DSpace 7 stabil sürüm yayınlandı!
DSpace 7.0 artık kullanılabilir!

DSpace 7.0 artık kullanılabilir!

Sevgili DSpace Kullanıcıları,

Bugün toplulukla birlikte kutluyoruz... çünkü yeni DSpace 7 sürümü sonunda çıktı!

Bu 1 milyon satırlık kod (evet, bir milyon) uzunluğundaki hikayede, Açık Kaynak Topluluğunun sunmayı amaçladığı tüm çaba var;

XMLUI ve JSPUI'nin tüm ana özelliklerini tek, modern bir kullanıcı arabiriminde etkinleştirmek için yeni bir Angular tabanlı kullanıcı arabirimi.

Amacı modern, güvenli, bağımsız ve tamamen ölçeklenebilir bir mimari uygulamak olan eksiksiz bir yeni REST API var. (en gelişmiş en iyi uygulamaları kullanarak).

Tek sayfalık bir gönderim süreci, sürükle ve bırak arayüzü ve tamamı yeniden tasarlanmış yeni bir MyDSpace ile yeniden düzenlenen gönderimler ve iş akışları var.

Yeni "yazılan" öğelerin oluşturulmasına ve öğeler arasındaki ilişkilerin depolanmasına izin veren, yapılandırılabilir varlıkların yeni bir nesne modeli. Bu özellik, harici tanımlama sistemleri (ör. ORCiD), güncel araştırma bilgi sistemleri (CRIS), dergi yayıncılık sistemleri vb. ile daha sıkı entegrasyona olanak tanır.

Pekli, tüm bunlarda biz 4science katkısı gözardı edilebilir mi?

4science Ekipleriyle, geliştiricileriyle ve özellikle üç DSpace Committers'ıyla 3 yıl 11.000 saat yatırım yaptı: DSpace 7, kod inceleme, geliştirme, toplantılar ve diğer birçok açıdan katkı sundu.

4Science'ın katkısı, DSpace 7'nin yazılım kalitesi ve güvenliği ile kullanıcı deneyiminin, özellikle de Angular ile birlikte daha esnek, yapılandırılabilir ve kullanıcı dostu bir arayüz sağlayan REST API'nin ve harici kaynaklarla gelişmiş entegrasyon sağlayan Live Import'un sağlanmasına odaklandı. .

DSpace geliştiricileri, dünyanın dört bir yanındaki depo yöneticilerinin yararına bu geliştirmeleri gerçekleştirmek için topluluğu dinledi ve birlikte çalıştı ve 4Science, ortak geliştiricilerimize ve katkıda bulunan topluluk projelerine teşekkür etmek istiyor.

Tüm Topluluk adına gurur duyuyoruz ve tüm DSpace'i benimseyenlerin de öyle olduğundan eminiz ve onlar bu en son ve uzun zamandır beklenen sürüme geçerek bu projeye daha da fazla değer katabilecekler: Biz de bunu yapmaktan mutluluk duyacağız. Bu yeni DSpace 7'nin konfigürasyonu, geçişi ve kullanımında onlara rehberlik edin ve destekleyin.

Çünkü Unibravo'da mutluluğun tıpkı bilgi gibi olduğuna inanıyoruz: paylaşılırsa daha değerlidir.

DSpace 7 stabil sürüm yayınlandı!
Mehmet Demirel (SELENSOFT) 5 August, 2021
Share this post
Tags
Archive
Spring Data REST'e Giriş
Spring Data REST'e Giriş