Openbravo Yeni Web POS Skinability
Q1-2020 Sürümünde

Openbravo Web POS tasarlanabilirliği, Openbravo Commerce Cloud Q1-2020 sürümünde yer alan birkaç yeni önemli özellikten biridir.

Openbravo WebPOS'un yeni stili hakkında bilgi verir misiniz?

İşlevsel bir bakış açısından, skin, farklı kullanıcıların amacına veya zevklerine uyacak şekilde özel bir grafik görünümdür (stil). Teknik açıdan, kaplama, Basamaklama Stil Sayfası (CSS) kodu ve uygulamayı (veya bir kısmını) belirli bir şekilde işleyen görüntüler içeren bir modüldür.


CSS ile yeni tasarımın daha hızlı ve daha kolay uygulanması

Skinability, yeni POS görünümünü daha hızlı ve daha kolay bir şekilde tasarlamayı ve uygulamayı mümkün kılar, böylece uygulama projesi sırasında gereken zaman ve çabayı ve bakım aşamasında sonraki değişiklikleri azaltır.

Basitçe CSS kullanarak, bu yeni özellik butonlar veya araç çubukları gibi temel kullanıcı arabirimi öğelerinin stilinin yanı sıra Openbravo Web POS tarafından kullanılan çeşitli görsel bileşenlerin tanımına izin verir: bilet alanı, kategoriler ve ürün listeleri, arama sonuçlar, kalıcı pop-up pencereler, form öğeleri veya seçiciler. Ekrandaki farklı görsel öğelerin bazılarının yeniden boyutlandırılması ve yeniden düzenlenmesi de mümkündür.

Bu yeni işlevsellik, Openbravo Web POS kullanıcı arayüzünü uyarlamanın yollarını genişleterek farklı pencere alanlarındaki düğmelerle ilişkilendirilebilecek yeni eylemleri yapılandırma yeteneği veya araç çubuğu eylemlerinin yapılandırması (üst araç çubuğu ve tuş takımı araç çubuğu).

Yeni standart Openbravo Web POS Skini

Bu yeni özellikten yararlanarak ve Q1-2020 sürümüne dahil edilen Openbravo, son kullanıcının benimsenmesini hızlandırmaya ve böylece verimliliği artırmaya yardımcı olan daha modern ve sezgisel bir tasarım oluşturmak amacıyla yeni bir standart Openbravo Web POS kaplaması yayınladı.

Bu yeni skin, görünüş-his ve kullanılabilirlik açısından kararları doğrulamak için hem Openbravo personelini hem de çeşitli müşterilerden kilit kullanıcıları içeren Tasarım Düşüncesi prensiplerine uygun olarak tekrarlanan bir süreç yürütmek için tasarlanmıştır.

Yeni Openbravo Web POS tasarımını ve Skinability görmek için bu videoyu izleyin:

 
 

Openbravo Yeni Web POS Skinability
Mehmet Demirel (SELENSOFT) 11 July, 2020
Share this post
Tags
Archive
Perakendeciler neden BOPIS'i Benimsiyor?