X-Ray ile verilerinizi keşfedin
X-Ray ışınları, verilerinize ilişkin otomatik içgörüler ve keşifler almanın hızlı ve kolay bir yoludur.

X ışınları

X-ışınları, verilerinize boyama otomatik içgörüler ve keşifler almanın hızlı ve kolay bir yoludur.

Grafiklere veya tablolara çıktı X-ışınlarını görüntüleme

Verilerinizi genel olarak Unibase'de keşfetmenin harika bir yolu, size o noktayı daha fazla keşfetmenin yollarını gösteren grafikler veya tablolardaki ilgi çekici noktalara tıklamaktır. Bu işlem menüsüne X-ışınları ekledik, bu nedenle örneğin çizgi grafiğinizde ekstra ilginç görünen bir nokta bulursanız, bir tıklama yapın ve röntgenini çekin! Gördüklerinizi beğeneceğinizi düşünüyoruz.

Detaylandırma menüsünde röntgen eylemi

Karşılaştırmalar

Bir grafik üzerindeki bir çubuğu veya noktayı tıkladığınızda, artık tıkladığınız şeyin diğer verilerle nasıl karşılaştırıldığını görmek için açılan menüden Karşılaştır eylemini de seçebilirsiniz.

Karşılaştırma menüsü

Halihazırda bir tablonun veya segmentin bir X-ray'ına bakıyorsanız, Unibase size mevcut tabloyu veya segmenti, varsa, tablonun diğer segmentleriyle karşılaştırma seçeneği de sunar. Bu, örneğin, kullanıcılarınızın veya siparişlerinizin farklı segmentlerinin birbirleriyle nasıl karşılaştırıldığını görmenin çok hızlı ve güçlü bir yoludur.

Karşılaştırma
Karşılaştırma

Masa röntgeni

Verilerinizi tanımanın bir başka harika yolu da tablolarınızın röntgenini çekmektir. Ana sayfadan ekranın alt kısmına gidin, bağlı veritabanlarınızdan birine tıklayın ve ardından röntgenini görüntülemek için tablodaki cıvata simgesine tıklayın.

Veri tarayıcısındaki röntgenler ve veri referansı

Ayrıca bir tabloya göz atıp şimşek simgesini tıklayarak bir röntgen görüntüleyebilirsiniz. Browse DataÜst gezinme bölmesindeki düğmeye tıklayın, bir veritabanı seçin ve simgeyi görmek için bir tablonun üzerine gelin.

Verilere Göz At sayfasından, Learn about our dataVeri Referansı bölümünü görüntülemek için de tıklayabilirsiniz Buradan veritabanları, tablolar, sütunlar, ölçümler veya bölümler arasında gezinebilir ve şu anda görüntülemekte olduğunuz öğenin bir röntgenini görmek için sol kenar çubuğundaki röntgen bağlantısını tıklayabilirsiniz.

Veri Referans Röntgeni

Yeni eklenen veri kümelerini keşfetmek

Yöneticiyseniz, bir veritabanını Unibase'e ilk bağladığınızda, Metabot size yeni bağlanan verilerinizin bazı otomatik keşiflerini göstermeyi teklif edecektir.

X-ışını örneği

Bir röntgeni görmek için bunlardan birine tıklayın.

X-ışını örneği

Ekranın sağ tarafında önerilen daha fazla röntgen görebilirsiniz. Röntgenlerde bu şekilde gezinmek, verilerinize hızlı bir genel bakış elde etmenin oldukça eğlenceli bir yoludur.

Önerilen X-ışınlarına göz atma

Şu anda görüntülemekte olduğunuz röntgene bağlı olarak, şunları yapmanıza olanak tanıyan öneriler göreceksiniz:

  • Şu anda röntgen çektiğiniz tabloyu veya segmenti başka bir segmentle karşılaştırın.
  • “Uzaklaştırın” ve mevcut röntgenin dayandığı tablonun bir X-ray'ini görüntüleyin.
  • Mevcut X-ışınının bir alanı veya boyutu hakkında daha ayrıntılı bir X-ışını görmek için "Yakınlaştır".
  • Geçerli tabloya dayalı bir metrik gibi ilgili bir öğenin röntgenine veya mevcut tabloyla ilgili farklı bir tabloya gidin.

X-ışınlarını kaydetme

Özellikle ilginç olan bir röntgene rastlarsanız, yeşil Kaydet düğmesine tıklayarak bunu bir gösterge tablosu olarak kaydedebilirsiniz. Unibase yeni bir gösterge panosu oluşturacak ve onu ve tüm grafiklerini yeni bir koleksiyona yerleştirecek ve bu yeni koleksiyonu seçtiğiniz yere kaydedecektir.

X-ışınlarını devre dışı bırakma

Herhangi bir nedenle X ışınları ekibiniz veya verileriniz için uygun değilse, yöneticiler bunları Yönetici Panelinin genel ayarlar alanında tamamen kapatabilir.

Unibase ana sayfasında görünen X-ışını önerileri, "Analizlerimiz" koleksiyonundaki herhangi bir gösterge tablosunu sabitlerseniz gizlenecektir. Ayrıca, ana sayfada o bölümün üzerine gelerek ve Xyönetici olarak oturum açtığınızda "Verilerinize göre bu röntgenleri deneyin" seçeneğinin yanındaki öğesini tıklayarak bu önerileri tüm kullanıcılar için manuel olarak kaldırabilirsiniz Bu, Unibase'in geri kalanındaki X-ışını özelliklerini devre dışı bırakmaz

X-Ray ile verilerinizi keşfedin
Mehmet Demirel 1 January, 2021
Share this post
Tags
Archive
UniBase ile başlarken
Unibase kullanıcı rehberi