Dijital Varlık Yönetimi DAM

Alfresco Dijital Varlık Yönetimi sistemi resim, video, ofis belgeleri ile diğer bilgi ve belgelerin istenilen formatta ve merkezi bir sistemde saklanmasına olanak tanıyan bir çözümdür.

Dijital Varlık Yönetimi Sistemini Kullanmak için 10 Neden

1. Kurumlar bilgisayarlarında kayıtlı olan dijital dosyaları bulmak için çok zaman harcarlar ve hatta bu çabaya rağmen bazen aradıkları dosyaları bulamazlar.

2. Dijital varlıklarını arayan insanlar gün boyu size e-posta yollar ya da telefon eder. Sizse sadece keşke kendileri bulabilseler diye geçirirsiniz içinizden.

3. Sadece yazılı olarak kullanma hakkınız olan dosyaların bir gün internet sitenizde kullanıldığını görmekten endişelenirsiniz.

4. Dijital varlıklarınızdan birinin yanlış bir uyarlamasının kullanılması da sizi endişelendirir; yepyeni logonuzun yerine eskisinin kullanılması gibi.

5. Şirketinizin diğer tüm ofislerinin dijital varlıklarınıza erişmesi gerekir ve onlara sadece sizin sahip olmanız da diğer tüm ofisler için işleri zorlaştıran bir engel olur.

6. Bilgisayarınıza bir şey dökülürse veya Bilgisayarınızı düşürür ya da diskiniz bozulursa?

7. Dijital varlıklarınız farklı bilgisayarlara, farklı ofislere dağıtılır ama bilgisayar donanımları da çökmeye devam eder. Sonra sil baştan tekrarlanır aynı aktarımlar; boşuna zaman ve emek kaybı.

8. Onlarca veriyi USB sürücülere aktarmak için harcayacağınız para da harcayacağınız zamanın cabası.

9. Daha önceden uğraşıp oluşturduğunuz bir dijital veriyi yeniden oluşturmanız gerektiğinde, bunu yapmanıza yardımcı olacak kişiyi de yeniden görevlendirmeniz gerekir. Yine zaman ve emek kaybı.

10. Siz de dijital çağa ayak uydurun diğer kurumlar gibi iş hayatınızı daha kolay, işlerinizi daha verimli hale getirmek istersiniz.

Bütün bu zorlukları aşmak ve 10. en önemli nedeni gerçek kılmak için, dijital varlık yönetimi sisteminden faydalanabilirsiniz.