Doğru BPM Yazılımı Nasıl Seçilir? BPM araçlarınızın bu 10 temel özelliğe sahip olduğundan emin olmak istersiniz , ancak sormanız gereken başka sorular da vardır.

Hangi sorunları çözmek istiyorsunuz?

Süreçleri hızlandırmak mı istiyorsunuz? Formları sayısallaştırmak? Hataları azaltın mı? Sahip olduğunuz sorunlar nelerdir ve bunu çözmek için özellikle bir BPM aracını ne kadar istiyorsunuz?

Prosesiniz insan merkezli mi yoksa sistem merkezli mi? Bazı iş süreci yönetim araçları, öncelikle insanlar tarafından yürütülen görevlerle çalışabilir. Diğerleri ise makineler, yazılım veya sistemler tarafından yapılan işleri halleder. Kullanıcılar için kolay olan veya programcılar için kolay olan bir BPM sistemine mi ihtiyacınız var?

Süreçlerden kim sorumlu olacak? BT ekibi ve analistleri içinde kontrolü sürdürmeyi mi planlıyorsunuz yoksa tüm şirkete açmak mı istiyorsunuz?

BPM’den beklenen yatırım getiriniz nedir? Bazı BPM sistemleri, yüksek maliyete sahip birçok gelişmiş özelliğe sahiptir. BPM maliyetinde gerçekçi olmaya çalışıyorsanız, çok pahalı BPM araçlarından uzak durun.

Benzersiz, özel ihtiyaçlarınız var mı? Birçok bulut tabanlı, kullanıma hazır BPM aracı , iş gereksinimlerinin% 99’una uyacak kadar dinamik ve esnektir . Ancak, işletmeniz karmaşık bir uyumluluğa veya özel mülkiyete ait gereksinimlere sahipse, ısmarlama iş süreci yönetimi araçlarını aramalısınız.

Doğru BPM Yazılımı Nasıl Seçilir?

En İyi İş Süreçleri Yönetim Araçları Nerede Bulabilirim?

Alıcıların dikkatini en iyi BPM aracını belirleyen pek çok BPM yazılım satıcısı ile kafa karıştırıcı olabilir.

Bloglardan inceleme sitelerine, infographicslara kadar, süreç yönetimi araçlarıyla ilgili çoğu bilgi, bazı BPM sağlayıcıları tarafından desteklenmektedir. Yani, objektif değerlendirmeler olarak gizlenmiş olan açık propagandadan kaçınmak için elinizden gelenin en iyisini yapın.

BPM Araçlarını Dağıtmanın Yararları

BPM araçlarının sizin için neler yapabileceğini size anlattık. Size neler yapabileceklerine dair örnekler verdik. Ama bahsetmediğimiz şey gerçek dünyadır, BPM araçlarının sahip olduğu somut faydalardır.

    • Geliştirilmiş Çeviklik – BPM araçları, iş kullanıcılarının dinamik olarak gerektiğinde ve gerektiği zaman süreç eklemesine, değiştirmesine ve silmesine izin verir. Bu, öngörülemeyen durumlara uyarlanabilmenizi sağlar.
    • Azaltılmış Maliyet – İşletme maliyetleri azalır. Ölçekleme yaparken bir yandan da fazla personel almanız gerekmeyecek – bu, maaşlara harcanan daha az kaynak.
    • Daha Yüksek Verimlilik – Kimse e-postaları sevmez, çünkü can sıkıcı ve hantaldırlar. BPM araçları, önemli görevlerde çalışmanızı sağlar ve gelen kutunuzun gürültüsünü görmezden gelir. Bu, çalışan verimliliğini artırır.
    • Daha İyi Görünürlük – BPM araçları sadece süreçleri kolaylaştırmaz. Ayrıca belirli bir sürecin veya çalışanın performansını izlemede yardımcı olurlar. Bu süreçlerin gerçek zamanda nasıl çalıştığını görmenize izin veriyorlar. Bu, hangi işlemlerin iyi çalıştığını ve iyileştirmeye veya terk edilmeye ihtiyaç duyduğunu anlamanıza olanak tanır.
    • Sürdürülebilirlik – Daha fazla çalışanı işe almak her zaman çözüm değildir. Pahalı, çalışanlar verimli olmak için zaman alır ve büyük bir boyuta geldiğinizde kafa karıştırıcı olabilir. BPM araçları, bazılarını otomasyon yoluyla azaltmanızı sağlar. Mevcut çalışanlarınızın daha üretken olmasına izin vermeleri, önemli görevlere odaklanmalarına ve aktif müdahaleye ihtiyaç duymayan görevleri otomatikleştirmelerine olanak tanır.

Mükemmel BPM Aracı Tüm Sorunları Çözecek mi?

Doğru BPM yazılımını seçmek sihirli bir mermi değildir. Süreçlerinizi analiz etme ve gemideki herkesi alma işine hala devam etmelisiniz. Bununla birlikte, şirketinizin tam olarak ne istediğini tam olarak kavradıktan sonra, bir BPM Suite için doğru uygunluğu bulmak çok önemlidir. Etrafınıza bir göz atın, ancak BPM ihtiyaçlarınız için KiSSFLOW’u kontrol ettiğinizden emin olun.