Ekipman Talebi iş süreci

Ekipman Talebi iş süreci, bir şirketin departmanlarına bilgisayar donanımı sağlamak, destekleyen bir iş sürecidir. Yeni bilgisayar satın almak ya da bir yazıcı ya da faks makinesi kurmak o kadar da zor değil, fakat çok fazla karışıklık ve sıkıntıya neden olabilir. Bir çalışan, gerekli ekipmanı elde etmek için çok fazla gereksiz arama ve diğer eylemlerde bulunursa, önemli görevleri tamamlamak için daha az zaman ve enerjiye sahip olurlar.

Birkaç çağrı dikkat dağılımı olmayacak gibi görünüyor ve ekipman satın alma sürecini optimize etmede herhangi bir nokta yoktur. Bu yanlış. Mesele, herhangi bir şirketin epeyce destekleyen iş süreçlerine sahip olmasıdır. Birlikte çok zaman alırlar. Bu süreçleri iyileştirmek, ana iş sürecini yenilemekten çok daha basittir. Destekleyici süreçleri optimize etmek, şirketin verimliliğini artıracaktır.

BPM Çözümümüz, istek üzerine ekipman satın alma yapmak için modellenmiş bir Ekipman Talebi iş süreci sunmaktadır. Bir çalışan BPM’deki işlemi başlattığında isteğin onay için gönderileceğini ve daha sonra ekipman satın alma sorumluluğundaki kişiye gönderileceğini biliyorlar. Gerekli ekipman o anda mevcut değilse, bütçe sahibi isteği onaylamalı veya reddetmelidir. Bundan sonra, bir muhasebeci tedarikçinin faturasını ödeyecektir. Böylelikle, süreç üzerindeki işler kesinlikle işlem haritasına göre yürütülür. Ekipmanlar satın alınmış ve kurulduktan sonra sistem işlemi tamamlayacaktır.

Çalışanlar için Ekipman Talebi iş süreci

Bir çalışan BPM & Workflow Yazılımı web arayüzünün ana sayfasındaki bir düğmeyi tıklatarak ve Ekipman İsteği’ni seçerek bir işlemi başlatır. Bundan sonra, ekipman isteğini yaratmak için birinci görevi yerine getiriyorlar.

Sistem, şirketin organizasyon yapısına bağlı olarak süreç başlatıcının yöneticisini tanımlar ve onlara onay talebi gönderir.

Talep onaylandıktan sonra, ekipmanı satın alarak kurmakla sorumlu olan kişiye gönderilir.

Eğer şirket ekipmanı sağlayabilirse, başlatıcı onu almak için görev alır. Şirket önce ekipmanı satın alması gerekiyorsa, talep bütçe sahibine onay için gönderilecektir.

Bundan sonra ekipman alımı için sorumlu olan kişi tedarikçiden bir fatura sormalıdır.

Daha sonra bir muhasebeci faturayı alır ve öder.

Ekipman satın alımından sorumlu olan çalışan, yüklemek için bir görev alır. İşlem başlatan, ekipmanın hazır olduğunu bildirir ve işlem tamamlanır. Ekipman Talebi iş süreci, bir işletmenin farklı bölümlerinde ekipman sağlamak için tasalanmış bir iş sürecidir. Yeni bilgisayar, yazıcı ya da faks makinesi satın almak artık o kadar da zor değil, ancak büyük şirketlerde çok fazla karışıklık ve soruna sebep olabilir. Bir personel, gerekli ekipmanı elde etmek için çok fazla gereksiz arama ve başka eylemlerde bulunursa, önemli görevleri tamamlamak için enerjisini ve zamanını israf etmiş olur. Bunun için bir süreç yazılımına ihtiyacınız var!