Sabadell Girişim Sermayesi Openbravo'nun İspanya'daki Büyümesini Hızlandırması İçin Fon Sağladı
Sabadell Venture Capital Leads Funding Round

Sabadell Girişim Sermayesi Openbravo'nun İspanya'daki Büyümesini Hızlandırması İçin Fon Sağladı

Openbravo, perakende ve restoran zincirlerinin hem fiziksel hem de çevrimiçi tüm satış kanallarının entegrasyonunu hızlandırmasını ve daha akıcı ve kişiselleştirilmiş müşteri deneyimleri sunmasını sağlayan bulut tabanlı bir platform sunuyor.

Bu, Banco Sabadell’in müşteri deneyimini geliştirmek için inovasyona olan bağlılığının başka bir örneğini temsil ediyor

Barcelona, ​​İspanya - 25 Kasım 2019. Banco Sabadell yatırım aracı Sabadell Girişim Sermayesi aracılığıyla İspanyol teknoloji şirketindeki mevcut ana hissedarlarla birlikte Openbravo için bir finansman turuna katıldığını duyurdu. Şirket şu anda Decathlon, Cirque du Soleil, Sharaf DG ve Nike Factory Stores Indonesia gibi uluslararası müşterilere ve ayrıca “R” Us, Outlet PC, Deporvillage ve Patadon gibi İspanya merkezli işletmelere güveniyor. Openbravo, perakende ve restoran zincirlerine, tüm satış kanallarının entegrasyonunu hızlandırmalarını ve çok kanallı perakende satıştaki fiziksel mağazaların yeni rolünü daha akıcı ve kişiselleştirilmiş müşteri deneyimlerini kolaylaştırarak tam olarak desteklemelerini sağlayan bulut tabanlı bir çok kanallı platform sunuyor.

Piyasada 10 yılı aşkın bir süredir Openbravo, farklı sektörler için bir ERP çözüm sağlayıcısı konumundan perakende sektörü ve restoranlar için çok kanallı bir platformun uzmanlaşmış bir sağlayıcısı konumuna başarıyla geçiş yapabilmiştir. Bu strateji, şirketin 2018 yılında küresel abonelik satışlarında% 70'lik bir artış elde etmesini sağladı. Ayrıca, Openbravo'nun Fransa'daki Lille, Fransa'daki ofisini açtıktan sonra bir yıl içinde perakende yazılım çözümleri için bir referans noktası olmasını sağladı. 2018 - Groupe Rand ve Zôdio (Adeo Group'un bir parçası) dahil olmak üzere bir düzine yeni müşteri kazanıyor.

Bu finansman Openbravo'nun İspanya pazarındaki konumunu pekiştirmesini ve Fransa'da elde edilen başarıları müşteri tabanını genişleteceği ulusal pazara aktarmasını sağlayacak.

Bu amaçla Openbravo, Barselona'da yeni bir şirket ofisi açtığını ve yönetim ekibinin yeni Satış Direktörü Iberia olarak José Ignacio Alarcón'un gelişiyle takviye edildiğini duyurdu. Alarcon, ulusal ve uluslararası pazarlarda perakende ve dağıtım sektörleri için JDA Software veya i2 Technologies gibi önde gelen tedarik zinciri şirketleri tarafından yönetim çözümlerinin pazarlanmasında 20 yılı aşkın deneyim sunmaktadır.

Bu Banco Sabadell’in inovasyona olan bağlılığının bir başka örneğini temsil eder. “Openbravo’nun stratejisinden ve bugün piyasaya işlevsellik, teknoloji ve evlat edinme kolaylığı açısından benzersiz bir çok kanallı platform sunmadaki hızlı evriminden etkilendik. Herhangi bir perakendeci veya restoran zinciri çok kanallı stratejisini hızlandırmak istiyorsa, Openbravo kuşkusuz dikkate alınması gereken bir alternatif olmalıdır ”diyor Sabadell Venture Capital Genel Müdürü Raúl Rodriguez Sabater. Buna ek olarak, “[Openbravo’nun] iş modeli - önemli müşterilerden tekrarlanan gelirlerle ve kârlı oldukları piyasayı konsolide etmek amacıyla - onu girişim borcu ile finansman için uygun hale getirdi, ortaklarının seyreltilmesini en aza indirdi.”

Openbravo Genel Müdürü Marco de Vries, “Banco Sabadell gibi bir kuruluşun güveni, perakende sektörüne ve özellikle İspanya'ya olan bağlılığımızın başarısını daha da teyit ediyor ve hedefimize ulaşmamız için kesin bir teşvik. ulusal pazarda bir ölçüt haline geldiğimiz için, aynı Fransa'da yaptığımız gibi ve diğer uluslararası pazarlarda da bunu yapmak istiyoruz ”dedi.

Openbravo hakkında

Openbravo, perakende zincirleri ve restoranlar için mobil ve bulut tabanlı çok kanallı bir platformun global sağlayıcısıdır. Tam işlevsellik sunan ve piyasadaki en esnek platformda geliştirilen Openbravo, müşterilerin çok kanallı inovasyonun yürütülmesini hızlandırmasına yardımcı oluyor.

Openbravo'nun artık 60'tan fazla ülkede müşterileri var ve çözümleri kullanarak 18.000'den fazla arka ofis kullanıcısı ve 30.000 satış noktası var. Openbravo'nun Fransa, Dubai, Hindistan, Meksika ve İspanya'da ofisleri bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi edinmek için www.openbravo.com adresini ziyaret edin

Banco Sabadell ve İnovasyon Hakkında 

Girişimleri desteklemek için küresel stratejisinde Banco Sabadell, banka içindeki farklı girişimlerle finansman, sermaye yatırımı ve inovasyonu kapsamaktadır. 2013 yılında, BStartup Direktörlüğü oluşturulmuş ve erken aşamada yeni başlayanlar için BStartup10 yatırım aracı da dahil olmak üzere özel bankacılık hizmetlerine ve finansmanına erişmek üzere İspanya genelinde özel olarak atanmış ofisler bulunmaktadır. 2015 yılında sermaye yatırımları ve teknoloji ve dijital şirketler için 2 milyon avroya kadar girişim borcu için Sabadell Girişim Sermayesi kuruldu. Yeni bir dijital iş merkezi olan InnoCells ve kurumsal girişim aracı InnoCapital 2017'de doğdu.

Banco Sabadell bugüne kadar hem finans hem de yatırım alanlarında yeni başlayanlara 130 milyon avrodan fazla para ayırdı ve bu sektördeki portföyünde 2.500'den fazla müşteri ve 47 yeni şirket kurdu.

İletişim ve Kurumsal İlişkiler

[email protected]

Tel. (0034) 93748 50 19

Banco Sabadell hakkında daha fazla bilgi:

www.grupobancosabadell.com

Sabadell Girişim Sermayesi Openbravo'nun İspanya'daki Büyümesini Hızlandırması İçin Fon Sağladı
Mehmet Demirel (SELENSOFT) 5 April, 2020
Share this post
Tags
Archive
Sözleşme Yönetimi - Fonksiyonel Şartname
Kontrat Yönetimi Programı