En iyi BPM Araçları – Karşılaştırma ve Özellikleri Nelerdir? BPM kabul görmüş bir yönetim disiplinine dönüşmüştür ve bugünün otomasyon merkezli kurumsal ekonomisindeki önemi inkar edilemezdir. İşinize uygulanabilecek bir BPM yazılımı olmadan, süreçler kaotik hale gelir ve felaketlere yol açabilir.

En iyi BPM Araçları – Karşılaştırma ve Özellikler

Disiplin olgunlaştıkça, kuruluşların BPM’nin faydalarından (maliyet tasarrufu, azalan hatalar, daha hızlı işlem süresi) yararlanabilmeleri için bir takım BPM araçları ortaya çıkmıştır .

BPM araçlarıyla ilgili problem, kullanımınıza uygun bir şey bulmak zor olabileceğidir. Çevrimiçi BPM araçları bir düzine bir düzine ve kullanım durumunuza uyan bir şey bulmak kolay değil.

İş Süreçleri Yönetimi (BPM) Araçları’nda Neleri Aramanız Gerekir?

BPM araçları için alışveriş listesi, bir işletmenin ihtiyaçlarına bağlı olarak uzun ve çeşitli olabilir.

BPM araçları ilk ortaya çıktığında, gereksinimler büyük ölçüde platformun ne kadar sağlam olduğu ve bir iş akışı motorunun karmaşıklıklarını halledebiliyordu. Ancak ihtiyaçlar değişti. Şimdi, çoğu BPM sistemleri ihtiyacınız olan karmaşıklığı halledebilir ve iş süreci yönetimi araçları için yeni temel özellikler, kullanıcı dostu, bulut üzerinde oluşturulmuş ve diğer uygulamalarla iyi entegre edilmiş olmayı içerir.

Bağımsız bir akran gözden geçirme platformu olan G2 Crowd , organizasyon türüne bağlı olarak BPM yazılım araçlarını bölümlere ayırırken harika bir iş çıkarmaktadır. Bunlar piyasadaki en iyi BPM araçları.

BPM Araçları Karşılaştırma Çizelgesi:

İşte G2 Crowd’a göre en iyi 5 BPM aracından bazıları:

  • ProcessMaker – Açık kaynaklı bir BPM ve iş akışı yönetimi çözümü. İş süreçlerini ve iş akışlarını tasarlayın, otomatikleştirin ve dağıtın.
  • Zoho Creator – Kullanıcıların kurumsal düzeyde bir seviyede mobil, tablet ve web uygulamaları oluşturmasına yardımcı olmak için tasarlanmış düşük kodlu bir uygulama geliştirme platformu.
  • KiSSFLOW – iş uygulamaları oluşturmak için kullanılan BPM ve iş akışı yönetimi yazılımı. Web tabanlı platform, sezgisel ve kullanımı kolay olarak tanımlanmıştır.
  • Nintex – Nintex İş Akışı, süreç otomasyonu yoluyla dijital dönüşümü mümkün kılar; Microsoft Office365, SharePoint ve Project Server ile çalışabilir.
  • Bizagi – 3 yönlü çözüm: Bizagi Modeler, Bizagi Studio ve Bizagi Engine. Hızlı, kurumsal düzeyde bir süreç otomasyon çözümü.

Bu en iyi 5 işletme süreci yönetim aracını ele aldık ve en iyi kararı vermenize yardımcı olmak için her biri hakkında daha fazla bilgi sağladık.

En iyi BPM Araçları

Marka adı Popüler Süreç tasarımı Operasyonel Kolaylık Fiyatlandırma Destek
Nintex KOBİ’ler, kurumsal Tarayıcı tabanlı sezgisel tasarım On-Prem Fiyat teklifi Hiçbiri (açık kaynaklı)
ProcessMaker Kurumsal ölçekli arayan şirketler, hükümetler ve kuruluşlar BPMN 2.0 Şirket içi ve buluttaki farklı sürümler CE sürümü ücretsiz. EE sürümü ise aylık 1000 $ dan başlıyor (sınırsız kullanıcı) Video belgeleri, e-posta, web seminerleri, anlık sohbet
KiSSFLOW SMB’ler, orta pazar İnsan merkezli sürükle ve bırak arayüzü Bulut tabanlı 9 $ / kullanıcı / ay (veya) 14 gün ücretsiz deneme Video belgeleri, e-posta, web seminerleri, anlık sohbet
bizagi KOBİ’ler, orta ölçekli işletmeler, işletmeler Bizagi BPMN Modelleyici Bulut barındırılan / yerinde olan Sürekli kullanıcı lisansı 800 $ / yıl + 134 $ bakım ücreti (veya)
1 yıl kullanıcı lisansı 311 $ / yıl için
Ek ücret karşılığında ücretsiz (temel SLA olmadan) veya premium destek
Zoho Oluşturan Serbest çalışanlar, küçük ve orta ölçekli işletmeler ve kurumsal Kod parçacıklarını sürükleyip bırakmak için komut dosyası oluşturucu Web tabanlı, önceden, veya kendi kendine barındırılabilir $ 5-15 $ / kullanıcı / ay (lisans planlarına bağlı olarak) E-posta, telefon, eğitim, bilet artışı

Kısıtlı olmamıza rağmen, PM BPM kullanıcılarına formları sürükleyip bırakmak, formüller ve koşullar eklemek, paralel dallar oluşturmak ve onay isteklerini otomatikleştirmek için çok daha fazlasını yapmak için temiz bir sayfa listesi sunuyor. Başka bir gözden geçirme sitesi olan Trust Radius‘e puanları görmek için ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer konular: