Grup Pollyanna, Openbravo ile alışveriş deneyimini geliştiriyor
Grup Pollyanna improves shopping experience with Openbravo

Grup Pollyanna, Openbravo ile alışveriş deneyimini geliştiriyor

OMNICHANNEL STRATEJİSİNİ DESTEKLEMEK İÇİN TEKNİK ESNEKLİK

Grup Pollyanna ilk mağazasını 1977 yılında Andorra la Vella'nın kalbinde açtı ve bugün köklü perakendeci, hepsi Escaldes ve Andorra la Vella ticaret merkezlerinde bulunan erkek, kadın ve çocuklar için dokuz moda mağazasından oluşuyor. Pollyanna Group, en son trendleri tespit etmek ve kendi küratörlü tarzını ve seçkin atmosferini yaratmak için en iyi çağdaş moda markalarından birini seçmekle bilinir. Müşterilerine en iyi hizmeti ve kişiye özel ilgiyi sunmak için ekibi ile günlük olarak çalışır.

ZORLUKLAR

Gerçek zamanlı, kusursuz entegrasyon ile modern bir POS çözümü arama

Bu proje için çeşitli hedefler belirlenmiştir. İlk olarak, şirket tüm iş birimlerini entegre edebilecek ve faaliyetlerinin gerçek zamanlı görünürlüğünü sağlayabilecek kendi kurumsal ERP sistemini istiyordu, bu da satış verilerini gerçek zamanlı olarak analiz etmelerini ve talep değişikliklerine daha hızlı adapte olmalarını sağlayacaktı.

Grup Pollyanna, Andorra’nın bankacılık spesifikasyonları ve düzenlemeleri gibi sektöre ve işletmeye özgü ihtiyaçlara kolayca uyarlanabilecek bir platforma ihtiyaç duyuyordu. Sistem yönetimi ve bakımı için gerekli altyapı, teknolojik kaynaklar ve zaman açısından basitleştirmeyi ve tasarruf etmeyi umuyordu.

Şirket ayrıca promosyon kartları ve hediye kartları, müşteri sadakat programı ve Yeni Bebek Sicili de dahil olmak üzere kanallar arasında daha etkili ve sorunsuz bir şekilde kişiselleştirilmiş hizmetleri yönetmek istiyordu.

ÇÖZÜM

Satış, envanter ve müşterilerin entegrasyonu

Openbravo, Grup Pollyanna ile 2017 yılının başında çalışmaya başladı. Proje, veri geçişine kadar nihayet canlı hale getirilene kadar gereksinimlerin doğrulanması ve bir prototip geliştirilmesiyle başlayarak yaklaşık 6.5 ay içinde hayata geçirildi.

Openbravo Retail ERP çözümü, mağaza operasyonlarınızı, müşteri yönetiminizi, envanter yönetiminizi ve finansınızı yönetmek için tamamen entegredir. Satışların gerçek zamanlı görünürlüğünü, envanter ve mal yönetimini ve ikmali içerir. Çözüm, satışları ve finansları gerçek zamanlı olarak izleme olanağı sağlar.

Müşteri verileri, Grup Pollyanna bebek mağazalarını yeni ebeveynler için tek noktadan bir mağaza haline getirmeye yardımcı olmak amacıyla hediye kartları, müşteri sadakat programı ve Yenidoğan bebek listeleri de dahil olmak üzere tüm kanallar aracılığıyla kişiselleştirme hizmetlerinizi güçlendirmeyi başarıyor.


SONUÇLAR

Artan verimlilik ve maliyet ve kaynak tasarrufları

Openbravo Commerce Suite'in uygulanmasından bu yana, birleşik platform tüm iş birimleri genelinde operasyonları ve süreçleri optimize etmeye yardımcı oldu ve yönetim ve bakım açısından önemli tasarruflar sağlandı.

Geliştirilmiş stok yönetimi ve daha hızlı ürün lansmanı

Grup Pollyanna, satışların gerçek zamanlı görünürlüğünün ve envanter yönetimi ve ikmaliyle entegrasyonun faydalarını gördü. Ürün yönetimi işlevselliği, yeni ürünleri hiyerarşik olarak kategorilere ayırmayı kolaylaştırdı ve mağazalar arasında ürünler ve fiyatlandırma sürelerini kısalttı.

Daha iyi maliyet kontrolü ve talep değişikliklerine yanıt verme

Satışları ve finansı izleme yeteneği, şirketin talep değişikliklerine daha hızlı uyum sağlamasına ve nihayetinde aşırı stok ve gereksiz maliyetlerden kaçınmasına yardımcı oldu. Ayrıca, birden fazla marka ve tedarikçi ile daha verimli bir şekilde yönetilmesine ve iletişim kurmasına yardımcı oldu.

Müşterilerle bağlantıyı güçlendirmek için daha fazla fırsat

Çözüm, hem çevrimiçi hem de POS'ta müşterilerle daha güçlü bir ilişki kurarak Yeni Bebek Kayıt Defterinin büyümesine özellikle yardımcı oldu. Yeni POS çözümü, mağaza çalışanlarının satış noktasında müşteri bilgilerine erişmelerine ve bir iade yapıp yapmadıkları, bir teslimatı planladıkları, bir ürünü tuttukları, sicillerine danıştıkları veya müşteri sadakat programlarından kredileri kullandıkları konusunda onlara daha etkili bir şekilde yardımcı olmalarını sağlar.

Grup Pollyanna, Openbravo ile alışveriş deneyimini geliştiriyor
Mehmet Demirel (SELENSOFT) 26 June, 2020
Share this post
Tags
Archive
Openbravo birleştirilmiş ticaret merkezi ile depo işlemlerinde kontrol ve verimlilik kazanın
GAIN GREATER CONTROL AND EFFICIENCY OF WAREHOUSE OPERATIONS WITH OPENBRAVO UNIFIED COMMERCE HUB