Elektronik Perakendicisi SharafDG’nin Openbravo ile OmniChannel Adımları: 2005 yılında kapılarını açan SharafDG, Orta Doğu’da BAE, Bahreyn, Mısır ve Umman’daki 32 mağaza ve online mağaza ile elektronik sektörünün önde gelen perakendecisi oldu.

Elektronik Perakendicisi SharafDG’nin Openbravo ile OmniChannel Adımları

Büyümeye devam etmek ve birinci sınıf deneyimini 1.5 milyonluk müşteri tabanına ulaştırmak için, başarılı bir zincir, yeni bir POS yazılım çözümüne yükseltilmesi gerektiğini kabul etti.

OmniChannel stratejisine uygun teknolojiyi seçme

Sharaf DG, mobil POS ve masaüstü çözümlerini birleştirme, SAP merkezi arka ofis sistemi ile entegre olma ve omnichannel stratejilerinde ilerlemelerini sağlayacak bir çözüme ihtiyaç duyuyordu.

Şirket, yeni ürünlerde promosyonları basitleştirmeyi ve yeni ürünleri, promosyonları ve fiyatları değiştirirken piyasaya sürmeyi kısaltmak istiyordu. Ayrıca müşteri memnuniyetini artırmak için omnichannel senaryoları desteklemeyi istedi.

Yeni POS çözümü, kurumsal ve müşteri odaklı faydalar sağlar

sharaf dg openbravo retail erp kullanıyor

sharaf dg openbravo retail erp kullanıyor

Openbravo, 250’den fazla POS terminaliyle tüm 24 BAE mağazalarında uygulanmaktadır. Uygulama ayrıca, Shafa DG’nin merkezi SAP sistemine, Openbravo’nun SAP ECC konnektörüyle altı ay boyunca uygulanan entegrasyonu da içeriyordu. Değişiklikler şirketin iş çevikliğini şimdiden artırdı, çok kanallı senaryoları etkinleştirdi ve mağaza içi deneyimini geliştirdi.

Openbravo’nun SAP ECC konektörü, POS ve arka ofis SAP sistemlerini yakınlaştırmayı kolaylaştırdı, böylece POS, mağaza ve merkez seviyesindeki bilgilerin senkronize ve güncel olmasını sağladı.

 Yeni POS sistemi, mağaza içi BT altyapısını basitleştirdi. Entegrasyon, Sharaf’ın değişiklikleri daha hızlı ve daha tutarlı bir şekilde sunma konusundaki çevikliği kazanmasına yardımcı oldu ve 20.000’den fazla indirim ve 60.000’in üzerinde ürün için promosyonlarını yönetmek için gereken bakım çalışmalarını azalttı.

Sharaf DG şimdi, mağazalardan çevrimiçi sipariş hazırlama ve depodan, tedarikçiden veya diğer mağazalardan teslimatları yönetme ve optimize etme yeteneğiyle, Order Online ve Store’da Pick (BOPIS) gibi yeni omnichannel senaryolarını destekleyebilir.

Sonuç olarak, Openbravo’nun POS çözümü Sharaf DG personelini müşteri hizmetlerine daha fazla odaklanmaya ve esnek ödeme seçenekleri ve çok kanallı teslimat seçenekleriyle daha hızlı bir çıkış deneyimi sunmaya teşvik ediyor. Yeni POS çözümüyle, ödeme hatları zaten daha hızlı hareket ediyor ve işlemlerin tamamlanması için gereken süre önemli ölçüde artmıştır.

Gelecekteki büyüme için hazır

Sharaf DG‘nin yeni çözümü, yeni terminaller, mobil POS‘ları kullanıma sunmayı ve yeni mağazalar ile genişletmeyi kolaylaştıran esnek bir platform üzerine kurulmuştur. Ayrıca, müşterilerine yeni ürünler ve promosyonlar sunmayı da kolaylaştıracak.

Bir sonraki adımda, Sharaf DG CFO Ramkumar Sunkari, liderliği ve desteği için Openbravo ekibini övdü ve tüm mağazalarında çözümü kullanıma sunmayı ve mobil POS’u 2018’in sonundan önce tüm BAE mağazalarına sunmayı umuyor.

 

Openbravo’nun Sharaf DG için sunduğu çözüm hakkında daha fazla bilgi için müşteri hikayesini okuyabilirsiniz . Orta Doğu’da yaşıyorsanız ve Openbravo’nun nasıl çalıştığını görmek istiyorsanız, son basın bildirisinde Openbravo’nun yeni bölge ofisini okuyun

 

Son Yazılar