Decathlon Sports India Openbravo Retail ERP’yi seçti. 
Decathlon Sports India, yeni perakende sisteminin temel bileşeni olarak Openbravo Commerce Suite’i seçerek Decathlon’un Hindistan pazarındaki büyüme stratejisine olanak tanıdı ve Enterprise Edition sayesinde maksimum fayda sağlamaya başladı.

Decathlon Sports India Openbravo Retail ERP ‘yi seçti

” Openbravo Commerce Suite sayesinde, Perakende iş gereksinimlerimizi etkili bir şekilde çözebilen, ancak bütçemizle uyumlu ve gelişmekte olan ve modern bir çözüm olarak gördük. Son yıllardaki Openbravo çözümleri deneyimimize dayanarak, Openbravo’nun önümüzdeki yıllarda Hindistan’daki iddialı perakende büyüme planlarımıza yardımcı olması için anahtar bir yazılım sağlayıcısı olacağına inanıyoruz. Bu güven, Decathlon Sports India ve Openbravo arasındaki uzun vadeli ortaklığın temel direklerini inşa etmek için Openbravo ekibi tarafından gösterilen güçlü bir taahhüt ve çözüm vaadine dayanmaktadır. “

Vincent Dufromont

CIO – Dekatlon Sporları Hindistan

 

Decathlon Sports India, Openbravo ERP’nin Perakende Çözümünü seçti

Openbravo Retail ERP Multi Device, Multi Company ERP

Openbravo Retail ERP Multi Device

Sonuçlar

Decathlon Sports India yöneticisi, büyüyen işlerini yönetmede perakende bir çözümün önemini ve açık kaynaklı bir perakende çözümün getireceği avantajı 5 yıl önce farketti.

Uygulamada uygun fiyatlarla büyümelerini destekleyen Web tabanlı Openbravo ERP ürünü seçildi ve ilk aşamada Community Edition ile birlikte yürümeye karar verildi. Sonra uygulamadaki bazı sorunlar onları yeni seçeneklere yönlendirdi ve nihayet 2012’de Openbravo Commerce Suite Enterprise Edition’a geçmeye karar verdiler  .

Openbravo Perakende ERP Enterprise Edition’ın kabulü Decathlon Sports India’ya aşağıdakileri yapmasını sağladı:

 • Lojistik maliyetleri ve stok durumlarını en aza indirgemek için mevcut veya geçmişe dayalı satışlar ve geçici talepler temel alınarak farklı iş kuralları aracılığıyla daha etkili bir mağaza yenileme süreci yürütme imkanı sağlandı.
 • Daha  yüksek üretkenlik ve doğruluk sağlayan depo faaliyetlerinde mobil cihaz kullanma fırsatı yakalandı.
 • Mağazalarını, mağazadaki satınalma deneyimini geliştirmeye yardımcı olan, esnek ve mobil özellikli bir POS çözümü sağlandı.
 • Güçlü indirimler ve promosyon motorları ve çok sayıda ürünü yönetme kapasitesi sayesinde daha yüksek ürün çevikliğine kavuşuldu.
 • Mevcut sistemlerle kolayca entegre olma
 • Mevcut ve gelecek stratejilerinde sağlam bir ilerleme sağlayacak ve eksiksiz bir OMS’nin ( Sipariş Yönetim Sistemi ) gelecekteki uygulamalarını kolaylaştıracak yeni bir ticaret platformuna sahip olundu.
 • Community Edition’dan yükselttikten sonra Openbravo’nun en iyi uygulamalarını benimseyip Openbravo profesyonel desteğine erişim sayesinde çözümün daha yüksek kontrolü sağlandı ve değeri elde edildi.

 

Decathlon Sports India Openbravo Retail ERP ‘yi seçti

Ek Kaynaklar:  Mobil özellikli ve bulut özellikli bir Mağaza Çözümünün En Önemli Faydaları. Openbravo tarafından barındırılan ve Openbravo ve Decathlon Sports India tarafından sunulan, Decatlon Sports India ile Openbravo CEO’su tarafından özel bir röportaj içeren Web Semineri . Decaturlon Sports India’nın mağazalarda Openbravo ile hareket ettiklerini ve geleceğe yönelik planlarını öğrenin.

Decathlon Sports India Openbravo Retail ERP’nin Enterprise versiyonuna geçmeden önce Community versiyonunu kullanıyordu. Bu süreçte yaşanan bazı zorluklar oldu.

Zorluklar

 • Sistem, işlevsellik geliştirmek ve en yeni sürüme güncelleme yapmak için zorlanan özelleştirilmiş bir Openbravo Community Edition ile halihazırda üretimde.
 • Şirket stratejisine uyarlanmış uygun bir çözümün benimsenmesi.
 • Önümüzdeki yıllarda Hindistan’da agresif bir büyüme stratejisini destekleyebilen bir çözümü devreye sokun.
 • Mağazaları, en özel Decathlon gereksinimlerine uyacak kadar esnek, modern bir çözüm sağlayın.

 

Çözüm

Decathlon Sports India, Openbravo Commerce Suite’i seçti, çünkü:

 • Anahtar iş gereksinimlerine uyum sağlama esnekliği ve diğer uygulamalarla kolay entegrasyon.
 • Bütçe aralığındaki bir fiyat noktası.
 • Özgürlüğün açık kaynağı sağlar.

System bugün Hindistan’daki 50’den fazla fiziksel mağazaya destek vermektedir:

 • Satış ve mobil envanter yönetimi de dahil olmak üzere Mağaza İşlemleri.
 • Diğer çözümlerle entegrasyon:
  • Sırasıyla müşteri verilerinin ve müşteri geri bildirimlerinin yakalanması için POS uygulaması ile entegre kayıt ve geribildirim uygulamaları.
  • E-Ticaret platformu entegrasyonu.
  • Kurumsal Hediye Kartları platformu.
  • Tedarik Zinciri için kurumsal sistemle entegrasyon, Orta Vadeli olarak planlanıyor ve Global Atölyesi Yönetimi faaliyetleriyle entegre olarak Mağaza İşlemlerini artıracaktır.

 

Şirket tanımı

Decathlon, 1976 yılında kurulmuş, dünyanın 20 ülkesinde 725’den fazla mağazada spor ürünleri satan ve “Oxylane” amiral gemisi markası altında kendi ürünlerini geliştiren bir Fransız Spor ekipmanı ve spor giyim şirketidir.

Decaturlon, amatörlere cazip, nitelikli ve uygun fiyatlı ürünler sunarak 40 spor dalında 4.000’den fazla ürün satmaktadır. Decathlon, Ar-Ge’den bileşenlere, imalat, tedarik, lojistik ve satışa kadar dikey olarak entegre bir organizasyon ve spor heyecanlı ve müşteri odaklı personel ekibi ile mağazalarında ve çevrimiçi bütün yıl boyunca mümkün olan en düşük fiyatları sunmayı hedeflemektedir.

Bu sayfanın orjinal halini ingilizce okumak için lütfen bu başlığa tıklayın: Decathlon Sports India selects Openbravo Retail ERP

Bu sayfanın türkçe çevirsini okumak için lütfen bu başlığa tıklayın: Decathlon Spor Hindistan Openbravo Retail ERP’yi seçti.