Depo Otomasyon Sistemleri

Müşterilerin artan talepleri, Depo Otomasyon Sistemleri artık tedarik zincirinin yaşamsal bileşenleri olarak görülüyor.  Bununla birlikte, her şirket, tedarik zincirinde birçok farklı rolü bulunan ambarlarla farklı iş modellerine sahiptir. Geçmişte depolar sadece maliyet merkezleri olarak adlandırılmıştır, bu ise nadiren değer katmaktadır.

Günümüz pazarında çoğu şirket, ‘itme’ tedarik zincirinden ‘çekiş’ tedarik zincirine uzanıyor ve en gelişmiş otomatik depo saklama çözümleri arıyorlar. Mevcut bir konumu genişletmek, yeni bir tesis açmak, daha fazla SKU veya ürün eklemek, yeni satış kanalları sunmak veya operasyonlardaki diğer büyük değişimler olsun, tüm şirketler aynı meydan okumaya; müşteriyi etkilemeksizin fiziksel ve operasyonel değişiklikler yapmak.

Tedarik zincirindeki deponun rolü, müşteriye her zaman mükemmel sipariş vermeye yardımcı olmaktır, ancak depo operatörleri hala otomatik depo depolama çözümlerine olan ihtiyacı yaratan birçok zorlukla karşı karşıya kalmaktadır.

Maliyeti düşürürken verimliliği ve verimliliği artırmak
Kalitenin ve doğruluğun iyileştirilmesi
Teknolojik gelişmeler
İşgücü yönetimi
Sağlık ve güvenlik
Çevre

Birim yükler için yüksek yoğunluklu depo otomasyonu konusunda uzmanlaşmış olan UNIBRAVO’nun depo otomasyon çözümleri, her uygulamaya özgüdür ve hammadde ve bileşenler, işbaşı (WIP), bitmiş ürünler ve çeşitli sıcaklık aralıklarındaki dağıtım merkezleri için tasarlanabilir.

Bir ürünün son kullanıcıya ulaşmadan önce tedarik zincirinde geçmesi gereken duraklar ve detours ne kadar çok olursa, gecikme ve yol boyunca sorunlar da o kadar artar. Depo depolama çözümlerinizi otomatikleştirerek Depo Yönetimi ve Depo Yönetim Sistemleri (WMS / WCS) ‘nin kullanılması, ürün dokunma sayısını önemli ölçüde azaltabilir. UNIBRAVO’da, alanınızı en üst düzeyde potansiyel olarak kullanabilmemiz için mevcut yapınızla birlikte çalışırız.

UNIBRAVO çözümü çeşitli endüstrilerde uzmandır:
  • Gıda ve içecek
  • Spor Malzemeleri
  • Giyim ve Ayakkabı
  • Mobilya ve Ev Eşyaları
  • Kimyasal ve Endüstriyel
  • Sağlık Güzellik ve Kişisel Bakım
  • Yapı Malzemeleri ve Bahçe Ekipmanları

UNIBRAVO WMS Depo Otomasyon Sistemleri, yeni veya mevcut tesisler için malzeme taşıma sistemleri planlamak, tasarlamak, üretmek ve kurmak için eksiksiz bir kaynaktır.

Başarılı Projemiz hakkında bilgi için bu yazımızı okuyabilirsiniz: UNILEVER IRAN WMS Projesi

 

This post is also available in: İngilizce