BPM Yazılımı ile Şirketler Binlerce Dolar Nasıl Tasarruf Eder? Birçok şirkette, özellikle imalat şirketlerinde, BPM Yazılımının en büyük etki alanı, şirketin ERP’nin kenarlarında. Birçok yöneticiye göre bu durum karşıt ön görülemeyebilir. Sonuçta, şirketin süreç problemlerini çözmek için ERP’nin amacı yok mu?

BPM Yazılımı ile Şirketler Binlerce Dolar Nasıl Tasarruf Eder?

Ne yazık ki, o kadar basit değil. ERP, çoğu imalat firmasındaki bir goliath yazılım parçasını temsil eder. Bu nedenle, ERP neredeyse daima, büyük üretim firmaları için yıllık yazılım harcamalarının en büyük bölümünü oluşturmaktadır ( bu tip ERP harcamalarının analizine bakın ). Maalesef bu şirketler için ERP, problemin tamamını çözmüyor. Aslında, ERP yazılımının karmaşıklığı nedeniyle, çoğu zaman ERP ve çevresindeki görevleri otomatikleştirmek için daha fazla yazılıma ihtiyaç duyulmaktadır. Bu, kesinlikle CFO’ların ve CEO’ların duymak istediği haberler değil, doğrudur.

Şirketler ProcessMaker BPM Yazılımı ile Binlerce Dolar Nasıl Tasarruf Eder?

En büyük suçlu kim olduğunu tahmin etmek zor değildir. Bu doğru … SAP. Oracle’ın ve diğerlerinin aynı problemlere neden olmamaları ( İşte ERP’leri karşılaştıran bir rapordur). SAP’ın yaptığı işte iyi bir iş çıkarmaması da bu değil. SAP, bir nedenden ötürü ERP pazarının lideridir. Oldukça kararlı, son derece güvenlidir ve tüm dünyada kullanılır. Bununla birlikte, kapak tarafında, SAP son derece karmaşık (SAP Business One değil, SAP ERP’den bahsediyoruz). Bu karmaşıklık da çok maliyetlidir. SAP’de değişiklik yapmak ve değişiklik yapmak hemen hemen her zaman çok pahalı SAP danışmanlarından oluşan bir ekip gerektirir.

Burası, ProcessMaker BPM Yazılımı gibi güçlü fakat karmaşık bir BPM sisteminin birçok sorunu çözebileceği yerdir . Birçok ERP uygulamasında milyonlarca dolar ve birkaç yıl harcadıktan sonra SAP ya da başka bir CFO daha anlaşılır bir şekilde gereksiz yere karmaşık yazılım yüklemeye isteksiz davranıyor. BPM’nin karmaşık olması gerekmez ve pahalı olması gerekmez. Bununla birlikte, alıcıların mevcut bir ERP ile bir BPM sistemini yakından bütünleştirmeye baktıklarında dikkatle bakmaları gereken birkaç temel şey var:

 1. API – Her iki taraftaki API ne kadar iyi? Kullanımı kolay mı? Oldukça duyarlı mı? Belgelenmiş mi?
 2. Arayüzlerle Esneklik – Bu genellikle gözden kaçırılır. Harika bir API çok önemlidir, ancak çoğu kez ek arabirimlerin bir veya her iki sisteme eklenmesi gerekecektir. Bunun nasıl yapılacağını ve bunu kolaylaştırmak için hangi araçlar kullanılabilir?
 3. Zerafet ve Sadelik – ERP’ler zaten çok karmaşıktır. ERP’deki görevleri kolaylaştırmak için başka bir sistem ekliyorsanız, bu sistemin hafif ve kullanımı basit olmasını isteyeceksiniz. Sezgisel, farklı şekillerde “üst üste uyum” zorunda olduğunuz ve kısa bir öğrenme eğrisine sahip bir şey arayın.

ProcessMaker BPM Yazılımı ile Şirketler Nasıl Tasarruf Ediyor?

SAP ERP’de BPM Yazılımı ile Şirketler Yüz Binlerce Dolar Nasıl Tasarruf Ediyor?

BPM Yazılımı ile Şirketler Binlerce Dolar Nasıl Tasarruf Eder? Çoğu imalat şirketinin ERP’ye entegre olması için bir BPM ile oluşturduğu süreçler genellikle ERP’nin yapması gereken şeylere benziyor. Aslında, çoğunlukla onlar olurlar. Fark, yapıldığı şekilde ve hangi maliyetle yapılabileceği şeklindedir. Bir ERP ile entegre edildiğinde BPM’yi verimli bir şekilde kullanmanın sırrı, web hizmetleri kullanıcılarından iyi bir şekilde yararlanmanın ardından kullanıcı arayüzü noktalarını ERP’den BPM’ye taşımanın sırrıdır. BPM’deki kullanıcı başına maliyetinizin ERP’den düşük olduğunu varsayarsak ve BPM’deki arayüz gelişiminin ERP’den daha kolay olduğunu varsayarsak, bu büyük bir tasarruf sağlayabilir.

ERP ile entegre bir BPM’de iyi çalışmaya eğilimli bazı süreçler şunlardır:
 • Müşteri Fiyatı Değiştirme İsteği
 • Ana Veri Oluşturma İsteği
 • SAP Nakliye Siparişi Yönetimi
 • SAP Veri Değişikliği Talep Süreci
 • Nakliye Talep Süreci
 • Prim Taşımacılığı Uygulaması
 • Tedarikçi Yaratılması ve / veya Değiştirme Onay Süreci
 • Simülasyon İş İsteği
 • Test Lab İstekleri
 • Uygun Olmayan Ücretlendirme Süreci
 • Promosyon Maliyet Onayı İş Akışı
 • SAP’de BOM Değiştirme Talebi
 • SAP için Yönlendirme Saati Değişikliği Talebi
 • Pazarlama Örneği Talebi
 • Manuel Fatura Onayı İsteği

 

Tabii ki, bu liste tamamen ayrıntılı değil ancak size, ERP sisteminizle kesişecek ve tamamlayacak bir BPM sistemi kullanmak isteyebileceğiniz birçok alanı düşünmeye başlamak için iyi bir yol sağlayacaktır.

BPM Yazılımı ile Şirketler Binlerce Dolar Nasıl Tasarruf Eder?

Benzer Yazılar