CSC Scientific, Netsuite’den Odoo’ya geçiş yaparak Yılda 25.000 Dolar Nasıl Tasarruf Sağladı?

CSC Scientific Company’in hikayesi, Chicago’daki bir eczacının yeni enstrümanlara ve üretim ekipmanlarına ihtiyacı olan 1889 yılına dayanıyor. Kendi tasarımlarını yapmıştı ancak üretmek isteyen üreticileri büyük miktarlarda başka herhangi bir şeyle bulamadı. Eczacı, CSC Scientific Company’in başlangıcı olan her durumda üretilmesini ve aşırı satmasını istedi. CSC Scientific, Netsuite’den Odoo’ya geçiş yaparak Yılda 25.000 Dolar Nasıl Tasarruf Sağladı?

Netsuite ile Pricey, Uzun Süreli Bir İlişki

CSC Scientific, Chicago’daki eczacından bu yana uzun bir yol kat etti. Yüzyılı aşkın bir süredir var olan, endüstriyel alet ve ekipmanlar üreten ve satan, iyi kurulmuş ve başarılı bir şirkettir. CSC Scientific, birkaç yıl boyunca Nisan 2016 yılına kadar tüm iş işlevlerini kapsayacak şekilde Netsuite kullanıyordu. Bununla birlikte, şirket, Odoo’nun Netsuite’dan daha düşük fiyata daha iyi işlevsellik sözü verdiğini keşfettiğinde, bariz bir seçim gibi görünüyordu. CSC Scientific, Netsuite’ın yaklaşık beşte birinin modern bir çözüm vaadiyle hemen Odoo’ya çekildiğini söyledi. Buna ek olarak, Netsuite’ın sunması gereken arayüz ile tamamen karışmamışlardı ve daha esnek bir iş akışı olan daha yeni bir şeyler arıyorlardı.
“Odoo’yu iyi yanıt veren bir dizi uygulama olarak önermekten çekinmedim, ayrıca Netsuite’tan Odoo’ya geçmek için tereddüt etmem gerekecek”

Art Gatenby, CSC Scientific Company, Inc Başkanı
Odoo’nun modern ve sezgisel kullanıcı arayüzü
Aşırı Öğrenme Eğrisi ile Ağrısız Anahtar
CSC Scientific, Netsuite aboneliğini yenilemek zorunda kaldıklarında bir noktaya yaklaşıyor ve fiyatı indirmek istedikleri miktara indirmenin zor olacağını biliyorlardı. Zaten Odoo’nun Netsuite için daha ucuz bir seçenek olduğuna ikna olmuşlardı, ancak yapmak istedikleri, mevcut iş akışını Odoo gibi esnek bir çözümle yeniden oluşturmaktı. Şirket, Odoo’dan yeni birkaç uygulama ekleyerek Netsuite ile kullandıkları aynı uygulamaları uyguladı. Şu anda Odoo Satış, Muhasebe, Faturalandırma, Envanter, Satın Alma, Üretim, Envanter, Web sitesi ve e-ticareti iki ilave entegrasyonla kullanıyorlar; FedEx ve UPS.

CSC Scientific, beklenen uygulama süresinin yanı sıra yeni prosedürleri öğrenmek için ekibe birkaç saat ayırdıktan sonra Odoo ile arzu edilen işlevselliği gerçekleştirdikleri noktaya geldi. Buna ek olarak, Odoo tarafından kendilerine vaat edilen 25,000 dolarlık bir maliyet tasarrufu sağladılar.

Odoo ve Netsuite’ın en önemli özelliklerinden bazılarının derinlemesine karşılaştırmasını kontrol edin!
ODOO VS. NETSUITE
Destekleyici Danışman ile Güçlü Bir Çözüm
Memnun Bir İstemcide Sonuçlar
Odoo’nun uygulanmasından bu yana CSC Scientific için işler sorunsuz ilerliyor. Sahip oldukları işlevsellik ve özellikler daha önce sahip oldukları özelliklerle karşılaştırılabilir durumdadır, ancak iş akışları artık çok daha esnektir ve yeni, kullanıcı dostu arayüzü ile mutludurlar. CSC Scientific, şirketin operasyonel iş ihtiyaçlarının yerine getirilmesinin yanı sıra, Odoo ekibinin yanıt vermesinden ve ortaya çıkan sorunlara yardımcı olma istekinden çok memnun kaldı. Kararın Odoo’ya dönüştürülme noktasından düzgün işleme sağlanıncaya kadar uygulanması 4 aydan kısa sürdü. CSC Scientific Odoo uygulamaları ve sistemi tarafından destekleniyor ve Odoo proje koordinatörü Stephanie Kolb’un bu süre içerisinde değerli bir varlık olduğunu keşfettiler. Bununla birlikte, CSC Scientific’in Odoo’ya geçmesinin ilk kancası mali açıdan ve kesim maliyetleriydi ve uygulama sonrasında maliyetleri yılda 25.000 $ düşürmeyi başardı.

Daha iyi bir fiyat için güçlü bir çözüm mi arıyorsunuz?
CSC Scientific’in örneğini izleyin ve başka bir Odoo başarı hikayesi olun!
ÜCRETSİZ CUSTOMIZED DEMO PROGRAMI

CSC Hakkında Scientific Company, Inc.

CSC Scientific, 100 yılı aşkın bir süredir, laboratuar ekipmanı imalatı ve dağıtımı konusunda faaliyet göstermektedir. Şirket özellikle Nem Tesbiti, Parçacık Boyut Dağılımı ve Sıvı Özellik Analizi uygulamaları için test cihazları konusunda uzmanlaşmıştır. CSC Scientific, dağıttıkları ürünlerin yaklaşık yarısını tasarlar ve üretir. Geri kalan ürünler, şirketin başvuru kapsamındaki boşluklar için satış esasına göre ele alınır. Şirketin enstrümantasyonundan en fazla fayda sağlayan kullanıcı türleri, kalite kontrol, ürün geliştirme ve endüstriyel şirketlerde üretim personeli. CSC Scientific tarafından kapsanan endüstriler arasında Gıda İşleme, Tarım, Kimyasal Üretim, Farmasötik / Kozmetik, Enerji Üretimi ve Petrol bulunmaktadır ve Laboratuar Tedarik satıcılarını da içereceklerdir.

CSC Scientific, bir kardeş şirket olan Scientific Gear’ın laboratuar ekipmanları distribütörü ve teknik servis sağlayıcısı olarak faaliyet gösteren Fairfax, Virginia’da bulunmaktalar.