ERP için Önerilen en iyi SAP Alternatifleri

SAP dünya çapında 172.000 işletmeden oluşan bir kurumsal kaynak planlama (ERP) müşteri tabanına sahip olan ERP yazılım endüstrisindeki en iyi performans gösteren satıcılar arasında yer almaktadır. ERP için En İyi Önerilen SAP Alternatifleri.

SAP, müşteri ilişkileri yönetimi (CRM), finansal yönetim, insan sermayesi yönetimi (HCM), ürün yaşam döngüsü yönetimi ve tedarik zinciri yönetimi gibi geniş bir ERP uygulaması sunar. Ayrıca, işletmelerin süreçlerini düzene koymalarına ve daha rekabetçi olmalarına yardımcı olacak iş analizi araçları da sunar.

SAP ERP, hem şirket içi hem de bulutta dağıtılabilir ve büyük ve küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler) için uygundur. Hem Android hem de iOS sistemleri için mobil bir uygulamaya sahiptir.

Bununla birlikte, popülaritesine ve özelliklerin bolluğuna rağmen, SAP ERP herkes için değil. Bazı SAP rakipleri, küçük işletmeniz için daha uygun olabilecek farklı veya daha fazla özellik sunar.

Sizin gibi küçük işletmelere yardımcı olmak için, SAP için en çok önerilen beş alternatifin bir listesini derledik. Bu çözümler, Yazılım Önerileri üzerine yapılan incelemelerde gerçek kullanıcılar tarafından önerilmektedir.

ERP için En İyi Önerilen SAP Alternatifleri

SAP için önerilen ilk beş alternatif:


ePROMIS 
ERPAG 
ERPNext 
Intacct 
Priority Software 
Sonraki Adımlar

ePROMIS

ePROMIS, ERP, HCM ve CRM gibi işletme yönetimi işlevlerini içeren bir yazılım paketidir. Finansal yönetim, envanter yönetimi, dağıtım, tedarik zinciri, analitik, iş zekası (BI) raporlama araçları ve müşteri ilişkileri konularında modüller sunmaktadır.

ePROMIS hem şirket içi hem de bulutta dağıtılabilir. Kullanıcıların gerçek zamanlı olarak bilgi almalarını ve erişmelerini sağlayan Android ve iOS cihazları için mobil uygulamalara sahiptir.

ePROMIS, küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler için uygundur.

Çoğu ERP çözümünün sunduğu ortak özellikler dışında, ePROMIS’in ek temel özellikleri şunlardır:

  • Filo yönetimi: İşletmelerin, mallarının eyalet ve uluslararası sınırlar boyunca dolaşımını ve depolanmasını planlamalarını, kontrol etmelerini ve yönetmelerini sağlar.
  • Etkinlik yönetimi: İşletmelerin süreçlerinin durumunu (etkinlikler veya eğitim programları gibi) baştan sona izlemelerine yardımcı olur. Bu özellik, işletmelere tedarikçilerini, müşterilerini ve dağıtım ortaklarını doğrudan etkileyen çeşitli olaylarda görünürlük sağlar.

Aşağıdaki grafikte, hangi özelliklerin iyi çalıştığını ve yazılımın hangi özelliklerinin bazı iyileştirmelere ihtiyaç duyduğunu anlamak için ePROMIS kullanıcı incelemeleriniinceledik :

Sap alternatifleri

ERPAG

ERPAG, satış, muhasebe ve finans, envanter yönetimi, üretim yönetimi ve nakliye yönetimi gibi çok çeşitli işletme yönetimi işlevleri sunmaktadır. Başlıca özellikleri bordro, servis yönetimi, kullanıcı erişim yönetimi, satış noktası, barkod tarama, raporlama ve analitiktir.

Intacct gibi, ERPAG de yalnızca bulutta konuşlandırılabilir ve Android ve iOS mobil uygulamaları sunar.

ERPAG özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için uygundur.

Genel ERP yazılımı özellikleri dışında, ERPAG ayrıca şunları da sunar:

  • Telefon tarama: Kullanıcıların, Android veya iOS mobil cihazlarının kamerasını kullanarak öğeleri taramasını sağlar. Envanter yönetimi yaparken normal barkod taramasını da yapabilirler.
  • e-Ticaret entegrasyonu: Kullanıcıların Magento, WooCommerce, Shopify, QuickBooks, Square ve Stripe gibi çeşitli e-ticaret web siteleriyle sorunsuz bir şekilde bütünleşmelerini sağlar.

Aşağıdaki grafikte, ERPAG hakkında neleri sevdiklerini ve çözümün iyileştirilebileceğini düşündükleri alanları anlamak için kullanıcı incelemelerini analiz ettik :

sap alternatifleri erpag

ERPNext

ERPNext, satış, satınalma, üretim yönetimi, nakliye yönetimi, İK yönetimi, finansal muhasebe, envanter yönetimi ve proje yönetimi gibi pek çok işlevleri sunar. Özellikleri sunucu yönetimi, yükseltme yönetimi, öncelikli destek, konfigürasyon desteği, ölçeklenebilirlik desteği ve hata düzeltme garantisidir.

ERPNext, şirket içi ve bulutta dağıtılabilir. Yukarıda belirtilen çözüm gibi, ERPNext de Android ve iOS sistemleri için mobil uygulamalar sunarak, işletmelerin hareket halindeyken süreçlerini yönetmelerine yardımcı olur.

ERPNext küçük ve orta ölçekli işletmeler için uygundur.

Çoğu ERP çözümünün sunduğu ortak özellikler dışında, ERPNext‘in temel özellikleri şunlardır:

  • Web sitesi oluşturma ve tasarlama: İşletmelerin kendi başlarına web siteleri oluşturmalarına izin verir; ayrıca kendi ürün kataloglarını ve alışveriş sepetlerini tasarlamalarına yardımcı olur.
  • Gantt şeması arayüzü: Projenin yürütülmesine ilişkin genel bir görünüm ve durum sağlar, böylece kullanıcılar proje ilerlemesini gerçek zamanlı olarak izleyebilir.

Aşağıdaki grafikte, kullanıcıların neyi sevdiklerini ve bazı iyileştirmelere ihtiyaç duyduklarını düşündükleri alanları anlamak için ERPNext kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz.

sap alternativevs erpnext

Intacct

Intacct, temel finansal yönetim ve envanter yönetimi ve sipariş yönetimi gibi diğer modülleri sunar. HCM ve CRM gibi daha geniş bir işlev yelpazesi sunan SAP, ePROMIS veya Priority Software gibi tam teşekküllü bir ERP sistemi değildir.

Intacct, nakit yönetimi, genel muhasebe defteri, ödenecek hesaplar ve alacak hesapları gibi temel muhasebe uygulamalarına odaklanmaktadır. Yerleşik raporlama ve gösterge tabloları, gelir yönetimi, proje muhasebesi ile zaman ve gider yönetimi vardır.

Bu listedeki diğer çözümlerin aksine, Intacct yalnızca bulutta dağıtılabilir. Android ve iOS mobil uygulamaları sunar.

Takas çoğunlukla küçük ve orta ölçekli işletmeler için uygundur.

Yaygın ERP yazılım özelliklerinin yanı sıra, Intacct’ın birkaç önemli özelliği:

  • Amortisman takibi: Kullanıcıların, sabit muhasebe varlıkları üzerindeki farklı amortisman yöntemlerini ve işletme modellerini esas alarak hesaplamasını sağlar.
  • 1099 raporlama desteği: SAP gibi, kullanıcılara 1099 raporlama desteği sunar. ABD’de, 1099-MISC raporlaması, üçüncü taraf taşeronlara yapılan ödemeler gibi bir işletmeye sağlanan hizmetleri, çalışanları olan kişiler tarafından bildirmek için kullanılır.

Aşağıdaki grafikte, kullanıcıların Intacct ile ilgili beğenilerini ve çözümün iyileştirilmesi gereken bazı yönlerini anlamak için kullanıcı incelemelerini analiz ettik :

sap alternatifleri intacct

Öncelikli Yazılım

Öncelikli Yazılım ERP, HCM ve CRM gibi işlevler sunan bir işletme yönetimi çözümüdür. Finans, üretim, lojistik, insan kaynakları, zaman ve katılım, depo yönetimi, iş zekası ve proje yönetimi gibi fonksiyonlar için iyi çalışır.

Öncelikli Yazılım hem şirket içi hem de bulutta dağıtılabilir. Mobil uygulaması, gerçek zamanlı bilgilere erişmek için hem Android hem de iOS cihazlarda çalışır.

Öncelikli Yazılım, küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler için uygundur.

Genel ERP yazılımı özelliklerine ek olarak, Öncelikli Yazılımın bazı temel özellikleri:

  • Mobil uygulama üreticisi: Kendi mobil uygulamanızı oluşturmak için kullanıma hazır mobil uygulamalar ve çeşitli araçlar sunar. Mobil Uygulama Üreticisi aracı, işletmelerin mobil cihazlarında kod yazmak zorunda kalmadan kendi mini iş akışlarını oluşturmalarını sağlar.
  • Kapsamlı REST API entegrasyonu: REST API teklifi ile Pepperi, Practi ve SphereWMS gibi çok çeşitli üçüncü taraf uygulamaları destekler ve entegre eder. REST API, Java ve C # gibi tüm büyük programlama dilleri tarafından desteklenir ve herhangi bir bileşen uygulamasını basitleştirirken bağlayıcı anlambiliminin karmaşıklığını azaltır.

Aşağıdaki grafikte, Öncelikli Yazılım hakkında neleri sevdiklerini ve geliştirilebileceklerini anlamak için kullanıcı incelemelerini analiz ettik :

Sap alternatif öncelik yazılımı

Sonraki adımlar

Küçük işletmeniz için en iyi SAP alternatifini düşünürken, yukarıda belirtilen açıklamaları ve özellikleri dikkatlice okuyun. Hangi çözümü satın alacağınıza karar vermeden önce dağıtım seçeneklerini, hedeflenen işletme boyutlarını, mobil uyumluluğu ve kullanıcı incelemelerini kontrol edin.

Daha fazla bilgi edinin, daha fazla inceleme okuyun ve her bir çözümün bireysel profil sayfasındaki ekran görüntülerini görüntüleyin:

Ayrıca , küçük işletmeniz için işe yarayabilecek farklı çözümlerin özelliklerini ve fiyatlarını daha iyi anlamak için, Yazılım Önerisindeki diğer ERP yazılımlarını da karşılaştırabilirsiniz .

Daha fazla kaynak için, piyasadaki en iyi performans gösteren ERP ürünlerini görmek için ERP FrontRunners çeyreğimize göz atın . Kişiselleştirilmiş yardım almakla ilgileniyorsanız, ücretsiz bir telefon görüşmesi için ERP danışmanlarımıza ulaşın.

ERP için En İyi Önerilen SAP Alternatifleri