Verilerinize ilişkin uyarılar alın
Verileriniz hakkında uyarılar nasıl alınır?

Verileriniz hakkında uyarılar nasıl alınır?

Gelirinizi, kullanıcıları veya olumsuz incelemeleri takip ediyor olun, çoğu zaman bir şey hakkında uyarılmak istediğiniz zamanlar vardır. Unibase'de ayarlayabileceğiniz birkaç farklı türde uyarı vardır ve e-posta veya Slack yoluyla bilgilendirilmeyi seçebilirsiniz.

Uyarılar almak

Uyarıları kullanmaya başlamak için, ekibinizdeki yönetici olan birinin şunlardan emin olması gerekir: e-posta entegrasyonu önce kurulur.

Uyarı türleri

Unibase'de uyarı alabileceğiniz üç tür şey vardır:

  1. Bir zaman serisi bir gol çizgisini geçtiğinde.
  2. Bir ilerleme çubuğu hedefine ulaştığında veya altına düştüğünde.
  3. Başka türden bir soru bir sonuç döndürdüğünde.

Bunları tek tek inceleyeceğiz.

Hedef çizgisi uyarıları

Bu tür bir uyarı, günlük aktif kullanıcıları izlemek gibi şeyler yaptığınızda ve bunlardan belirli bir sayıya ne zaman ulaştığınızı bilmek istediğinizde veya haftalık siparişleri takip ettiğinizde ve bu sayının ne zaman gittiğini bilmek istediğinizde yararlıdır. belirli bir eşiğin altında.

Başlamak için, zaman içinde bir sayı gösteren bir çizgi, alan veya çubuk grafiğe ihtiyacınız olacak. (Bununla ilgili yardıma ihtiyacınız olursa, şu sayfaya bakın:soru sormak.)

Şimdi bir gol çizgisi oluşturmamız gerekiyor. Bunu yapmak için, sol alttaki Ayarlar düğmesine tıklayarak görselleştirme ayarlarını açın. Ardından Ekran sekmesine tıklayın ve "Hedefi göster" ayarını açın. Hedefiniz için bir değer seçin ve Bitti'yi tıklayın.

Sorunuzu kaydedin, ardından ekranın sağ alt kısmındaki çan simgesine tıklayın.

Uyarıları alın

Birkaç şey seçeceğiniz yer burasıdır:

  • Zaman serisi gol çizgisinin üstüne çıktığında veya gol çizgisinin altına düştüğünde uyarılmak isteyip istemediğiniz.
  • Bu her seferinde veya sadece ilk seferinde uyarılmak isteyip istemediğiniz.
  • Unibase'in gol çizgisinin geçilip geçilmediğini ne sıklıkla kontrol etmesini istediğiniz.

Hedef satırı uyarı seçenekleri

Bitti'yi tıkladığınızda uyarınız ayarlanacaktır! Ayrıca bir e-posta onayı alacaksınız. Ayarladığınız uyarıyı düzenlemeniz veya aboneliğinizi iptal etmeniz gerekirse, aynı simgeye tıklamanız yeterlidir. Düzenle ve Aboneliği İptal Et düğmelerini göreceksiniz. Yöneticilerin sizi eklemiş olabileceği bu soruyla ilgili uyarıları da burada göreceksiniz.

Düzenle menüsü

İlerleme çubuğu uyarıları

Bu tür bir uyarıyı ayarlamak, bir gol çizgisi uyarısı oluşturmaya gerçekten benzer. İlk olarak, sonuç olarak tek bir sayı döndüren bir soru oluşturun, ardından Görselleştirme menüsünden İlerleme Çubuğu grafik türünü seçin. Bir hedef değeri seçmek için ayarlar menüsünü açın, Bitti'yi tıklayın ve ardından sorunuzu kaydedin.

Ardından, sağ alttaki zil simgesini tıkladığınızda, bu ilerleme çubuğu hakkında uyarılar almak istediğinizde aynı seçenekler ekranını göreceksiniz.

Sonuç uyarıları

Son olarak, kaydedilmiş sorularınızdan biri herhangi bir sonuç döndürdüğünde bir uyarı alabilirsiniz. Eğer olmayan bir sorunuz varsa uyarı Bu tür kullanışlıdır genellikle herhangi bir sonuç, ama sadece o zaman bilmek istiyorum yapar . Örneğin, adında bir tablonuz olabilir Reviewsve bir müşteri kötü bir yorum bıraktığında bunu bilmek isteyebilirsiniz, bunu üç yıldızın altında herhangi bir şey olarak kabul edersiniz. Bu durum için bir uyarı ayarlamak için, gidip bir ham veri sorusu oluşturursunuz (yani, bir inceleme listesi döndüren bir soru) ve yalnızca bir veya iki yıldızlı sonuçları içerecek bir filtre eklersiniz.

Kötü yorumlar

Muhtemelen şimdiye kadar aldığınız tüm kötü yorumlar hakkında uyarılmak istemezsiniz , sadece son zamanlarda olanlar. Bu nedenle, bu kötü incelemeleri ne sıklıkta kontrol etmek istediğinize bağlı olarak, yalnızca dün veya bugünün sonuçlarını dahil edecek bir filtre ekleyebilirsiniz. Bu noktada, bu sorunun sonuçlarını kontrol ettiğinizde, muhtemelen herhangi bir sonuç vermeyecektir, bu iyi bir şeydir.

Sonuç yok

Soruyu kaydedin, ekranın sağ alt kısmındaki zil simgesine tıklayın ve Unibase'in bu soruyu sonuçlar için ne sıklıkla kontrol etmesini istediğinizi seçin. Bu kadar!

Uyarılarınıza ek alıcılar ekleme

Unibase örneğinizin bir yöneticisiyseniz, kaydedilen tüm sorulardaki her uyarıyı görebilir ve düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, alıcıları uyarılara eklemek için aşağıdakine benzer bazı ek seçenekler de göreceksiniz:

Alıcılar

Tıpkı ile Bakliyat, herhangi bir Unibase kullanıcısını, e-posta adresini veya hatta bir Slack kanalını bir uyarının alıcısı olarak ekleyebilirsiniz. Yöneticiler, kendilerinin oluşturmadıkları bile olsa, herhangi bir uyarıda alıcı ekleyebilir veya kaldırabilir.

İşte daha fazla bilgi e-posta entegrasyonunu kurma ve Slack entegrasyonunu kurma.

Uyarıları durdurma

Uyarıları durdurmanın birkaç yolu vardır:

  • Normal kullanıcılar, alıcısı olduklarına dair herhangi bir uyarı aboneliğini iptal edebilir.
  • Yöneticiler herhangi bir uyarıyı düzenleyebilir ve tamamen silebilir. Bu geri alınamaz, bu yüzden dikkatli olun!
  • Üzerinde bir uyarı bulunan kaydedilmiş bir soru, uyarının artık bir anlamı olmayacak şekilde düzenlenirse, uyarı silinir. Örneğin, üzerinde bir hedef çizgisi uyarısı olan kaydedilmiş bir soru düzenlenirse ve hedef çizgisi tamamen kaldırılırsa, bu uyarı silinir.
  • Bir soru arşivlenirse, bu soruyla ilgili tüm uyarılar silinecektir
Verilerinize ilişkin uyarılar alın
Mehmet Demirel 1 January, 2021
Share this post
Tags
Archive
X-Ray ile verilerinizi keşfedin
X-Ray ışınları, verilerinize ilişkin otomatik içgörüler ve keşifler almanın hızlı ve kolay bir yoludur.