ERP – Kurumsal Kaynak Planlaması


Web Tabanlı ERP ana Modüller

Master Data, Satış, Satınalma, Stok, Depo, Finans, Üretim, CRM, İK, Proje, Filo Yönetimi, Rapor ve Analiz…

Odoo ve Openbravo ERP işletmenizde A’dan Z’ye tüm süreçleri entegre şekilde yönetmenizi sağlar.


Kurumsal Kaynak Planlaması

Yazılımları

Odoo

Odoo Nedir?

UniBravo’nun çözümleri içinde olan şık ve hızlı açık kaynak kurumsal kaynak planlaması yazılımıdır. Bu iş yazılımı dünya genelinde birçok kuruluş tarafından kullanılan ve uygulanan lider ve tam özellikli bir ERP yazılımlarından biridir. Aynı zamanda özelleştirme, entegrasyon gibi diğer önemli özellikleri ile uygulama kolaylığı sağlar. Odoo özellikle işletmelerin performanslarını artırmak için dizayn edilmiştir. 

Fonksiyonları

Onun fonksiyonel kapsamı farklı alanlarda her türlü şekilde genişler. Odoo MRP, Üretim, İnsan Kaynakları, Proje Yönetimive CRM gibi 500’den fazla modüller ile Küçük ve Orta Boy İşletmeler için komple ve web tabanlı ERP çözümüdür. Ayrıca özelleştirilebilir Raporlar, Panolar ve diğer yardımcı programları gibi barkod takibi, stok takibi, stok yönetimi ile filo yönetimi vb sağlama gücüne sahiptir.

Özellikleri yönetim muhasebesi, finansal muhasebe, stok yönetimi, satış ve satın alma yönetimi, görevleri otomasyon, İnsan Kaynakları Yönetimi, pazarlama kampanyaları, yardım masası ve satış noktası vardır. Apart Envanter Satış Noktası (POS), perakendecilik, e-ticaret ile entegrasyon ve diğer muhasebe yazılım dahil modülleri sağlanması aynı zamanda örneğin Üretim Baskı Şirketleri, İşe Alım firmaları, Eğitim sektörü gibi belirli endüstriler için özel modüller sağlar.

Odoo Mimarisi..!

Odoo yazılımı Genel Kamu Lisansı (GNU) altında dağıtılan, ve Python Dil ve PostgreSQL kullanarak çalışır. Odoo önceki pazarlama markası adıyla Open ERP, 500’ü aşkın modülü ile tamamen modüler olduğu bilinmektedir. Bir dağıtılmış sunucu ile güçlü MVC mimarisi, esnek iş akışları, bir nesne veritabanı, dinamik bir GUI, bir XML-RPC arayüzü ve özelleştirilebilir raporlarına dayanmaktadır.

Odoo’nun Web Tabanlı Doğasına Teşekkürler..!

Kullanıcılar, sisteme, bir ağ tarayıcısıyla herhangi bir bilgisayardan erişebilirler. Kullanıcılar için bu basit ve kolay bir yöntemdir. Öyle ki verimliliği artırır ve bilgiye ulaşım her zaman müsaittir.

Odoo Şirketi Hakkında

We think business software should cover complex needs without being complicated. Our mission is to provide software that is intuitive, full-featured, tightly integrated, effortless to upgrade, all while running smoothly for every business, every user. Our mission is to provide a range of easy to use business applications that form a complete suite of tools to accompany any business need.

Here at Odoo, we have developed 30 main applications which are regularly upgraded. In addition, our community of more than 1500 active members, have contributed another to 4,500+ apps to cover a wide variety of business needs. With the “On-premise” offer, Odoo is the most installed business software in the world. It is used by over 2.000.000 users worldwide ranging from startup companies (1 user) to large enterprises (300,000+ users).

https://www.odoo.com/page/about-us

Odoo Doküman Sayfası

https://www.odoo.com/documentation/user/10.0/

http://www.odoo.com/documentation/9.0/index.html

Openbravo Nedir?

UniBravo’nun çözümleri içinde fonksiyonel danışmanlığını yaptığı, üzerine modüller geliştirdiği, amiral gemisi olan güçlü açık kaynak ERP yazılımıdır. Bu iş yazılımı dünya genelinde birçok işletme tarafından kullanılan ve uygulanan lider ve tam özellikli bir kurumsal kaynak planlama yazılımlarından biridir. Aynı zamanda özelleştirme, entegrasyon gibi diğer önemli özellikleri ile uygulama kolaylığı sağlar.

Fonksiyonları

Openbravo, özellikle Kobiler için tasarlanmış Web Tabanlı ERP programıdır. Openbravo gerçek iş problemlerini çözme ihtiyacınızı karşılarken; Hızla değişen global ve teknoloji güdümlü bir dünyada şirketlerin rekabet etmelerini sağlar. O, ERP’nin parçası olarak düşünülen birçok fonksiyonelliği kapsar: Satış ve Satınalma Yönetimi, Stok ve Depo Yönetimi, Finansal Yönetim, Proje-Servis Yönetimi, Üretim Yönetimi ve Malzeme İhtiyaç Planlaması vb.

Openbravo, herhangi bir işin uygun şekilde yönetilebilmesi için bütün fonksiyonların pratik kullanımına sahiptir. Openbravo kurumsal kaynak planlaması yazılımı, şirketinizin günlük iş operasyonlarını yönetebilmeniz için iş proseslerini etkinleştirir ve en iyi şekilde kullanmanızı sağlayarak, müşteri tatminini düzeltir nihayette ise karlılığınızı artırır. Üstelik, Openbravo, her şirketin farklı ihtiyaçlarını karşılamak için kolayca şekillendirilebilir ve bireysel isteklere adapte edilebilirlilik açısından da yeteri kadar esnektir.

Openbravo Mimarisi..!

The Openbravo Public License Version 1.1 (“OBPL”) consists of the Mozilla Public License Version 1.1, modified to be specific to Openbravo, with the Additional Terms in Exhibit B. The original Mozilla Public License 1.1 can be found at: http://www.mozilla.org/MPL/1.1/ Openbravo, sunucuda tanımlı kullanıcıların uzaktan erişimlerinde sunucunun güvenliğini maksimum düzeyde garanti etmek için tasarlanmış özel bir mimariye sahiptir.

Openbravonun Web Tabanlı Doğasına Teşekkürler..!

Kullanıcılar, sisteme, bir ağ tarayıcısıyla herhangi bir bilgisayardan erişebilirler. Kullanıcılar için bu basit ve kolay bir yöntemdir. Öyle ki verimliliği artırır ve bilgiye ulaşım her zaman müsaittir.

Openbravo Şirketi Hakkında

Openbravo Fransa, Hindistan, Meksika ve İspanya’da ofisleri bulunmaktadır ve Yetkili İş Ortakları küresel bir ağ aracılığıyla yazılım çözümleri dağıtır. Türkiye Partneri SelenSoft‘tur. Openbravo is a world leader in the commercial open source software space helping midsize and large specialty retailers around the globe successfully manage continuous business change and innovation in today’s fast-changing retail industry.

Openbravo offers the Openbravo Commerce Suite, a multichannel retail business solution that allows specialty retailers to manage their entire business and transform their physical store channel to deliver great shopping experiences, while enabling more focus on business differentiation thanks to a highly flexible and extendible commerce technology platform, which is mobile-enabled and cloud-ready.

http://www.openbravo.com/about/company/

Openbravo Wiki ve Doküman Sayfası

http://www.openbravo.com/resources/documents/

http://wiki.openbravo.com