçekten eğleniyormuş gibi özelleştirdiklerini gözlemledik. Bir kullanıcı öğeye 300 kadar Özel Alan ekledi! Bu nedenle, bizim için yeni bir meydan okuma, uygulamanın gecikmesine neden olan özelleştirmenin içinde kayıp olmamasını sağlamaktır.

Uygulamayı, mevcut standart özelliklerle başlatmak ve özelleştirme seçenekleri kullanarak daha da geliştirmek için en iyisidir.

Veri güvenliği

Kullanıcının Rolleri ve izinleri özelleştirmesi, işletme yöneticilerinin çok isteksiz oldukları, bazen de zorunlu olan başka bir alandır. Ama endişelenme. ERPNext, belgeden belirli alanlara kadar kullanıcıların izinlerini ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilecek tüm araçları sunmaktadır. Masaüstü simgelerinden Raporlar’a kadar. İş Akışlarından Baskı Formatlarına Kadar.

E-posta Uyarıları

İletişim ve hatırlatıcıların etkinleştirilmesi, ERPNext’in temel faydalarından biridir. E-posta Uyarıları, kullanıcıların amaçlanan tasarımdan farklı şekillerde uyguladıklarını gördüğümüz bir özelliktir. Bir müşteri, yalnızca Projede yaratılan yaklaşık 10+ e-posta uyarı özelliğine sahiptir. Ayrıca, E-posta Uyarıları bir kullanıcının tamamlanması gereken bir görev hakkında zamanında bilgi vermesine yardımcı olur, böylece genel iş akışını geliştirir. Bu sonuçta şirketin ve satışların kalite standardında büyümeye dönüşmüştür (en azından sonuncusu!)

Özel Raporlar

“Her gün iki özel rapor oluşturuyor olmalıyız” dedi Mani, Pranera Solutions, Hindistan’dan.

ERPNext, iş ve yasal gereksinimlerinizi karşılamak için birçok standart rapora sahiptir. Bu yeterli değil? ERPNext’de çok daha basit bir rapor oluşturucu aracı kullanarak özel raporlar da oluşturabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki yardım videosuna bakın.

Bir diğer ilginç gözlem ise, kullanıcıların grafik sunumundan ziyade rapordaki verilere daha fazla odaklanmalarıydı. Raporla ilgili konular büyük oranda verilere ve grafiklerle ilgili değildir.

Açık kaynak

İnsanlar özgürlük sever, ERPNext her seviyede sunar. ERPNext hesabınızı kendi ev sahipliği yapmak ve kapsamlı bir özelleştirme yapmak istiyorsanız kendinize yardımcı olmaktan çekinmeyin. ERPNext’in Açık Kaynak Doğası bunu yapmanıza izin verir.

Tüm özelliklerin ERPNext’e dahil edilmesine yol açan kilit faktör müşteri odaklı bir yaklaşımdır. ERPNext topluluğunu dinlemeye inanıyoruz.

Topluluğun daha da güçlendirilmesi için kar amacı gütmeyen bir ERPNext Vakfı olarak hizmet vermekteyiz. ERPNext’in açık kaynak doğasını korumak için bir girişimdir (hepimiz seviyoruz çünkü) ve yetkili bir üye olarak ERPNext’in geleceğini tanımlamak için işbirliği yapabileceğiniz bir forum.  ERPNext’de En Çok Beğenilen Özellikler yazısını umarım beğenmişsinizdir.