Dünya çapında 1300’den fazla Carlson Rezidor otelleri, Belge Yönetimi için Alfresco‘ya güveniyor.

Zorluklar
Carlson Rezidor Hotel Group, dünyanın en büyük ve en dinamik otel şirketlerinden biridir. Bu operasyonda ve geliştirilmekte olan 1300+ otel fantastik bir portföye sahip, 80 ülkede global bir marka: Carlson ve Otel By Blu Radisson Park Plaza, Park Inn by Radisson, sırada Hilton Missoni. 80 ülkede faaliyet gösteren, dünyanın her yerinden Carlson Rezidor Hotel Group personeli için en az yardımla haftanın her günü, günün her saati şirket politikalarına, otel prosedürlerinine ve kurumsal belgelere erişebilir olmaları çok önemlidir.

Şirket başlangıçta belgeleri dijital olarak yönetmek için Microsoft .NET ile kendi sistemini geliştirdi. Zamanla, Carlson Rezidor Hotel Group sistemi yavaşladı ve deneyimsiz kullanıcıların içerik bulması zorlaştı. Kullanıcılar yalnızca bir belgenin ilk yayınlanmasından sonra girilen birkaç anahtar kelimeyi eşleştirerek arama yapabiliyorlardı. Bir dokümandaki içeriğin herhangi birindeki arama yeteneğini kaybetmişlerdi. Ayrıca, sistemin güvenlik modeli, iş modelini geliştiren Carlson Rezidor Otel Grubuna ayak uydurmak için yeterince sağlam değildi. Son olarak, yaşam döngüsü boyunca içeriği yönetmek için birkaç ayrık ve manuel süreç vardı.

Carlson Rezidor Hotel Group’un kurumsal bir belge ve içerik yönetimi (ECM-DM) sistemine ihtiyacı olduğu açıktı. Sistem için temel gereksinimler arasında gelişmiş belge araması, sağlam güvenlik, belgelere meta veri ekleme, kolay yayınlama yetenekleri ve bir belgeyi yaşam döngüsü boyunca yönetme yeteneği vardı.

Sonuçlar

1.300’den fazla otel ve 15.000 kullanıcı için sağlam, ölçeklenebilir bir DM sistemi oluşturuldu
İçerik yayınlama süreci basitleştirildi
Tüm İçerik güncel tutulur ve kolayca araştırılır hale geldi
Gelişmiş arama sonuçları için geliştirilmiş özel meta veri modeli
Carlson Rezidor Hotel Group’un mevcut güvenlik modeline entegre edildi
Otomatik İş Akışları, içeriği yaşam döngüsü boyunca yönetmeye yardımcı olur
Dokümanlar güncellendiğinde veya eklendiğinde kullanıcılar uyarılmak için abone olabilirler

Çözüm

Alfresco Doküman yönetim sisteminin kullanıcıları, girilen aşamalarda joker karakterlerin kullanımı dahil olmak üzere belgenin tamamını arayabilecekleri “Google benzeri” bir arama deneyimi istemişlerdir. Bunu yapmak için Carlson Rezidor Hotel Group, her belgenin meta veri özelliklerini genişleten ve geliştirilmiş arama için Lucene’yi uygulayan özel bir Alfresco içerik modeli oluşturdu. Özel meta veri modeli, Carlson Rezidor Hotel Group’un arama fonksiyonunu kişiselleştirmesine izin verdi ve sonuçları, belirli bir kullanıcının eşleşen niteliklerine göre aradıkları dokümanların niteliğine göre geri getirdi. Carlson Rezidor Hotel Group, hem kullanıcı hem de belge için güvenlik izinlerine göre belgeleri eşleştirmek için sistemi kurdu. Örneğin, bir belge dünyanın veya bölgenin belirli bir bölgesi içinse, yalnızca o bölgeye veya otele erişim izni verilen kullanıcılar görüntüleyebilir.

Carlson Rezidor

—————-

Carlson Rezidor Otelleri, Belge Yönetimi için Alfresco’ya güveniyor
Over 1300 Carlson Rezidor hotels worldwide rely on Alfresco for Document Management.
https://www.alfresco.com/customers/carlson-rezidor-hotel-group

This post is also available in: İngilizce