BPM Yazılımı ve İş Akışı Yönetimi Yazılımı

İş Süreçleri Yönetimi‘nin kendisi bir ürün değildir ve İş Akışı Yönetimi de değildir. Bununla birlikte, ikisi için bir yazılım var ve şu anda hangi yaklaşımı şirketinize en iyi şekilde seçtiğinize karar verdikten sonra uygun bir çözüm uygulayabilirsiniz. BPM Yazılımı ve iş akışı yönetimi yazılımı Seçimi önemlidir!

Mesele şu ki, peki şirketiniz için en iyisi hangisidir?

İş akışı otomasyonu, kişi ve belgelerin düzenlenmesi için en iyisidir ve çalışanlarınızın işlerini daha iyi yapmalarına yardımcı olur. Sürecin belirli adımlarını otomatikleştirmek istiyorsanız, iş akışı yönetimi yazılımı sizin için doğru çözüm olabilir. Bir veya iki departmanın çalışmalarını koordine etmek ve kimin ne zaman ne zaman ne yaptığını net bir şekilde belirlemek için mükemmeldir.

İş akışı sistemlerinin kurulumu daha kolaydır ve yapılandırma için daha az zaman gerekir. Tabii ki, bunların uygulanması ve yükseltilmesi de daha az pahalıdır. Bununla birlikte, şirketiniz nispeten büyükse ve aşağıdakileri yapmanın yollarını arıyorsanız

  • bir strateji uygula
  • tüm departmanlar ve harici sistemler arasındaki etkileşimi koordine et
  • sürekli iyileştirme uygulamak

o zaman bir Business Process Management sistemi muhtemelen aradığınız şeydir. Farklı platformlardaki entegrasyonu sağlar ve CRM, ECM ve diğer uygulamaları bağlar.

BPM sistemleri de büyük bir yatırımdır. Ölçeklenebilirler ve işletmenizin her alanında tam kontrol sahibi olmanızı sağlarlar. Genellikle oldukça pahalıdırlar ve uygulama ve yapılandırma için daha fazla zaman gerektirirler; Bununla birlikte, mevcut ücretsiz BPM yazılımı da var, bu nedenle bu yaklaşımı uygulamak konusunda olumluyorsanız, çok düşük maliyetle yapmayı deneyebilirsiniz.

Sonuç şu: akıllıca seçin!

Bir uygulama BPM sistemi bir şirkette, hatta bir serbest birini 5 kişilik boyutu kaynak israfı olacaktır. Sadece para değil, aynı zamanda uygulama zamanı, süreç açıklaması, yapılandırma ve eğitim de söz konusudur. Bununla birlikte, bir iş akışı çözümü, aşırı taahhüdünüz olmadan size en uygun kontrol seviyesini verecektir.

Öte yandan, eğer bir odayı aşmış bir şirket yönetiyorsanız, BPM’yi kapsamlı bir otomasyon, izleme ve tüm işletmenizi idare etmek için farklı sistemleri birbirine bağlamak ve paylaşımlı bir sistem oluşturmak için mükemmel bir çözüm bulacaksınız tüm bölümlerin bir arada çalıştığı bilgi alanı.