Moda Perakendecilerinin Sezon ve Krizler ile başa çıkmaları için daha iyi Envanter Yönetimine ihtiyaçları var

Her kriz fırsatlar getiriyor ve son covid salgını moda endüstrisindeki birçok kişinin kıyafet satmak için daha iyi bir yol olması gerektiğini düşünmesine neden oluyor.

Aylarca kapalı mağazalardan sonra, birçok perakendeci artık tam fiyatla satmak zor olan mevsimsel stok tutuyor. Trend liderliğindeki ürünleri çok kısa bir raf ömrüne sahip olduğundan, sorun moda perakendecileri için özellikle akut.

Harcama alışkanlıkları da değişiyor. Bu günlerde, tüketicilerin daha önce değil, sezon boyunca alışveriş yapma olasılığı daha yüksektir. Ayrıca, kendi çevresel ayak izlerinin yanı sıra satın aldıkları markaların giderek daha fazla farkında oluyorlar, bu da daha az, ancak daha uzun ömürlü parçalar satın alma olasılığını artırıyor.

Moda perakendecileri, yavaş hareket eden stoğu değiştirmek için tasfiye satışlarına geleneksel bağımlılıklarını azaltmak istiyorlarsa, mevsimleri yeniden hizalamak ve tedarik zincirlerini talep odaklı ve daha duyarlı hale getirmek için üreticilerle birlikte çalışmak zorundalar.

Perakendeciler, depolar ve depolardaki stok miktarını azaltarak nakit akışlarını iyileştirir ve mevsimler değiştiğinde veya bir sağlık krizi mağazalarını kapatmaya zorladığında büyük miktarlarda stok bulundurma riskini azaltır.

Tabii ki, tüm kitle pazarı moda markaları yıllardır bunu yapmaya çalışıyor, lot boyutlarını azaltıyor ve mağazalara daha küçük, daha sık sevkiyatlar yapıyor.

İspanyol hızlı moda zinciri Zara, bu sanatın ustasıdır ve onunla akranları arasındaki kontrast tamdır. Kıyıdan kaynak kullanımı kullanır ve haftada iki kez yeni tasarımlar sunabilir. Buna karşılık, İsveçli rakibi H&M, tahminlerini aylarca önceden talep ediyor ve denizaşırı ülkelerde yüksek hacimli stok satın alıyor.

Modern teknoloji, perakendecilerin, satın alma, üretim ve dağıtımın tahminler yerine talep odaklı olduğu, stok seviyelerinin optimize edildiği ve atık ve indirimlerin azaltıldığı daha duyarlı ve sorumlu bir iş modeline geçmesine yardımcı olabilir.

Openbravo Sipariş Yönetim Sisteminin mevcut tüm envanterlere nasıl tek bir küresel görünüm sağladığını öğrenmek için web sitemizi ziyaret edin, böylece perakendecilerin tüm mağaza içi ve dijital temas noktalarında ürünleri akıllıca yönetmesine, satmasına ve yerine getirmesine izin verir.

Moda Perakendecilerinin Sezon ve Krizler ile başa çıkmaları için daha iyi Envanter Yönetimine ihtiyaçları var
Mehmet Demirel (SELENSOFT) 24 June, 2020
Share this post
Tags
Archive
Sipariş Yönetim Sistemi (OMS)
OMS Motoru